معایب، مزایا و عملکرد دستگاه حضور و غیاب انگشتی

آشنایی با دستگاه حضوروغیاب اثرانگشتی
زمان:
نویسنده: ایران اکسس
به‌روزرسانی: ۱۲ / ۰۲ / ۱۴۰۳

امروزه در مراکز بسیاری از دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی (Fingerprint Attendance Device) استفاده می شود. این مدل از دستگاه های حضور و غیاب، تا چند سال پیش چندان شناخته شده نبودند اما امروزه خواهان بسیار زیادی داشته و به همین علت فروش دستگاه حضور و غیاب انگشتی رشد چشمگیری پیدا کرده است.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص اثر انگشت، با ارائه راهکار مبتنی بر ویژگی های بیومتریک افراد درصد خطای بسیار پایینی در شناسایی آن ها دارد. به همین خاطر از این دستگاه در سازمان ها و ادارات مختلفی استفاده می شود. در این قسمت قصد بررسی دستگاه تشخیص اثر انگشت را داریم. با ما همراه باشید.

پرفروش ترین دستگاه های اثر انگشتی
مشاهده لیست قیمت همه محصولات حضور و غیاب و کنترل تردد

آشنایی با دستگاه حضور و غیاب انگشتی

بعد از مشکلاتی که در بسیاری از سیستم های حضور و غیاب کارتی به واسطه امکان تقلب و اشتباه دیده شد، مدیرانی که روی گزارش کارکرد نهایی این دستگاه ها حساسیت خاصی داشتند ترجیح دادند مبلغ بیشتری پرداخت کرده اما خیالشان از بابت نتیجه نهایی آخر هر ماه راحت باشد. چرا که اگر در انتهای ماه گزارش ورود و خروج صحیحی از دستگاه دریافت نشود، عملاً کار مدیریت با مشکل روبرو شده و این مشکل زمینه ساز مشکلات دیگری خواهد بود. بر همین اساس سیستم اثر انگشتی در بازار مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی، یکی از سیستم‌های حضور و غیاب پرطرفدار در بازار است که عملکرد آن ها همان طور که از نامشان پیداست با استفاده از اثر انگشت افراد، که یک معیار منحصر به فرد است انجام می شود. این دستگاه ها به محض تولید عمده و در اختیار عموم قرار گرفتن، طرفداران بسیاری پیدا کرد و امروزه در مکان های مختلفی کاربرد دارند. به طور کلی فرآیند کاری این دستگاه ها به این شکل است که کاربر بایستی اثر انگشت خود را در محل تعبیه شده در دستگاه قرار دهد و این دستگاه با شناسایی خطوط اثر انگشت کاربر، ورود و خروج وی را از محل تعیین شده ثبت نماید.

دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی دستگاه حضور غیاب اثرانگشتی یا انگشتی چه مزایا و کاربردی دارد؟

پس از این پروسه، دیتاهای دریافتی در قالب اطلاعات مشخص و مدون به نرم افزاری که مختص همین کار است ارسال می شود. استفاده از این سیستم­ها به عنوان یک سرمایه‌گذاری فوق العاده عالی محسوب شده و در بلند مدت با توجه به منافعی که برای شرکت در پی دارد، می تواند هزینه های اضافی را جبران و بازدهی نهایی را افزایش دهد. اگر تمایل دارید به طور خلاصه با برخی از مزایای این دستگاه ها آشنا شوید، بند زیر را مطالعه کنید.

دستگاه اثر انگشتی از طریق تجزیه و تحلیل و مقایسه برجستگی های پوستی انگشت کاربر، هویت او را تأیید یا شناسایی می‌کند. تشخیص اثر انگشت یکی از اولین تکنیک‌هایی بود که برای شناسایی خودکار افراد مورد استفاده قرار گرفت و امروزه هنوز یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین روش‌های تشخیص هویت است.

نگاهی اجمالی به مزایای سیستم اثر انگشتی

شما با استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی می توانید ساعات دقیق ورود و خروج پرسنل را کنترل کرده و به آن احاطه کامل اطلاعاتی داشته باشید. همچنین این دستگاه قادر است آمار دقیق اضافه‌کاری و کسری کار پرسنل را کنترل و ثبت نماید. به همین خاطر محاسبه دستمزد و حقوق دقیق کارمندان بسیار ساده تر خواهد بود. علاوه بر این، شما وقتی از دستگاه های حضور و غیاب و کنترل تردد استفاده می­کنید، عملاً دخالت افراد غیرمسئول را به حداقل رسانده و با محاسبه‌ حقوق و دستمزد دقیق پرسنل، امکان صرفه جویی در هزینه های اضافی را خواهید داشت.

داده های حاصله از این دستگاه ها نیز به شما آرشیو کاملی از ساعات ورود و خروج کارمندان را می دهد که برای ارتقا شغلی آن ها بسیار تعیین کننده است. این موارد در کنار ده ها مورد دیگر جزو مزایایی هستند که با استفاده از یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می ‌توانید از آن ها بهره مند شوید. چرا که یکی از بهترین ایده هایی است که به شما در مدیریت هرچه بهتر کارکنان کمک کرده و قطعا می‌تواند چشم انداز بهتر و مفیدتری را برای مجموعه تان ایجاد نماید.

از جمله مشخصات بارز و فواید استفاده از سیستم حضور و غیاب اثر انگشتی عبارتند از:

 • عدم امکان تقلب توسط افراد دیگر:

الگوی اثرانگشت هر فرد در دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت منحصر به فرد بوده و افرادِ دیگر نمی توانند از آن نمونه، الگو یا Template، برای ثبت حضور و غیاب دیگری استفاده نمایند. به همین خاطر امکان تقلب کارمندان وجود نداشته و هر شخص با توجه به مدت زمانی که در سازمان و مجموعه حضور پیدا می کند می تواند حضور خود را ثبت کند.

 • صرفه‌جویی در هزینه:

صرفه‌جویی در هزینه مزیت دیگر این دستگاه است. چرا که در دستگاه های کارتی، به ازای صدور هرکارت، مدیریت بایستی هزینه ای مجزا داشته باشد، اما در دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی چون از عوامل بیومتریک استفاده می شود، هیچ نیازی به هزینه اضافی بابت تهیه این موارد نیست. علاوه بر این، با محاسبه دقیق تر حقوق و دستمزد از پرداخت هزینه های اضافی به پرسنل جلوگیری می کند.

 • امکان کنترل از راه دور:

مدیران مجموعه می توانند با استفاده از این دستگاه ها اقدام به کنترل از راه دور نموده و عملکرد دستگاه را زیر نظر داشته باشند. کنترل از راه دور این دستگاه ها به کمک نرم افزارهایی است که روی سیستم مدیریت نصب شده و با بهره مندی از امکانات مختلف، امکان پیاده سازی متدهای گوناگون و البته دسترسی به اطلاعات مختلف را به مدیریت می دهند.

 • افزایش رضایت کارمندان:

با توجه به تحقیقات میدانی صورت گرفته، رضایت کارمندان از دستگاه های حضور غیاب اثر انگشت بسیار بیشتر از دستگاه های کارتی و کدی است. چرا که این دستگاه ها سرعت عمل بسیار بالایی داشته و کاربر برای استفاده از آن تنها به نگه داشتن انگشت خود برای یک ثانیه نیاز دارد. این موضوع باعث شده در بسیاری از محیط های سازمانی بزرگ که پرسنل زیادی مشغول به فعالیت هستند، برای جلوگیری از ازدحام، از این دستگاه و این روش استفاده شود.

 • صرفه جویی در تایم محاسبه‌ حقوق کارمندان:

صرفه جویی در زمان برای محاسبه‌ حقوق کارمند نیز مزیت دیگر این دستگاه است. چرا که دقت بالا در ثبت اطلاعات تردد کاربر و نبود مشکلات و خطاهایی چون گم کردن و فراموشی کارت، باعث شده که ترددهای ثبت شده در طول ماه کامل بوده و در نتیجه، برخلاف گذشته که مدیریت برای محاسبه دستمزد کارمندان بایستی وقت زیادی صرف می کرد تا مشکل ترددهای ناقص را رفع نماید و با توجه به آیتم های مختلف حقوق حدودی را بدست آورد، با استفاده از این دستگاه ها تمام اطلاعات به صورت عددی قابل مشاهده بوده و با کمک نرم افزار حضور و غیاب و محاسبه حقوق و دستمزد هوشمند و مدرنی که در اختیارش قرار می گیرد، می تواند از محاسبه دقیق حقوق و مزایای پرسنل وکاهش خطاهای انسانی اطمینان حاصل نماید.

علاوه بر موارد عنوان شده، استفاده از سیستم های حضور و غیاب الکترونیکی (دستگاه تشخیص چهره، تشخیص عنبیه، اثرانگشت، کارت و رمز) فواید دیگری چون امکان یکپارچگی با سیستم های کنترل تردد و ارتباط با انواع گیت کنترل تردد را نیز دارد که برای نظارت دقیق افراد در سازمان ها بسیار سودمند است، چرا که میتوان از تردد افراد غیر مجاز، پرسنل اخراج شده و افرادی که قراردادشان تمام شده جلوگیری نمود و بر تردد کاربران مهمان نظارت داشت.

آیا همه دستگاه های اثرانگشتی، در برابر تقلب و هک شدن ایمن هستند؟

نکته مهم و انکار ناپذیر در خصوص سیستم های ورود و خروج انگشتی این است که همه سیستم ها و همه برندها ایمن نبوده و در صورتی که امنیت برای شما در اولویت قراردارد؛ لازم است در زمان خرید، از فروشنده درخواست نمایید سیستمی را به شما معرفی کند که ضد هک و تقلب بوده و قابلیت شناسایی اثرانگشت تقلبی ساخته شده از موادی چون کاغذ، ژلاتین، رژ لب، خمیر بازی، چسب و… را داشته باشد.

ویدئو زیر نمونه ای از روش آسان ساخت اثر انگشت جعلی و تست بر روی دستگاه حضور و غیاب را نشان میدهد:

 

در حال حاضر تمام دستگاه های اثرانگشتی برند Virdi کره جنوبی و برخی مدل های برند ZK از قابلیت تشخیص اثر انگشت تقلبی و شناخت بافت زنده برخوردارند.

عملکرد یا مکانیزم شناسایی دستگاه اثر انگشت

مکانیزم دستگاه اثر انگشتی به این شکل است که وقتی کاربر انگشت خود را روی قسمت تعبیه شده (سنسور دستگاه) قرار می دهد، این سنسور هوشمند نقطه هایی که در آن اثر انگشت تقاطع پیدا کرده یا پایان می یابد را شناسایی کرده و در نهایت یک نقشه راه یا تمپلیت ایجاد می کند.

مزایای دستگاه تشخیص اثرانگشت مکانیزم دستگاه بیومتریک اثرانگشتی به چه صورت است؟

تمپلیت اثر انگشت هر فرد با دیگری متفاوت بوده و به عنوان عامل شناسایی هویتی قلمداد می شود. وقتی اسکن اثر انگشت با استفاده از این مکانیزم ثبت و در حافظه سیستم ذخیره شد، هربار که پرسنل اثر انگشت خود را جهت عبور از دستگاه در محل مشخص شده قرار دهند، دستگاه به صورت اتوماتیک نمونه اثر انگشت او را با نمونه های ثبت شده در پایگاه داده (Datebase) خود تطبیق داده و اگر مورد مشابهی وجود داشت، هویت فرد شناسایی و اجازه عبور برای او صادر می شود.

در صورتی که الگوی اثر انگشت فرد با هیچ یک از الگوهای ثبت شده در حافظه دستگاه همخوانی نداشته باشد، اجازه عبور به فرد داده نشده و اطلاعات ورود و خروج او ثبت نمی شود.

معایب دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت

حالا که تا اینجا با مزایای استفاده از این دستگاه ها آشنا شدید، بد نیست معایب دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی را هم بدانید تا با آگاهی از مزایا و معایب آن بتوانید با چشمانی باز برای خرید دستگاه حضور و غیاب موردنظرتان تصمیم بگیرید. مواردی از جمله موارد زیر، جزو معایب دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی به شمار می روند:

 • انتقال آلودگی به واسطه تماس فیزیکی افراد با دستگاه
 • ناخوانایی اثر انگشت به دلایل مختلف
 • وجود رطوبت یا خشکی شدید هوا و ایجاد مشکل در ثبت اثر انگشت
 • انتقال بیماری ‌های پوستی از سطح دستگاه
 • قیمت های بالاتر نسبت به دستگاه حضور و غیاب کارتی

البته ناگفته نماند در نسل جدید سیستم های اثر انگشتی تولید شده توسط برندهای اروپایی، حساسیت نسبت به شناسایی اثرانگشت مرطوب یا کثیف کاهش پیدا کرده است، اما به دلیل قیمت بالا و وجود تحریم ها برای واردات کالاهای خارجی، امکان دسترسی به این دستگاه ها در ایران وجود ندارد!

روش عملکرد دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی

برای این که پرسنل و کارکنان یک مجموعه بتوانند ورود و خروج خود را توسط دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی (Fingerprint Attendance Device) ثبت کنند، بایستی انگشت خود را روی سنسور مربوطه قرار داده و بدین ترتیب دستگاه حضور و غیاب اسکن تهیه شده از اثر انگشت فرد را با اثر انگشت هایی که از قبل در پایگاه داده موجود است مقایسه می کند. اگر اثر انگشت فردی که از دستگاه استفاده کرده با الگوهای ازقبل تعیین شده مطابقت کامل داشته باشد، کاربر شناسایی شده و تردد وی ثبت می شود.

در مقابل اگر الگوی اثر انگشت وی مطابقتی با اثر انگشت های دیتابیس نداشته باشد، اطلاعات ورود و یا خروج او ثبت نشده و دستگاه خطا را نشان می دهد. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی که در سایت ایران اکسس به مشتریان ارائه می شود، با اکثر سیستم های حقوق و دستمزد سازگار بوده و به همین خاطر استفاده از این دستگاه ها باعث می شود پرداخت های مدیریت به کاربران به شکل راحت تر، دقیق تر و منظم تری باشد. چرا که تمام آیتم های موردنیاز برای ثبت در فیش حقوقی ماهانه توسط نرم افزار این سیستم ها در قالب اطلاعات آماری موجود است.

هدف از به کارگیری دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی؛ خودکار کردن روند حضور و غیاب پرسنل با استفاده از فناوری بیومتریک است. این روش باعث جلوگیری از تقلب و بهبود سرعت در ثبت اطلاعات تردد کاربران می شود.

دلایل خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

ویژگی های فیزیولوژیکی و بیومتریک مثل اثر انگشت در هر شخصی منحصر به فرد بوده و هیچگاه نمی تواند تکرار یا جعل شود. در واقع این امر موجب می شود که  مدیران حتی در صورت عدم حضور در محل کار، باز هم بتوانند تمامی فعالیت های کارکنان را رصد کرده و از این بابت احساس خوبی داشته باشند. در دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی در صورت عدم حضور در محل کار و مجموعه، هیچ فردی نمی تواند به جای شخص دیگر ورود یا خروج را ثبت کند و این بزرگ ترین مزیت این دستگاه هاست.

همچنین در بقیه دستگاه های حضور و غیاب ممکن است شما رمز عبورتان را فراموش کرده یا کارت خود را همراه نداشته باشید؛ اما در دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی شما همیشه اجزای بیومتریک خود را به همراه داشته و می توانید از آن ها استفاده کنید. بهره مندی این سیستم ها از نرم افزار هوشمند و قوی باعث شده مدیریت بتواند ساعاتی را تحت عنوان ساعت ناهار یا ساعت جلسه تعریف کرده و به همین خاطر عدم حضور کارکنان در این ساعات ثبت نشود.

تمام داده هایی که از طریق گیت های کنترل تردد و دستگاه های مربوطه دریافت می شود، بلافاصله به نرم افزار مرتبط با آن منتقل شده و از این طریق شکل یکپارچه ای برای سیستم های حقوق و دستمزد ایجاد می شود. در بسیاری از این دستگاه ها، قابلیت اتصال با گوشی های هوشمند با استفاده از نرم افزار های مربوطه نیز وجود دارد و مدیریت در صورتی که دسترسی به سیستم اصلی اداری نداشته باشد، با تلفن همراه خود می تواند دیتاهای مربوطه را رصد نماید.

سامانه یا دستگاه حضور غیاب اثرانگشتی مهمترین دلایل خرید سامانه یا دستگاه ورود و خروج اثرانگشتی چیست؟

علاوه بر این موارد، اختلاف هایی که بخاطر ثبت دستی ورود و خروج ایجاد می شود نیز با کمک این دستگاه ها کاملاً از بین خواهد رفت. راحتی افراد در ثبت زمان ورود و خروج از سازمان و افزایش بهره وری آن ها نیز از دیگر دلایل خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می باشد.

انواع دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی

دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی یکی از راهکارهای کنترل تردد است که مدل های مختلف آن در ایران اکسس به فروش می رسد. این دستگاه برای بسیاری از سازمان ها، ادارات و شرکت های بزرگ و کوچک یک دستگاه کاربردی به شمار رفته و مدل های مختلفی دارد. دستگاه حضور و غیاب تشخیص اثر انگشت یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین دستگاه‌ های حضور و غیاب است که استفاده از آن در ایران بسیار رایج است.

این دستگاه به دلیل آن که از تکنولوژی تشخیص هویت بیولوژیک استفاده می‌ کند، امکان تقلب را به حداقل رسانده و دقیق ترین و واقعی ترین اطلاعات آماری را به مدیریت مجموعه انتقال می دهد. قیمت دستگاه های حضور و غیاب تشخیص اثر انگشت به نسبت سایر دستگاه‌ های حضور و غیاب که عوامل هویتی استفاده می کنند در سطح مناسب تری بوده و همین امر نیز استفاده از آن را بسیار بیشتر از سایر محصولات این حوزه کرده است.

عامل دیگری که سبب تنوع در سیستم های اثر انگشتی می شود، تفاوت در نوع سنسور اثرانگشت به کار برده در پروسه تولید دستگاه است که معمولا در نوع خازنی، نوری یا اپتیکال و فراصوت یا اولتراسونیک ارائه میشود.

مزایا و معایب هریک از این سنسورها خارج بحث این مقاله است اما مدلی سنسور نوری رایج ترین نوع سنسور در سیستم های حضور و غیاب و کنترل تردد است.

دستگاه حضور و غیاب انگشتی در کدام محل ها بهترین کارایی را دارد؟

از آنجا که شرط تایید هویت در دستگاه حضور غیاب اثرانگشتی، ثبت صحیح اثرانگشت افراد می باشد، پس این دستگاه ها مناسب مجموعه ها و کارگاه هایی که ممکن است اثرانگشت پرسنل آنان دچار آسیب و تغییر شکل شود، نیست.

آسیب ها و مواردی که تشخیص اثرانگشت را مختل می کنند، شامل التهابات پوستی، مخدوش شدن اثرانگشت، زبر شدن نوک انگشت به واسطه کار خشن ، سوختگی، آلودگی، تعریق دست، تماس با مواد شوینده و ضد عفونی کننده و آب می باشد.

درنتیجه به جز در صنایع رنگرزی، ریخته گری، تراشکاری  و سایر مشاغل مشابه، این دستگاه کارکرد بسیار مطلوبی دارد. ناگفته نماند که برای مجموعه هایی که ذکر کردیم می توان از دستگاه های تشخیص چهره برای کنترل ورود و خروج کارکنان استفاده کرد.

آشنایی با جدیدترین تکنولوژی‌های سیستم‌های اثرانگشتی

به علت مشکلات ذکر شده در شناسایی اثرانگشت‌ها توسط سنسورها، شرکت‌های تولید کننده اقدام به ساخت فناوری‌های پیشرفته و پیچیده در این حوزه نموده‌اند. یک مورد از جدیدترین انواع اسکنرهای اثرانگشت، سنسور تماسی مالتی اسپکترال(Multispectral) می‌باشد.

این سنسور تصاویر اثرانگشت را در طیف‌های مختلف نور، از جمله نور مرئی و فروسرخ ثبت می‌کند. از آنجا که تصاویر با جزئیات بسیار بیشتری نسبت به سنسورهای اثرانگشت سنتی تک‌رنگ ثبت می‌شوند، دقت و کارایی سیستم به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد؛ به گونه‌ای که قابلیت تشخیص اثرانگشت‌های خیس، چرب، آلوده، آسیب‌دیده و حتی اثرانگشت با دستکش را دارد.

موردی دیگر از این روش‌های نوین، فناوری تشخیص اثرانگشت سه بعدی غیر تماسی است. در این روش، تصاویر سه‌بعدی از اثرانگشت، بدون نیاز به تماس فیزیکی با سنسور ثبت می‌گردد. این تصاویر الگوی منحصر به فرد اثرانگشت هر شخص را، با جزئیات دقیق از پستی و بلندی خطوط و برجستگی‌های روی انگشت، به طور کامل ثبت می‌کنند. یک مزیت بسیار بزرگ این سنسورها این است که آلودگی و میکروب را منتقل نمی‌کنند.
با استفاده از این تکنولوژی‌های پیشرفته امکان استفاده از اثرانگشت‌های فیک و تقلبی وجود ندارد چون به راحتی می‌توانند آن‌ها را تشخیص دهند.
ویدئو زیر نحوه عملکرد سنسور تماسی مالتی اسپکترال را نشان می‌دهد:

 

نگهداری دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره و تشخیص اثر انگشت با توجه به امکانات پیشرفته ای که در خود جای داده اند، برای مدیرانی که قصد ندارند هزینه زیادی جهت راه اندازی سیستم حضور و غیاب پرداخت نمایند مناسب نمی باشد. این مدیران با خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص اثر انگشت در هزینه های خود صرفه جویی کرده و برای سالیان سال از مزایای این دستگاه ها بهره مند می شوند.

از نکاتی که پس از خرید باعث ایجاد دغدغه برای مدیران می شود، بحث نگهداری از دستگاه است. از آن جایی که دستگاه ساعتزنی در طول روز به دفعات زیاد مورد استفاده کاربران قرار می گیرد، نگهداری و سرویس آن به صورت دوره ای باید در دستور کار قرار داشته باشد. شما عزیزان با خرید دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی شرکت ایران اکسس، نه تنها از قیمت عالی و کیفیت بی نظیر این دستگاه ها منتفع می شوید، بلکه خدمات پس از فروش این شرکت نیز به شما در سرویس و نگهداری از دستگاه تان کمک خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله  (راهنمای حفاظت، نظافت و نگهداری دستگاه حضور غیاب) از سایت ایران اکسس پیشنهاد میشود.

حرف آخر

در این مقاله، تلاش کردیم اطلاعات کامل در خصوص دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی، نحوه عملکرد، نگهداری، انواع، دلایل خرید، مزایا و معایب سیستم اثرانگشتی را در اختیار شما قرار دهیم تا راهنمای مناسبی در خرید دستگاه حضور و غیاب انگشتی باشد.

مشتاقانه آماده شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما در جهت بهبود این مقاله از سایت ایران اکسس هستیم.

سوالات متداول

 • مناسب ترین قیمت دستگاه های اثرانگشتی در بازار ایران مربوط به کدام برند است؟

در بازار ایران شرکت های بسیاری نمایندگی رسمی و انحصاری برندهای چینی و کره ای چون Zk، Virdi، Suprema و Samsung را دارند، اما با توجه به افزایش غیرمنطقی قیمت ارز در کشور، محصولات برند ZK چین، در حال حاضر مناسب ترین قیمت را دارند. دقت داشته باشید که بررسی مشخصات فنی و مقایسه قیمت ارزان ترین دستگاه های حضور غیاب و کنترل تردد بازار ایران امری ضروری است.

 • برای جلوگیری از تقلب در دستگاه های اثرانگشتی چه باید کرد؟

برای آشنایی با نحوه ساخت اثرانگشت جعلی و جلوگیری از دورزدن، هک یا تقلب در دستگاه اثر انگشتی، مقاله (مراحل ساخت اثرانگشت تقلبی و روشهای جعل آن را) در سایت ایران اکسس را مطالعه نمایید.

 • اصطلاح LFD در سیستم های اثرانگشتی به چه معنی است؟

LFD مخفف کلمه Live Finger Detection  و به معنی شناسایی بر اساس اثرانگشت زنده می باشد. سیستم های مجهز به این تکنولوژی امکان شناسایی اثرانگشت جعلی را دارند و امکان تقلب در آنها تقریبا وجود ندارد! دستگاه های برند ویردی (Virdi) و برخی مدل های برند ZK دارای این تکنولوژی هستند.

Reference:

 • betterplace (https://www.betterplace.co.in/blog/biometric-attendance-systems/)

4.7/5 - (51 امتیاز)

نظرات

 • عکس 💿 ТRАNSFЕR 1.0068 ВТС. Аssurе => https://script.google.com/macros/s/AKfycbxTWzEZmfuA8xe0xZMo95u1v12F1GD5PMDBU8UyWvsLRz4qre4V0vTK9wXqzVJVt2ZlBg/exec?hs=c49711bed37d1e5e4168f94b3c4a555d& 💿
  💿 ТRАNSFЕR 1.0068 ВТС. Аssurе => https://script.google.com/macros/s/AKfycbxTWzEZmfuA8xe0xZMo95u1v12F1GD5PMDBU8UyWvsLRz4qre4V0vTK9wXqzVJVt2ZlBg/exec?hs=c49711bed37d1e5e4168f94b3c4a555d& 💿 تاریخ 01 خرداد 1403

  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

  تایید نشده
 • عکس 📊 You got a transaction from us. Take >>> https://telegra.ph/BTC-Transaction--719904-05-10?hs=c49711bed37d1e5e4168f94b3c4a555d& 📊
  📊 You got a transaction from us. Take >>> https://telegra.ph/BTC-Transaction--719904-05-10?hs=c49711bed37d1e5e4168f94b3c4a555d& 📊 تاریخ 26 اردیبهشت 1403

  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

  تایید نشده
 • عکس کمیل احدیان
  کمیل احدیان تاریخ 04 اسفند 1402

  فراموش نکنیم ماهیت اصلی سیستم‌های حضور و غیاب، ثبت دقیق ساعات ورود و خروج کارکنان جهت محاسبه حقوق و دستمزد و نظارت بر انضباط کاری است. و این میان، استفاده از سیستم شناسایی با اثرانگشت برای ثبت تردد، فرایند را بسیار راحت و آسان میکند

  پاسخ تایید شده
 • عکس عباسی
  عباسی تاریخ 03 بهمن 1402

  سلام و رحمت لطفا به من کمک کنید به جواب سوالم برسم سوالم اینه که دستگاه های حضور و غیاب یا اکسس کنترل از کدوم برند امکان شناسایی اثر انگشت مخدوش رو دارند؟ این سوال مهمه برامون منظور از مخدوش، آسیب دیدن اثرانگشت با چاقو و یا کمرنگ شدن اثرانگشت و یا رنگ داشتن هست.

  پاسخ تایید شده
  • عکس افشین ولیزده
   افشین ولیزده تاریخ 09 فروردین 1403

   این قابلیت تو سنسورهای اثرانگشت مالتی اسپکترال (multispectral ) هست. اما متاسفانه این تکنولوژی رو فقط ی سری برندها دارند که امکان وارداتشون به ایران ممکن نیست. این تکنولوژی میتونه اثرانگشت های خیس، کثیف، مخدوش و حتی در حالتی که دستکش در دست هست، را شناسایی کنه ولی در حال حاضر، بهتره از تکنولوژی تشخیص چهره استفاده کنید.

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 04 بهمن 1402

   درود بر شما دوست عزیز، دستگاه های کنترل تردد و حضور و غیاب برند ویردی (Virdi)، دقت بسیار زیادی در شناسایی اثر انگشت و تشخیص چهره دارند. اثرانگشتهای ساییده و کمرنگ نیز توسط دستگاه ویردی قابل تشخیص است. اما توصیه میشود چنانچه تصمیم به خرید دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد دارید، از دستگاه های چندعاملی یا ترکیبی استفاده نمایید تا در صورت عدم شناسایی اثرانگشت های خیلی مخدوش بتوانید از فاکتور تشخیص چهره استفاده نمایید. استفاده از کارت و رمز عبور با توجه به امنیت پایین و خطای بالا پیشنهاد نمیشود. موفق باشید.

   پاسخ تایید شده
 • عکس دلآرام مهدوی
  دلآرام مهدوی تاریخ 09 خرداد 1402

  دقت کردید دستگاه انگشت زنی یا اثر انگشتی از زمان شروع کرونا به بعد، چطور یکباره از حالت ترند خارج شد!!؟ واقعا دستگاه شناسایی اثر انگشت در مقایسه با دستگاه حضور و غیاب کارتی و مشکلات مربوط به تقلب و مفقود شدن کارت، حرفی برای گفتن داشت. اما در مقایسه با سیستم تشخیص چهره، به همون نسبت پروسه ثبت اثر انگشت سخت و زمان‌تر شد! نهایتا کاربرا تصمیم گرفتند که به دستگاه کنترل ورود و خروج چهره مهاجرت کنند روند پیشرفت و مهاجرت شد: پانچی/ رمزی/ کارتی/ اثر انگشت/ چهره و عنبیه

  پاسخ تایید شده
 • عکس پوریا
  پوریا تاریخ 20 اردیبهشت 1402

  اساتید محترم سوال من رو جواب بدید لطفا از کجا بفهمیم که برای شرکتمون دستگاه حضور غیاب اثر انگشت مناسب هست یا خیر؟ لطفا راهنمایی بنمایید

  پاسخ تایید شده
  • عکس مریم جویبان
   مریم جویبان تاریخ 17 خرداد 1402

   تو این قسمت متن خوب بیان کرده که: دستگاه اثر انگشتی از طریق تجزیه و تحلیل و مقایسه برجستگی های پوستی انگشت کاربر، هویت او را تأیید یا شناسایی می‌کند. تشخیص اثر انگشت یکی از اولین تکنیک‌هایی بود که برای شناسایی خودکار افراد مورد استفاده قرار گرفت و امروزه هنوز یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین روش‌های تشخیص هویت است. یعنی همچنان سیستم تردد انگشتی قابل اعتماد، ایمن و مناسب هست.

   پاسخ تایید شده
 • عکس سوگل
  سوگل تاریخ 17 اردیبهشت 1402

  واقعا و قطعا انتخاب سیستم حضور و غیاب مناسب، باید با حساسیت لازم و شناخت عوامل تأثیرگذار در خرید دستگاه حضور غیاب صورت بگیره تا محصول برای ما کاربردی باشه و بتوان از همه امکانات آن به‌ خوبی بهره‌مند شد.

  پاسخ تایید شده
  • عکس ابراهیمی
   ابراهیمی تاریخ 21 اردیبهشت 1403

   دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

   تایید نشده
 • عکس سهند
  سهند تاریخ 22 اسفند 1401

  به جرات میشه گفت در دهه گذشته، بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب، دستگاه حضور غیاب انگشتی بود. استفاده راحت و سریع و بدون دردسر البته تشخیص چهره هم خیلی خوبه، اما به نسبت دستگاه حضور و غیاب انگشتی، قیمت بالاتری داره و مدل های جدیدش بی دردسر هستند

  پاسخ تایید شده
  • عکس سهیلی
   سهیلی تاریخ 27 خرداد 1402

   ما تو مجموعه دستگاه چند منظوره داریم برای ثبت اطلاعات تردد اما بیشتر از اثرانگشت استفاده میکنیم به نسبت کارت و رمز

   پاسخ تایید شده
   • عکس عزیز
    عزیز تاریخ 01 فروردین 1403

    با سلام و احترام اگر دستگاه رو از محل کار به جای دیگری انتقال داده به عنوان مثال دستگاه حدود ۵۰ کیلومتر از محل کار دورتر برده شود واز آنجا انگشت بزنه فرد مکان انگشت مشخص میشه یا نه؟

    پاسخ تایید شده
    • عکس ایران اکسس
     ایران اکسس تاریخ 30 فروردین 1403

     سلام این موضوع امکان پذیر نیست، چون سیستم صرفا اطلاعات تردد شما رو ثبت میکنه و در نهایت به نرم افزار حضور و غیاب منتقل میکنه، امکان ردیابی و ثبت مکان ثبت تردد وجود ندارد. مگر اینکه سیستم حضور و غیاب دارای جی پی اس باشد و در این صورت هم صرفا محل لحظه ای دستگاه را میتوانید ببینید.

     پاسخ تایید شده
 • عکس هوشمندی
  هوشمندی تاریخ 20 اسفند 1401

  ویدئو ساخت اثر انگشت جعلی خیلی خوب بود

  پاسخ تایید شده
 • عکس مهدی اسدی
  مهدی اسدی تاریخ 09 اسفند 1401

  سلام روزتون بخیر بابت مقاله خوبتون ممنونم، این تعریف که در متن اومده بود، به نظرم خیلی خوب بود: دستگاه اثر انگشتی از طریق تجزیه و تحلیل و مقایسه برجستگی های پوستی انگشت کاربر، هویت او را تأیید یا شناسایی می‌کند. تشخیص اثر انگشت یکی از اولین تکنیک‌هایی بود که برای شناسایی خودکار افراد مورد استفاده قرار گرفت و امروزه هنوز یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین روش‌های تشخیص هویت است. مشتاق مقاله های جدید هستم و مقالات سایت رو با علاقه مطالعه میکنم. موفق باشید

  پاسخ تایید شده
 • عکس فرهود
  فرهود تاریخ 07 اسفند 1401

  سلام قیمت های شما بر اساس دلار 60 هزار تومنیه؟ تا کی اعتبار داره؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 16 اسفند 1401

   درود بر شما خیر، بر اساس دلار روز نیست و دستگاه های موجود در انبار است که با قیمت پایین خریداری شده است. دوست عزیز، اعتبار قیمت تا زمانی است که در سایت نمایش داده میشه. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس علی
  علی تاریخ 07 اسفند 1401

  تو چنین خوب چراااااااااااایی :)) مقاله کاملی بود دستتون درد نکنه

  پاسخ تایید شده
 • عکس کامیار
  کامیار تاریخ 23 بهمن 1401

  برای خرید دستگاه اثرانگشتی یا تشخیص چهره شک داشتم، چون از نظر بودجه محدودیت داشتیم الان فهمیدم دستگاه مناسب برای مجموعه ما تشخیص چهره است، سپاس از اطلاعات مفیدتون

  پاسخ تایید شده
  • عکس کیوان
   کیوان تاریخ 02 اسفند 1401

   کلا الان خرید دستگاه تشخیص چهره به خاطر راحتی استفاده، بدون تماس بودن، دقت در شناسایی و تنوع مدل و قیمت ارائه، منطقی تر و به صرفه تره

   پاسخ تایید شده
 • عکس مهناز
  مهناز تاریخ 28 دی 1401

  نحوه کار با دستگاه حضور و غیاب انگشتی چطوریه؟ برای تعریف اثر انگشت، چقدر زمان لازمه؟ چند بار باید دستگاه اثر انگشت رو اسکن کنه؟ چند تا از انگشت ها رو میتونیم تعریف کنیم؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 11 بهمن 1401

   سلام دوست عزیز فرایند ثبت و تعریف اثر انگشت که به آن Register هم میگن، فرایندی سریع و راحت هست. در تمام دستگاه های تردد اثر انگشتی، وارد منوی دستکاه شده و در قسمت تعریف کاربر، آیتم ثبت اثر انگشت را انتخاب نمایید. بعد از دو الی 3 مرتبه اسکن اثر انگشت (بر اساس نوع دستگاه متفاوت است)، تصویر انگشت ثبت شده و با انتخاب گزینه (ذخیره)، اطلاعات در دیتابیس دستگاه ذخیره می شود. برای هر کاربر امکان تعریف 10 اثر انگشت وجود دارد. زمان لازم هم بر اساس سرعت دستگاه، اپراتور و کاربر مشخص خواهد شد.

   پاسخ تایید شده
 • عکس محسن
  محسن تاریخ 28 دی 1401

  سلام تو استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی به مشکلی برخوردیم، اثر انگشت ثبت شده کاربر، که قبلاً راحت شناسایی میشد، الان شناسایی نمیشه امکان داره مجدد اثر انگشت کاربر را تعریف کرد؟ با تعریف دوباره اثر انگشت، اطلاعات تردد قبل کاربر پاک نمیشه؟؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 29 دی 1401

   سلام دوست عزیز، در زمان تعریف و ثبت اولیه اطلاعات کاربر (چهره، اثر انگشت، کارت و رمز)، دستگاه کاربر را بر اساس کد تعریف شده شناسایی خواهد کرد. به عبارت ساده تر، اگر اطلاعات اثر انگشت فرد در دستگاه اثر انگشتی با شناسه 5 تعریف شده باشد، در زمان شناسایی و تشخیص، اطلاعات وارد شده با اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس یا حافظه دستگاه مقایسه شده و در صورت تایید، پیام صوتی و تایید دستگاه اعلام شده و تردد کاربر ثبت می شود. در صورتی که اثر انگشت جدید کاربر، برای شناسه عددی قبلی کاربر ثبت شود، اطلاعات و ثوابق تردد حفظ خواهد شد. بنابراین برای حل شکل لازم است که اثر انگشت جدید برای کاربر با همان کد شناسایی قبلی تعریف شود.

   پاسخ تایید شده
 • عکس عطا
  عطا تاریخ 29 آذر 1401

  با درود و احترام ما تو مجموعه یک دستگاه حضور و غیاب داشتیم که تعداد زیادی اثرانگشت براش تعریف شده. الان یک دستگاه تشخیص اثرانگشت جدید تو یه بخش دیگه اضافه کردیم. خواستم بپرسم که امکان داره اثرانگشت هایی که واسه دستگاه قبلی تعریف شده به دستگاه جدید منتقل کرد یا باید از نو همه رو تعریف کنیم؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 29 آذر 1401

   درود بر شما در صورتی که هر دو دستگاه شما از یک برند باشند، امکان انتقال اطلاعات اثر انگشت از دستگاه قدیمی به دستگاه جدید (از طریق شبکه یا یو اس بی یا نرم افزار--بستگی به مدل دستگاه و امکانات آن )وجود دارد. در غیر این صورت لازم است مجددا اطلاعات اثر انگشت کاربران در دستگاه جدید تعریف شود.

   پاسخ تایید شده
 • عکس farzad
  farzad تاریخ 24 آبان 1401

  با تشکر از توضیحتون برای مجموعه با تعداد پرسنل بالا دستگاه اثر انگشت به صرفه هست؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 02 بهمن 1401

   درود بر شما منظور از به صرفه بودن رو متوجه نشدم دوست عزیز، لطفا بیشتر توضیح بدید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید مدیریت ورود و خروج کاربران در زمان اوج تردد و انتخاب تعداد دستگاه مناسب و نصب در محل تردد مناسب کاربران است. البته که کیفیت دستگاه انتخابی هم جز فاکتورهای مهم و ضروری است. معمولا در محیط های اداری از دستگاه اثر انگشت و شناسایی چهره استفاده میشه و در محیط های صنعتی از سیستم تشخیص چهره در نهایت محدودیتی برای استفاده یا انتخاب دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی وجود ندارد، اما قبل از خرید بیان نیاز مجموعه در انتخاب درست سیستم، ضروری است.

   پاسخ تایید شده
 • عکس ایزدی
  ایزدی تاریخ 24 آبان 1401

  روز بخیر ما برای شرکت با حدود 30 نفر پرسنل قصد داریم دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی خریداری کنیم. پیشنهاد شما کدوم مدل هستش؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس رامین
   رامین تاریخ 05 اردیبهشت 1402

   چرا دستگاه ac2100plus رو بررسی نمی کنید؟ ما تعدادمون 17 نفر هست و از این دستگاه داریم استفاده میکنیم. رضایت کامل رو داریم

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 02 بهمن 1401

   وقت بخیر لطفا در صفحه دستگاه حضور و غیاب سیستم های قابل ارائه رو مشاهده بفرمایید. برای کاربری حضور و غیاب محدودیتی وجود ندارد. بعد از مشاهده مدل و امکانات لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی لازم ارائه بشه خدمتتون فاکتور تعیین کننده بودجه، سلیقه شما و شرایط محل نصب می باشد.

   پاسخ تایید شده
 • عکس erfan
  erfan تاریخ 24 آبان 1401

  روزتون بخیر عمر مفید یک دستگاه ثبت اثر انگشت خوب چقدر است؟ آیا روشی برای افزایش کارایی دستگاه حضور و غیاب انگشتی میشه انجام داد؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 27 آبان 1401

   سلام معیاری برای اعلام دقیق عمر مفید یک وسیله الکترونیکی وجود نداره چنان چه در زمان استفاده به توصیه های تولید کننده در خصوص نصب و بهره وری توجه فرمایید، طبیعتا سیستم بهترین کارایی را برای شما خواهد داشت. از طرفی، خرید از نماینده معتبر فروش سیستم مورد نظر با امکان ارائه خدمات گارانتی و پس از فروش از مهم ترین نکاتی است که نباید فراموش شود. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
   • عکس شهرام
    شهرام تاریخ 26 بهمن 1401

    واقعا گارانتی خیلی مهمه و خیلی ها جدیش نمیگیرن!! من یک بار این خطا رو کردم و دستگاه 20 ملیونی خریدم، بعد از ی ماه یکباره خاموش شد! شرکت گفت گارانتی نداره و بعد هم گفتن بردش سوخته و تعمیر نمیشه خلاصه از من به شما نصیحت، بدون گارانتی هیچ چی نخرید

    پاسخ تایید شده
 • عکس hatam
  hatam تاریخ 23 آبان 1401

  سلام من سوالی داشتم و ممنون میشم اگر پاسخ بدید امکان اضافه شدن قابلیت LFD یا همان تشخیص بافت زنده، از طریق به روز رسانی Firmware دستگاه امکان پذیر هست؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 24 آبان 1401

   سلام و وقت بخیر امکان اضافه شدن قابلیت تشخیص اثرانگشت تقلبی از طریق به روز رسانی Firmware امکان پذیر نیست.

   پاسخ تایید شده
 • عکس داوودی
  داوودی تاریخ 16 آبان 1401

  درود من یه دستگاه اثرانگشتی برند ویردی دارم که اخیرا سرعت شناساییش پایین اومده. مشکل از سنسور دستگاهه؟ قابل تعمیر هست یا باید دستگاه جدید خریداری کنم؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس حمید سعادتی
   حمید سعادتی تاریخ 12 دی 1401

   سلام ما هم همین مشکل را با دستگاه ac2200 virdi داشتیم. دستگاه به احتمال ۹۰ درصد سالم هست. کارشناس شرکت برای سرویس تشریف آوردن و اطلاعات اضافه سیستم را حذف کردند و firmware یا برنامه دستگاه رو به روز رسانی کردند. در نهایت مشکل کندی بر طرف شد و الان دستگاه به خوبی و با کیفیت روز اول داره کار میکنه

   پاسخ تایید شده
 • عکس اردشیر ابراهیمی
  اردشیر ابراهیمی تاریخ 19 شهریور 1401

  درود بر شما من شنیدم امکان ساخت اثر انگشت با چسب و یا جعل اثر انگشت روی کاغذ به راحتی وجود داره و در نتیجه باعث شده تقلب تو دستگاههای انگشتی راحت باشه و امنیت این سیستم ها رو زیر سوال ببره! لطفا بگید این گفته صحت داره آیا و برای جلوگیری از دور زدن دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی چه کار باید کرد؟ ما حدود 20 عدد دستگاه اثرانگشتی تو مجموعه داریم و خیلی نگران این موضوع هستیم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ تایید شده
  • عکس سامان
   سامان تاریخ 02 اسفند 1401

   روزتون بخیر شما که اینقدر نگرانی دارید، پیشنهاد میدم به جای دستگاه اثر انگشت از دستگاه شناسایی چهره استفاده کنید خب

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 19 شهریور 1401

   سلام و وقت بخیر متاسفانه این نگرانی شما کاملا به جا هست، چرا که نسل اول سیستم های اثرانگشتی بسیار ناامن همراه با درصد خطای بالایی بودند. خطاهایی مثل عدم شناسایی درست کاربر، شناسایی کاربران به جای یکدیگر، شناسایی اثرانگشتهای تقلبی ساخته شده از موادی مثل ژلاتین، کاغذ، چسب، رژلب، شمع و...و مهمتر از همه کیفیت پایین سنسور اثرانگشت و حساسیت خیلی شدید به دمای هوا، رطوبت، نور و...باعث شده بود استفاده از این سیستم ها بسیار پردردسر باشد. اما نکته مهم این است که در نسل جدید سیستم های اثرانگشتی، برخی شرکت های تولید کننده این موارد را در ساخت محصولات خود در نظر گرفتند و سیستمهای امنی با امکان شناسایی اثرانگشت تقلبی و حساسیت و دقت بالا در شناسایی کاربر ارائه نمودند. در حال حاضر، برای حل موضوع اعلامی، شما نیاز هست از کیفیت سیستم خریداری شده خود اطمینان حاصل کنید و برای بهره وری حداکثری، استانداردهای لازم در نصب و راه اندازی و استفاده از دستگاه اثرانگشتی را رعایت نمایید. البته که پیشنهاد میشود در صورت تمایل برای آشنایی با روشهای ساخت اثرانگشت جعلی، مقاله ((مراحل ساخت اثر انگشت تقلبی+راه‌های جعل اثرانگشت)) را مطالعه نمایید.

   پاسخ تایید شده
 • عکس صفرزاده
  صفرزاده تاریخ 19 شهریور 1401

  وقت بخیر.روش بک آپ گرفتن از اثرانگشت ها رو لطفا توضیح بدید

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 04 مهر 1401

   درود بر شما بر اساس مدل دستگاه حضور و غیاب شما چند روش وجود دارد: 1- انتقال اطلاعات اثر انگشت بر روزی فلش (USB) یا رم (SD Card) در صورتی که دستگاه شما این قابلیت را داشته باشه 2- انتقال اطلاعات به نرم افزار حضور و غیاب یا کنترل تردد شما و ذخیره یک نسخه از بک آپ نرم افزار در سیستمی مطمئن در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید یا کامنت ثبت بفرمایید موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس علی عظیمی
  علی عظیمی تاریخ 19 شهریور 1401

  برای مشاغل آهنگری و نجاری هم امکان تشخیص اثر انگشت هست؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس شایان
   شایان تاریخ 24 آبان 1401

   من شنیدم برند سوییسی TBS دستگاه های اثر انگشتی سه بعدی ارائه کرده که قابلیت شناسایی اثرانگشت های مخدوش و کثیف رو بدون تماس با دستگاه داره!

   پاسخ تایید شده
   • عکس امینی
    امینی تاریخ 07 خرداد 1402

    دقیقا ی مدل هم داره که امکان شناسایی اثر انگشت با وجود دستکش لاتکس یا حتی خیس و یا خاکی رو داره واقعا اینقدر قوی و به روز! ای کاش امکان دسترسی برای کاربرای ایرانی هم ممکن بود البته سیستم به شدت امنیتی و امن هست و به صرفه است که برای مکانهایی با ضریب امنیت بالا استفاده بشه

    پاسخ تایید شده
   • عکس صفادوست
    صفادوست تاریخ 10 اسفند 1401

    مدل های جدیدش رو ببینید واقعا عالی کار کرده، هم طراحی و هم عملکرد واقعا حیف و صدحیف به خاطر تحریم ها

    پاسخ تایید شده
   • عکس محمود
    محمود تاریخ 03 دی 1401

    من از نزدیک با این دستگاه کار کردم، فوق العاده ست، به خصوص اینکه امکان شناسایی اثرانگشت های کثیف و مخدوش رو داره! البته که متاسفانه با توجه به شرایط تحریم، امکان خرید این دستگاه وجود نداره و به ناچار جایگزین مناسب برای مشاغل سخت و صنعتی، همان دستگاه شاسایی چهره است.

    پاسخ تایید شده
 • عکس کیوان آسمانی
  کیوان آسمانی تاریخ 19 شهریور 1401

  سلام وقت بخیر.دستگاه ها در فصول سرد سال هم توانایی تشخیص اثرانگشت رو دارن؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 06 آبان 1401

   کیوان عزیز سلام سوال شما خیلی کلی هست. این مورد به نوع دستگاه، برند، تکنولوژی به کار رفته، کیفیت و تنظیمات دستگاه اثرانگشتی بستگی دارد. به صورت کلی با رعایت استانداردهای اعلام شده توسط سازنده دستگاه، شناسایی اثرانگشت به راحتی امکان پذیر است.

   پاسخ تایید شده
 • عکس شیدا قاسمی
  شیدا قاسمی تاریخ 19 شهریور 1401

  سلام من میتونم لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب انگشتی رو داشته باشم و ی مقایسه که بتونم ببینم ارزان ترین دستگاه اثر انگشتی چه تفاوتی با گرونترین مدل انگشتی داره؟؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 19 شهریور 1401

   سلام و وقت بخیر حتما دوست عزیز، قیمت دستگاه های کنترل تردد و حضور و غیاب را در آدرس (https://iranacs.com/p-cat/finger-print) میتونید مشاهده بفرمایید.

   پاسخ تایید شده
 • عکس تقوی
  تقوی تاریخ 06 مرداد 1401

  درود دستگاه های بیومتریک در صورتی که سنسورشان خراب شه راه دیگری برای شناسایی دارند؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ثمین
   ثمین تاریخ 15 خرداد 1402

   من به شما پیشنهاد میدم مقاله نکات مهم در نگهداری از دستگاه حضور و غیاب را حتما مطالعه کنید. آدرسش: https://iranacs.com/maintenance-of-attendance-device در صورت رعایت موارد مهم برای نگهداری و سرویس دستگاهتون، طبیعتا خیلی دیر باید به فکر تعمیر دستگاه حضور و غیاب بیفتید. برای ما که اینطور بود. ی سری نکات ساده که باعث طول عمر دستگاه میشه

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 19 شهریور 1401

   سلام در صورتی که دستگاه حضور و غیاب شما از نوع ترکیبی یا چندمنظوره و با امکان شناسایی توسط چند نوع فاکتور باشد (اثرانگشت، چهره، کارت، کد و...)، در صورتی خرابی یک ماژول، از مابقی فاکتورها میتوانید استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد میشود مقاله دستگاه های حضور و غیاب چندعاملی یا چند فاکتوری را بخوانید.

   پاسخ تایید شده
   • عکس سروش
    سروش تاریخ 24 بهمن 1401

    دقیقا سیستم ما امکان شناسایی اثرانگشت و کارت و چهره را داره، الان سنسور اثراتگشتش از کار افتاده و دستگاه مشخص نیست مارکش چیه، فکر کنم 10 سال پیش مدیرعامل از چین خودش آورده الان از شناسایی چهره استفاده میکنیم

    پاسخ تایید شده
 • عکس فرجی
  فرجی تاریخ 09 تیر 1401

  سلام.سرعت شناسایی دستگاه اثر انگشتی بیشتر است یا دستگاه کارتی؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس سونیا
   سونیا تاریخ 24 آبان 1401

   البته اگر تعداد کاربران کم باشه و کیفیت دستگاه عالی و اینکه نحوه کار با دستگاه حضور و غیاب انگشتی درست رعایت بشه, سرعت شناسایی اثرانگشت هم کمتر از نیم ثانیه می‌تونه باشه

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 11 تیر 1401

   سلام سرعت شناسایی در دستگاه کارتی بیشتر است، چرا که فقط سریال درج شده در کارت توسط ریدر خوانده میشود.

   پاسخ تایید شده
 • عکس کاشانی
  کاشانی تاریخ 11 آبان 1400

  سلام.لطفا راهنمایی کنید بک آپ گرفتن از اثرانگشت ها به چه صورت هست؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 13 آبان 1400

   سلام به دو روش این مورد انجام میشه: 1- از طریق نرم افزاز 2- استفاده از usb یا ram دردستگاه هایی که مجهز به خروجی هستند.

   پاسخ تایید شده
   • عکس سامان محتشم
    سامان محتشم تاریخ 19 تیر 1401

    منظور از ram همان Sd card هست؟

    پاسخ تایید شده
    • عکس گلنوش
     گلنوش تاریخ 10 دی 1401

     بله دیگه که بسته به نوع و مدل دستگاه و میزان اطلاعات کاربر و تردد موجود در دستگاه، میتونه با ظرفیت 4، 8، 16 یا 32 گیگ برای انتقال اطلاعات استفاده بشه

     پاسخ تایید شده

کاربر عزیز نظر شما در مورد این مقاله چیست؟