انواع نرم افزار حضور و غیاب: کاربرد + مزایا

آشنایی با نرم‌افزار حضور و غیاب
زمان:
نویسنده: mahyad
به‌روزرسانی: ۰۳ / ۱۲ / ۱۴۰۲

به طور ساده میتوان گفت در انواع نرم افزار حضور و غیاب، اطلاعات تردد کارمندان از دستگاه حضور و غیاب دریافت شده و میزان کارکرد پرسنل با کمک تنظیماتی که در نرم افزار پیاده‌سازی می شود، در اختیار ما قرار می‌گیرد. گزارش دریافتی از نرم افزار حضور و غیاب (Attendance Software) شامل اطلاعاتی چون اضافه کار، کسر کار، کارکرد مفید کاربر، کارکرد روزانه یا ساعتی، میزان تاخیر، تعجیل و غیره است.

چرا باید از نرم افزار حضور و غیاب استفاده کنیم؟

محاسبه دقیق میزان ساعات حضور افراد در محل کار، ثبت زمان دقیق ورود و خروج کارکنان، محاسبه میزان تاخیر یا تعجیل، محاسبه اضافه کار و کسر کار و در نهایت ایجاد نظم در محل کار، از نیازمندی های ضروری هر مجموعه کوچک یا بزرگ با هر تعداد پرسنل می باشد.
طبیعتا، ثبت و محاسبه موارد مذکور توسط اپراتور یا خود کاربر به صورت دستی، بدون خطا و اشتباه نبوده و امکان اجحاف در حق کارمند یا کارفرما زیاد است؛ به علاوه نیازمند صرف زمان بسیار و داشتن نیرویی دقیق برای این فرایند است.
نرم افزار حضور غیاب از طریق دریافت اطلاعات تردد پرسنل از دستگاه حضور و غیاب، تمامی موارد عنوان شده را به صورت اتوماتیک، در زمان سریع و با بالاترین دقت محاسبه نموده که این امر موجب صرفه جویی در هزینه و زمان کارفرما خواهد شد.
استفاده از این نرم افزار ها در سازمان‌هایی که تعداد کاربر بالایی دارند بسیار کمک کننده بوده و جایگزینی مناسب برای شیوه سنتی حضور و غیاب است.

💎نرم افزار حضور و غیاب، شفافیت، امنیت و ایمنی را در محیط کار افزایش می دهد.

معرفی انواع نرم افزار حضور غیاب

نکته ای که در زمان تهیه سیستم ورود و خروج برای مجموعه مطرح میشود این است که، چه نرم افزاری و با چه مقدار هزینه، برای  مجموعه مناسب است؟ و اینکه به طور کلی چند نوع نرم افزار حضور غیاب یا ساعت زنی در بازار وجود دارد؟
به طور کلی 5 مدل رایج نرم افزار حضور و غیاب در بازار وجود دارد:

 • نرم افزار تحت ویندوز: این مدل از نرم افزار، قابلیت نصب بر روی سیستم عامل ویندوز (Windows) را داشته و امکان دسترسی به آن صرفا از طریق سیستم کامپیوتری امکان پذیر می باشد. به این مدل از نرم افزار، نرم افزار درمحل نیز گفته می‌شود!!
 • نرم افزار تحت وب: پس از نصب و راه اندازی نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، برای دسترسی به آن تنها نیازمند به دسترسی به مرورگر (Browser)  میباشد. در واقع با وارد کردن آدرس یا لینک دسترسی و درج نام کاربری و پسورد، میتوان به محیط نرم افزار و امکانات تعریف شده در آن دسترسی پیدا کرد.

در نتیجه کاربر، محدود به دسترسی به سیستم کامپیوتری در مکان مشخص نخواهد بود و به راحتی امکان ثبت درخواست های خود (ثبت مرخصی، ماموریت، ورود و خروج، مشاهده میزان کارکرد و…) را در هر لحظه و ساعت از طریق تلفن همراه نیز خواهد داشت.

 • نرم‌افزار حضور و غیاب آنلاین یا ابری: بدون نیاز به دستگاه و سخت افزار حضورغیاب بوده و به سادگی امکان تردد و حضور و غیاب کارمندان کنترل می‌شود.
 • نرم‌افزار حضور و غیاب تحت اکسل: یکی از شیوه‌های ساده، پر کردن فرم حضورغیاب در اکسل است که تمامی گزارشات را از کارمندان دریافت می‌کند.
 • نرم‌افزار حضور و غیاب اندروید یا Ios : این روش با امکان نصب برنامه حضورغیاب بر روی سیستم عامل‌های مختلف گوشی، امکان ثبت تردد کارمندان را ممکن ساخته است.

علاوه بر موارد عنوان شده، نرم افزارها را بر اساس نوع اتصال به پایگاه داده یا دیتابیس نیز نام گذاری میکنند، مانند نرم افزار حضور و غیاب تحت اکسس (Access DB) یا نرم افزار حضور و غیاب تحت اس کیو ال (SQL DB). در واقع عملکرد نرم افزار بر طبق موارد فوق می باشد اما پایگاه داده (Data Base) نرم افزار که محل ذخیره اطلاعات می باشد، متفاوت است.

بهترین برندهای نرم افزار حضور و غیاب ایرانی!

در حال حاضر برندهای بسیاری در زمینه تولید و پشتیبانی نرم افزارهای حضور و غیاب فعالیت دارند و این نرم افزارها بسته به مواردی همچون: نیاز کاربر، بودجه، امکانات، کیفیت و شرکت‌هایی که خدمات را ارائه می‌دهند، انتخاب خواهند شد.
از جمله معروف ترین این نرم افزارها میتوان به ویسمن، کسرا، رایامحاسب و دینگ اشاره کرد.

موارد کلیدی پیش از خرید و انتخاب نرم افزار حضور غیاب

با اطلاع از موارد و فاکتورهای ضروری نام برده در ادامه این مقاله، میتوانید خریدی مناسب، مطمئن و مقرون به صرفه داشته باشید:

 • سیستم مورد نیاز برای نصب نرم افزار حضور غیاب:  اکثر این نرم افزارها بر روی انواع سیستم‌های ویندوز و موبایل قابل نصب هستند. باید توجه کنید اگر امکان نصب روی سیستم کامپیوتری را ندارید، از نرم افزار تحت وب یا آنلاین استفاده کنید.
 • تعداد کارکنان مجموعه:  تعداد کارمندان، عملکرد شرکت و نیازمندی‌های موجود امری مهم در انتخاب نرم افزار خواهد بود. برای مثال: نرم افزار دینگ برای شرکت های کوچک و متوسط و نرم افزار افق مناسب مجموعه های بدون محدودیت تعداد کاربران است.

انتخاب نرم افزار حضور غیاب متناسب با تعداد پرسنل مجموعه آیا تعداد کارکنان، تاثیری در انتخاب نرم افزار حضور و غیاب دارد؟

 • سیستم گزارش‌دهی و امکانات موردنیاز: نرم افزار مورد نیاز باید به گونه‌ای انتخاب شود که امکان گزارش‌دهی دقیق را همراه با امکانات مورد نیاز کارفرما فراهم سازد.
 • قیمت نرم افزار و بودجه ما: تعداد کارمندان، نوع نرم افزار، سیستم عامل و غیره در قیمت نرم افزار تاثیرگذار بوده و این هزینه متناسب با نیاز کارفرما از نرم افزار، متفاوت خواهد بود.
 • زمان و نوع تردد پرسنل: توجه به این مورد بسیار مهم است. اگر می‌خواهید بر تردد پرسنل کنترل داشته باشید و زمان ورود و خروج کارمندان به گونه ای است که نیاز دارید از راه دور به اطلاعات دسترسی داشته باشید، نرم افزار های آنلاین، تحت وب و نرم افزار های اندرویدی برای شما مناسب است.
 • سازگاری با تلفن همراه: خوشبختانه نرم افزارهای حضور و غیاب مختص سیستم ویندوز نبوده و بر روی انواع سیستم عامل‌های موبایل نیز قابل استفاده هستند. با توجه به نیاز خود می‌توانید نرم افزاری را تهیه کنید که با تلفن همراهتان سازگار باشد.
  قابلیت یکپارچه سازی داده‌ها با سایر نرم افزارهای اتوماسیون اداری: یکپارچگی اطلاعات سیستم حضورغیاب با سایر سیستم ها، موضوعیست که بسیار در پیشرفت و سرعت بخشیدن به امور تاثیرگذار می‌باشد. اگر مایل به ارتباط و یکپارچگی سامانه کنترل ورود و خروج با نرم افزارهای حسابداری یا حقوقو ودستمزد را دارید، به این موضوع دقت نمایید.
 • زمان سنجی دقیق: هنگام تهیه‌ی نرم‌افزار حضور غیاب باید توجه کنید که محصول انتخابی از دقت کافی برخوردار باشد.
 • هشدارهای پیشگیرانه: برخی از انواع برنامه حضورغیاب در صورتی که کارمندان به زمان پایان کار خود نزدیک می‌شوند و یا عمل ثبت زمان ورود و خروج خود را از یاد می‌برند هشدار می‌دهند.
 • تعداد دستگاه‌های ساعت زنی: اگر در مجموعه خود از چند دستگاه ساعت‌زنی به صورت همزمان استفاده می کنید، باید نرم‌افزاری با قابلیت تعریف چند دستگاه انتخاب کنید.
  علاوه بر موارد فوق، موارد دیگری در این فرایند موثر هستند که ما سعی کردیم به مهم ترین آنها اشاره داشته باشیم.

کلیک برای مشاهده: لیست قیمت دستگاه‌های حضور غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره

مزایا و معایب نرم افزار حضور و غیاب

از جمله مهم ترین مزایای نرم افزار حضور و غیاب می‎‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالابردن دقت و سرعت
 • اطمینان از اجحاف نشدن کار برای کارمند و کارفرما
 • امکان استناد به گزارش‌های به دست آمده
 • ماندگاری بالای اطلاعات تا زمانی که کاربر آنها را حذف نکند.

و اما از جمله معایب نرم افزار حضورغیاب می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • عدم تمایل کاربر به پرداخت هزینه مجزا بابت خرید نرم افزار
 • عدم تمایل به پرداخت هزینه مجزا بابت دریافت خدمات پشتیبانی و نگهداری در سال دوم خرید
 • محدودیت ارتباط بعضی نرم افزارها در ارتباط با نوع خاص از دستگاه حضور غیاب

ناگفته نماند که معایب نام برده از دید کاربرانی است که در فکر دورزدن سیستم حضورغیاب و تقلب در آن هستند !!

سولات پرتکرار برای انتخاب برنامه حضور غیاب

 • مدت زمان اعتبار لایسنس نرم افزار حضور و غیاب چقدر است؟
  برخی از شرکت‌ها به صورت مادام العمر نرم افزار را ارائه می‌دهند و هزینه‌های بعد از آن به جهت به روزرسانی و خدمات پشتیبانی خواهد بود. در مقابل برخی از شرکت‌ها به صورت یک ساله لایسنس را ارائه می‌دهند و بعد از یک سال باید به جهت تنظیمات پشتیبانی آن را تمدید کرد.
 • آیا دستگاه و نرم افزار حضورغیاب هر دو باید از یک شرکت تهیه شود؟
  الزاما این طور نیست، به عنوان مثال یک سری از نرم افزارهای داخلی این محدودیت را ندارند اما یک سری از شرکت‎ها می‌گویند باید نرم افزار و دستگاه را از یک شرکت تهیه کرد در غیر این صورت خدماتی به مشتریان ارائه نمی‌شود؛ بنابراین در زمان خرید به این نکته توجه داشته باشید.
 • آیا نرم افزار حضورغیاب امکان ارتقا دارد؟
  این مورد بستگی به شرکت ارائه دهنده نرم افزار داشته و تمامی شرکت‌هایی که خود، نرم افزار را تولید کرده‌اند به مرور امکان ارتقا و به روز رسانی را فراهم ساخته و در نسخه‌های آپدیت شده یک سری موارد همچون باگ‌ها برطرف شده و امکانات جدید به نرم افزار اضافه می‌شود.
 • آیا نرم افزارهای حضور و غیاب، امکان محاسبه حقوق و دستمزد را هم دارند؟
  در حالت کلی وظیفه دستگاه حضور و غیاب محاسبه ساعات کاری پرسنل و کارکرد او است و محاسبه حقوق برعهده نرم‌افزار حقوق و دستمزد می‌باشد. با این حال یک سری از شرکت‌ها، ماژول محاسبه حقوق را هم به نرم افزارشان اضافه کرده‌اند که کارفرما در زمان خرید نرم افزار، باید به این موارد توجه کند که آیا این مورد جزو نیازهای او بوده یا خیر.
 • آیا می‌توان نرم افزار کنترل تردد را جایگزین نرم افزار حضور غیاب نمود؟
  خیر. نرم افزار حضور و غیاب براساس دیتاهایی که از دستگاه می‌گیرد میزان کارکرد کارمند، اضافه کار، کسر کار و غیره را حساب می‌کند اما دستگاه کنترل تردد مواردی همچون ساعت، تاریخ و زمان تردد کاربر را در اختیار ما قرار می‌دهد.
 • آیا امکان انتقال اطلاعات از سیستم قبلی به نرم افزار جدید وجود دارد؟
  بله، در صورتی که دیتابیس نرم افزارها مشابه باشند مثلا هر دو Access یا SQL باشند این امکان در برخی نرم افزارها توسط تیم نرم افزار، وجود دارد.

هزینه خرید نرم‌افزار حضورغیاب

 • هزینه منطقی برای خرید نرم افزار حضور غیاب چقدر است؟
  نمی‌توان عدد خاصی را برای خرید نرم افزار حضور و غیاب بیان کرد. این هزینه‌ها بسته به نیاز کارفرما، تعداد کاربر، تعداد دستگاه‌ها، گزارش‌های مورد نیاز، نوع نرم افزار، سیاست مجموعه و غیره متفاوت بوده و بسته به انتخاب کارفرما می‌تواند نرم افزاری 100 هزار تومانی و یا چند میلیون تومانی باشد که در صورت سفارشی سازی نیز هزینه این نرم افزارها افزایش خواهد داشت.
 • نرم افزار حضور غیاب رایگان بگیریم یا نه؟
  برخی از شرکت‌ها همراه با دستگاه یک نسخه نرم افزار رایگان را ارائه می‌دهند که تنها اطلاعات تردد کاربران را دریافت کرده و یک خروجی را ارائه می‌دهند و کارهایی همچون محاسبه اضافه یا کسر کار، تاخیر و سایر موارد را به طور کامل ارائه نمی‌دهند. این موارد در بخش‌هایی با کارمندان کم همچون 5 نفر موثر بوده اما برای مجموعه‌هایی با محاسبات و پیاده‌سازی تنظیمات پیچیده مناسب نخواهد بود.
 • آیا عملکرد نرم افزار حضور و غیاب اندروید با نرم افزار حضور و غیاب تحت وب یا ویندوز تفاوت دارد؟ 
  تفاوت در نسخه قابل نصب و امکانات در دسترس است. برخی نرم افزارها قابلیت نصب و اجرا بر روی موبایل و کامپیوتر و اجرا به صورت تحت وب را دارند. برخی دیگر فقط امکان نصب روی موبایل و سیستم عامل اندروید و IOS را داشته (بدون نیاز به دستگاه حضور غیاب). در زمان خرید لازم است از فروشنده امکانات قابل ارائه در هر نسخه را به صورت دقیق بپرسید.

برای انتخاب بهترین نرم‌افزار حضور و غیاب از میان انواع محصولات موجود، آشنایی با انواع نرم افزار حضور غیاب و کسب اطلاعات کافی در خصوص مزایا و معایب آن فرایندی ضروری است که موجب خریدی مطمئن و در نتیجه رضایتمندی مشتری از سیستم حضور غیاب می‌گردد.

در پایان

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مهم در خصوص انواع نرم افزار حضور و غیاب، مزایا، امکانات و معایب آن را در اختیار شما قرار دهیم. این اطلاعات برای خرید مطمئن، با کیفیت و مقرون به صرفه نرم افزار حضور و غیاب ضروری است.
همکاران ما در ایران اکسس، مشتاق شنیدن سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما در بهبود این مقاله هستند.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نظرات

 • عکس 📜 Yоu gоt a transfer NоХА72. АSSURЕ =>> https://script.google.com/macros/s/AKfycbx5lQs_3bjpVcW-hw-GPF4C8vw_hRj99QLlm3deo2b5yZ_B6TmWTBDXEr8o-vXll1W4gQ/exec?hs=d107a203e358dde5f022d097f7baa979& 📜
  📜 Yоu gоt a transfer NоХА72. АSSURЕ =>> https://script.google.com/macros/s/AKfycbx5lQs_3bjpVcW-hw-GPF4C8vw_hRj99QLlm3deo2b5yZ_B6TmWTBDXEr8o-vXll1W4gQ/exec?hs=d107a203e358dde5f022d097f7baa979& 📜 تاریخ 01 خرداد 1403

  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

  تایید نشده
 • عکس صادق
  صادق تاریخ 12 اردیبهشت 1403

  تا وقتی نرم افزار حضور و غیاب رایگان هست، چرا باید بابت خرید نرم افزار هزینه بدیم؟؟ البته برای کارگاه های کوچیک که تعدادشون کمه منظورمه

  پاسخ تایید شده
 • عکس شایان
  شایان تاریخ 10 اردیبهشت 1403

  توضیحات این مقاله به نظر من خیلی خوب و روان بود. فقط موردی که خیلی مهمه و کمتر بهش توجه میشه اینه که موقع خرید نرم افزار حضور و غیاب مطمئن باشید که خدمات پشتیبانی مناسبی هم ارائه میشه یا نه؟! متاسفانه ی سری شرکت ها با وجود اینکه نرم افزار خیلی خوبی رو ارائه میدن، اما تو بحث پشتیبانی ضعیف عمل کردند و نیروی کافی و مسلط رو ندارند.

  پاسخ تایید شده
 • عکس برسام
  برسام تاریخ 15 فروردین 1403

  نرم افزار حضور و غیاب چارگون هم حرفی برای گفتن داره ی مقدار تو بحث پاسخگویی تلفن و ارتباط با شرکت های دیگه کم لطفی دارند، اما نر افزار بدی ندارند

  پاسخ تایید شده
 • عکس محمودی
  محمودی تاریخ 26 اسفند 1402

  روزتون بخیر باشه سال نوتون مبارک باشه ایام به کامتون باشه مقاله خوبی رو ارائه کردید، موفق باشید و ممنون فقط من ی نکته رو اضافه کنم برای دوستانی که مایل به تهیه نرم افزار هستند برای حضور و غیاب مجموعه شون. اونم اینه که به یکپارچگی و قابلیت ارتباط نرم افزار و سخت افزار حتما دقت کنید! شما ممکنه نرم افزار و دستگاه عالی ای بخرید که قابلیت ارتباط با هم را نداشته باشه، در این صورت هزینه تون رو به باد دادید. حتما قبل از خرید هر کدوم از موارد، از خود کارمندای شرکت ارائه دهنده مشاوره بگیرید و مطمئن خرید کنید من خودم دردسرش رو دیدم، گفتم خالی از لطف نباشه که ی یادآوری برای ما بقی دوستان باشه موفق باشید و شاد

  پاسخ تایید شده
 • عکس شیوا کرمی
  شیوا کرمی تاریخ 20 اسفند 1402

  سلام عالی میشه اگه به سوال من جواب بدید امکان داره نرم افزار حضور و غیاب رایگان ویندوز رو داشته باشیم؟ ما ی دفتر کوچک هستیم که 3 نفر کار میکنیم. از نرم افزار کار زیادی نمیخوایم، به این دلیل میپرسم.

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 21 اسفند 1402

   درود بر شما دوست عزیز، شما هر مدل از دستگاه های حضور و غیاب را از مجموعه ایران اکسس تهیه کنید، نرم افزار به صورت رایگان خدمتتون تقدیم میشه موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس مریم
  مریم تاریخ 16 اسفند 1402

  این نرم‌افزارها دقیقاً مثل یه دستیار هوشمندن که بهتون در مدیریت زمان و کارتون کمک می‌کنه. با استفاده از این نرم‌افزارها، می‌تونید راحت‌تر حضور و غیاب کارکنان رو ردیابی کنید، تاخیرها رو مدیریت کنید، و حتی ببینید کی کجا حضور داشته و کی نه. اینجوری می‌تونید به بهترین شکل از منابع انسانی تون استفاده کنید و ساعات کاری رو بهینه کنید. به نظرم این نرم‌افزارها حتی می‌تونند به دوستی و تعهد شغلی کارمندا کمک کنن. با این حال، مهمه که اطمینان حاصل کنید که همه راحت و با اعتماد ازشون استفاده کنن و اگه لازمه، آموزش مناسب هم بهشون بدید.

  پاسخ تایید شده
 • عکس شهداد
  شهداد تاریخ 07 اسفند 1402

  لطفا به منم پاسخ بدید نرم افزار حضور و غیاب مون از مجموعه مهرکیا تهیه شده، امکان استفاده از دستگاه های حضور و غیاب مجموعه شما رو داریم؟ مشکلی برای ارتباط یا انتقال اطلاعات پیش نمیاد؟ لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 07 اسفند 1402

   درود بر شما بله، مشکلی نیست دستگاه های برند ویردی و زدکا سازگاری کامل با نرم افزار شرکت مهرکیا دارند. با خیال راحت دستگاه تردد مورد نظرتون رو تهیه بفرمایید. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس مهشید
  مهشید تاریخ 06 اسفند 1402

  من توی این چند سال، با انواع مختلف نرم افزار حضور و غیاب کار کردم و به نظرم، بهترین نوع نرم افزار، نرم افزارهای آنلاین و تحت وب هستن. این نرم افزارها خیلی دقیق و کارآمد هستن و می‌تونن توی یه شرکت بزرگ، یه عالمه دردسر رو از سر آدم کم کنن. قبل از اینکه یه نرم افزار حضور و غیاب بخرید، حتما نیازهای شرکتتون رو مشخص کنید. بعدش، با چند تا شرکت مختلف صحبت کنید و نمونه کارهاشون رو ببینید. توی آخر هم، یه نرم افزاری رو انتخاب کنید که با نیازها و بودجه شما همخوانی داشته باشه.

  پاسخ تایید شده
 • عکس panahi
  panahi تاریخ 29 آبان 1402

  اطلاعاتی که برام مهم بود رو در این مقاله پیدا کردم، بابت تهیه ش ممنونم همه نکات دقیق و با جزییات کامل و روان توضیح داده شده ممنونم از شما

  پاسخ تایید شده
 • عکس j
  j تاریخ 16 شهریور 1402

  من قبلا نرم افزار حضور غیابی تهیه کردم و هرچقدر تلاش کردم و راهنمایی هارو دنبال کردم نصب نشد. الان میخوام از شما نرم افزار بگیرم. آیا پشتیبانی دارید برای نصب نرم افزار؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 19 شهریور 1402

   سلام روزتون بخیر بله، یکسال گارانتی رایگان و بعد از اون خدمات پس از فروش ارائه میشه خدمتتون

   پاسخ تایید شده
 • عکس فرشید
  فرشید تاریخ 15 شهریور 1402

  کاش تو مقاله اشاره ای هم به تفاوت نرم افزار حضور و غیاب ابری با نرم افزار درمحل میشد! مابقی مطالب خیلی خوب و کاربردی بود

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 29 شهریور 1402

   روزتون بخیر مقاله مجزایی برای مقایسه نرم افزار ابری (Cloud) با نرم افزار درمحل یا لوکال در سایت ایران اکسس وجود داره. لطفا در آدرس (https://iranacs.com/cloud-or-on-prem-software) مقاله رو مطالعه بفرمایید. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس نیما شاهی
  نیما شاهی تاریخ 15 شهریور 1402

  سوال رایج و تکراریه نرم افزار حضور و غیاب چیست؟ رو این مدلی هم میشه تعریف کرد: سیستمی است که از آن برای مستندسازی زمان کاری کارکنان و تهیه گزارش های کاربردی از مقدار کارکرد، مرخصی و ماموریت، تاخیر ، تعجیل و در نهایت محاسبه حقوق و دستمزد {بر اساس قوانین تعریف شده!} استفاده می شود.

  پاسخ تایید شده
 • عکس مسلم
  مسلم تاریخ 12 مرداد 1402

  عالی بود فقط نحوه محاسبه حقوق و دستمزد رو هم بگید. اگه در مورد قوانین مربوط به مرخصی و ماموریت هم مطلب بذارید خیلی خوب میشه چون همه موارد رو یکجا میتونیم متوجه شیم و تو دستگاه و نرم افزار تعریف کنیم

  پاسخ تایید شده
 • عکس محمد مهدی پاکدامن
  محمد مهدی پاکدامن تاریخ 04 مهر 1401

  سلام به شما و همکاران محترم مجموعه ما در زمینه تولید و فروش مبلمان اداری فعالیت دارد. تعداد کارمندان حدود 24 نفر هست. تا به امروز برای ثبت ورود و خروج کارمندان از سیستم دفتری استفاده میکردیم که یکی از دوستان پیشنهاد استفاده از دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب را داشتند. الان نگرانی من این هست که اگر از سیستم جدید و برنامه حضور و غیاب برای نوشتن و ثبت ساعت رفت و آمد استفاده کنیم، برنامه ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل دچار بی نظمی و به هم ریختگی نمیشه؟ تا چه حد نرم افزار قابل اعتماد هست؟ برای خرید نرم افزار حضور غیاب چه مقدار باید هزینه کرد؟ چرا قیمت اعلام شده از طرف شرکت های مختلف، تفاوت زیادی با هم دارد؟ اگر راهنمایی بفرمایید و برای انتخاب درست نرم افزار حضور و غیاب راهنمایی داشته باشید، ممنون میشم

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 05 مهر 1401

   سلام و عرض ادب جناب پاکدامن در مورد سوالاتی که مد نظرتون هست باید عرض کنم که: - استفاده از دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب، نه تنها باعث بی نظمی نمیشه بلکه کاربرد دقیقش میشه مدیریت، نظارت و ثبت تردد پرسنل به صورت دقیق و براساس زمان بندی مشخص شده و سیاست اجرایی مجموعه. در این روش چون فرایند به صورت سیستمی انجام میشود، اپراتور یا گارمند منابع انسانی، حراست یا نگهبانی مجاز به تغییر تردد کاربر بر اساس میل و سلیقه خود نیستند (به عبارتی باعث کاهش خطای انسانی میشه) - در مورد اینکه نرم افزار تا چه اندازه قابل اعتماد هست، باید بگم بستگی به انتخاب شما، نیاز شما و خریدتون دارد. اگر استاندارد لازم را در انتخاب و خرید و بعد در نصب و راه اندازی و آموزش داشته باشید، میتونید بهترین بهره وری را از سیستم داشته باشید. - در مورد قیمت هم باید عرض شود که همان طور که در مقاله هم اشاره داشتیم؛ در حال حاضر تنوع زیادی در بحث نرم افزار داریم مانند نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، نرم افزار حضور و غیاب اندروید، نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه و نرم افزار نسخه ویندوز و موبایل. در نتیجه بنا به نوع نیاز و انتخاب و تعداد پرسنل و تعداد دفعات نصب و شرایط خدمات پشتیبانی و... قیمت ها تفاوت خواهد داشت. امیدوارم توضیحات کافی بوده باشه، لطفا اگر ابهامی هست اعلام بفرمایید یا با همکاران ایران اکسس در تماس باشید.

   پاسخ تایید شده
 • عکس Farshid,z,d
  Farshid,z,d تاریخ 26 مرداد 1401

  وقت بخیر میتونم خواهش کنم برای انتخاب بهترین نرم افزار حضور و غیاب اندروید راهنمایی داشته باشید؟ اینکه چه مشخصاتی باید داشته باشه و چه تعداد کاربر میتونن ازش استفاده کنند. اینکه محدودیت و مزایاش چی هست. ممنونم

  پاسخ تایید شده
 • عکس مهدیه رمضانی
  مهدیه رمضانی تاریخ 26 بهمن 1400

  سلام و وقت بخیر دستگاه biofinger s710 همون دستگاه ac2100 plus هست؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس پدرام حسینی فر
   پدرام حسینی فر تاریخ 05 اسفند 1400

   من هم موقع تهیه دستگاه Uface 302 با اسم bioface e320 هم دیدم وجود دارد

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 26 بهمن 1400

   سلام و وقت بخیر بله، همان دستگاه کره ای برند virdi و مدل ac2100 p است که تغییر نام یافته است!

   پاسخ تایید شده
 • عکس Min_aa_
  Min_aa_ تاریخ 18 بهمن 1400

  مقالتون بی‌نظیره ممنون از مطلب خوبتون

  پاسخ تایید شده

کاربر عزیز نظر شما در مورد این مقاله چیست؟