تهران، میرداماد، رودبار غربی، پلاک 26، طبقه 5

بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است؟

بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است؟

با توجه به اینکه امروزه دستگاه‌های حضور غیاب به یکی از کاربردی‌ترین سیستم‌ها تبدیل شده اند و قادرند بخش مهمی از نیازهای یک سازمان را برطرف نمایند، تشخیص و انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب مسأله‌ای حائز اهمیت است. دستگاه حضور و غیاب؛ در واقع یک سیستم الکترونیکی مبتنی بر تکنولوژی های پیشرفته بوده که قادر است وضعیت حضور یا عدم حضور(غیاب) افراد را مشخص کند. تعیین بهترین سیستم حضور و غیاب برای یک مجموعه به فاکتورهای متفاوتی وابسته است.

در ادامه این بخش قصد داریم به بررسی انواع دستگاه های حضور و غیاب پرداخته و ویژگی های بهترین سیستم حضور و غیاب را به همراه شما عزیزان بررسی نماییم. با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب

سیستم های حضور و غیاب بخش جدایی ناپذیر شرکت های امروزی بوده و سال ‌های سال است که در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. موضوع حضور و غیاب کارمندان و پرسنل یک مجموعه جزو موضوعاتی است که از گذشته تاکنون مطرح بوده و در زمان‌های دورتر نیز، راهکارهای سنتی برای ثبت حضور کارمندان و اعضای یک مجموعه پیاده سازی می شد. این راهکارهای سنتی بسیار وقت گیر و زمان بر بوده و ضریب اشتباهات در آن ها بسیار بالا بود. به همین خاطر به مرور زمان، مدیران مجموعه سعی کردند راهکارهای جدیدتری را در این زمینه پیاده سازی نمایند.

راهکارهایی که در این زمینه عملی شدند، در ابتدا بسیار ساده بودند، اما کم کم تا جایی پیشرفت کردند که در نهایت به تولید دستگاه‌ های حضور و غیاب نیمه اتوماتیک منجر شدند. این دستگاه ها عملکرد حضور یا عدم حضور پرسنل را به صورت نیمه اتوماتیک ثبت کرده و عملکردشان به صورت پانچی و کارتی بود. اما امروزه اوضاع تغییرات بسیاری داشته و در حال حاضر چیزی که مورد استفاده قرار می گیرد و در سایت ایران اکسس به مشتریان ارائه می شود، دستگاه های هوشمندی هستند که بدون دخالت انسان قادر به ثبت و نگهداری تمام رکوردهای حضور و غیاب افراد می باشد. در حال حاضر 4 نوع از دستگاه‌های حضور و غیاب در بازار وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:

هر شرکت و سازمانی با توجه به تعداد کارکنان و نیازهای سازمانی خود می تواند یکی از این دستگاه ‌های حضور و غیاب را برای نصب و راه اندازی در مجموعه خود انتخاب کند. در این بین هستند دستگاه هایی که عملکرد دو دستگاه را به صورت یکجا انجام داده و با خرید آن ها در واقع، با یک تیر دو نشان می زنید. به طوری که می توان از این دستگاه ها (دستگاه حضور و غیاب چند منظوره یا ترکیبی) هم به عنوان یک دستگاه حضور و غیاب کارتی استفاده کرد و هم دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی؛ طبیعی است قیمت این دستگاه ها نسبت به دستگاه هایی که عملکرد یکسان و تک حالته دارند کمی بیشتر باشد.

شما به عنوان مدیر یک مجموعه در ابتدا باید بدانید که کدام دستگاه متناسب با نوع فعالیت های مجموعه تان است و سپس اقدام به خرید محصول موردنظر نمایید. در بسیاری از سازمان ها، به دلیل نوع خاصی از فعالیت نمی توان از دستگاه های حضور و غیاب تک حالته استفاده کرد و به همین خاطر مدیریت مجبور است تا از سیستم هایی که دو معیار برای ثبت حضور و غیاب دارند استفاده کند. اگر مجموعه شما هم جزو این مجموعه هاست، همین حالا با شماره تلفن های شرکت ایران اکسس در تماس باشید تا با بهترین و باکیفیت ترین دستگاه های حضور و غیاب مناسب کسب و کارتان آشنا شوید.

مزیت دستگاه حضور و غیاب

به کمک دستگاه حضور و غیاب، می توان ساعات ورود و خروج کارمندان را به سادگی ثبت نمود و از این بابت کار مدیر را تسهیل بخشید. مدیریت یک سازمان می‌ تواند با خرید و استفاده از بهترین دستگاه حضور و غیاب، وضعیت حقوق و دستمزد پرسنل خود را به خوبی مدیریت کرده و از ورود افراد غیرمرتبط به بخش های حساس سازمانی جلوگیری کند. در کنار این موارد، ده ها ویژگی مثبت دیگر را نیز می توان برای دستگاه های حضور و غیاب در نظر گرفت. به همین خاطر وجود یک سیستم حضور و غیاب کاربردی و مناسب، برای بسیاری از سازمان ها واجب بوده و منافع بسیاری را برای شان به همراه خواهد داشت.

بهترین دستگاه حضور غیاب چه مشخصاتی دارد؟ برای انتخاب مناسب و صرف درست هزینه در خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب چه عواملی دخیل هستند؟

در بین دستگاههای حضور و غیاب، مدل های مختلفی وجود دارد که شما می توانید بسته به نوع کاربری سازمان و مجموعه تان یکی از آن ها را انتخاب کنید. به طور کلی بهترین دستگاه حضور و غیاب دارای گارانتی معتبر و طولانی، سرعت پردازش و ثبت اطلاعات بالا، امنیت عالی و تضمینی، نداشتن امکان تقلب و اشتباه و بهره مندی از روش مناسب احراز هویت کاربران می باشد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب چه دستگاهی است؟

یکی از سوالاتی که احتمالا برای بسیاری از مدیران پیش از خرید و تهیه‌ سیستم حضور غیاب پیش آمده، این است که بهترین دستگاه حضور غیاب چه ویژگی هایی داشته و چگونه می توان بهترین حضور و غیاب سازمانی را خریداری نمود؟ تمام افراد پیش از آن که محصولی را خریداری نمایند، ابتدا درباره‌ آن تحقیق کرده و سعی در انتخاب بهترین و مناسب ترین محصول دارند. مدیران مجموعه های مختلف نیز با در نظر گرفتن این موضوع که قرار است هزینه زیادی را صرف خرید و راه اندازی اتوماسیون حضور و غیاب نمایند، به دنبال بهترین و کاربردی ترین نمونه موجود هستند که بیشترین مطابقت را با کاربردهای سازمانی شان داشته باشد.

به منظور انتخاب بهترین سیستم حضور و غیاب و کسب بیشترین رضایت از خرید، باید فاکتورهایی مانند شرایط محیط کار و قیمت دستگاه حضور و غیاب را مد نظر قرار داد.

در واقع آن ها می خواهند محصولی را انتخاب کنند که تا سالیان سال برایشان کار کرده و کمتر دچار مشکل شود. در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب، چند فاکتور مهم و اساسی وجود دارد که توجه به آن ها باعث انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب می شود. اگر شما بتوانید با ویژگی‌ های بهترین دستگاه حضور و غیاب سازمانی آشنا شوید، می توانید مناسب ترین نوع دستگاه را برای مجموعه تان انتخاب کنید. دستگاه حضور و غیاب، دستگاهی است که برای کنترل تردد کارمندان یک سازمان از آن استفاده شده و وجود آن امری ضروری است.

بهترین دستگاه حضور غیاب از نظر قیمت

اگر جزو کسانی هستید که قیمت دستگاه مهم ترین اولویت خریدتان است، بد نیست بدانید مناسب ‌ترین دستگاه حضور و غیابی که می توانید آن را خریداری کرده و علاوه بر پرداخت قیمت نسبتاً پایین‌ از کارایی خوب آن نیز بهره مند شوید، دستگاه‌ حضور و غیاب کارتی است. این دستگاه ها به نسبت مدل های دیگر (مثل دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی یا تشخیص چهره) به دلیل ساختار ساده تری که دارند، قیمت کمتری داشته و برای سازمان هایی که مدیریت آن ها تمایلی به صرف هزینه های سنگین در این رابطه ندارد بسیار مناسب می باشد.

در همین راستا، گران ‌ترین نوع سیستم حضور و غیاب نیز دستگاه ‌های حضور و غیاب تشخیص چهره هستند. این سیستم دقیق‌ ترین عملکرد را داشته و از نظر کارایی بهترین بازدهی را بدون کمترین خطا برای شما به ارمغان می آورد. در مقاله دیگری از سایت ایران اکسس به بررسی این دستگاه ها پرداخته ایم.

بهترین دستگاه حضور و غیاب از نظر عملکرد

عملکرد یک سیستم حضور و غیاب مناسب بر مبنای عواملی چون سرعت تشخیص بالا، خطای کم، عدم امکان تقلب و دور زدن سیستم و حافظه آن سنجیده میشود.

دستگاه حضور و غیاب کارتی یک ایراد بزرگ دارد! به طوری که اگر فردی کارت خود را به همراه نداشته باشد، امکان ثبت حضور وی فراهم نخواهد بود. همچنین امکان استفاده افراد مختلف از کارت و کد شخص دیگر نیز به وسیله این دستگاه ها امکان پذیر است. این مسائل در سیستم های حضور و غیاب بیومتریک و به خصوص دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره وجود ندارد. تنها مزیت سیستم حضور و غیاب کارتی ساده بودن کار با آن هاست. در واقع همین مورد نیز موجب شده تا سیستم های حضور و غیاب کارتی محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا نمایند.

در دستگاه‌هایی که به صورت اثر انگشتی و یا بیومتریک فعالیت می کنند مشکلاتی که در دستگاه های کارتی وجود داشت دیده نمی شود و این دستگاه ها به راحتی می توانند با استفاده از هویت شخصی افراد، حضور وی را ثبت نمایند. همچنین این نوع از دستگاه ‎‌های حضور و غیاب سرعت بسیار بیشتری نسبت به دستگاه های کارتی دارند. به همین خاطر اگر مجموعه شما محیطی شلوغ و پرکاربر دارد، بهتر است به جای استفاده از دستگاه‎ های کارتی که سرعت عملکرد پایینی دارند، از سیستم های حضور و غیاب بیومتریک استفاده کنید.

بدین ترتیب دیگر شاهد صف ‌های طولانی برای کارت کشیدن کاربران نخواهید بود. در نتیجه شما بایستی با توجه به اینکه چه تعدادی از پرسنل در اختیارتان است، اقدام به خرید دستگاه حضور و غیاب نمایید. طبیعی است هرچقدر تعداد این دستگاه ها بیشتر باشد، فرآیند تشخیص هویت و ثبت حضور و غیاب کاربران سریع‌تر انجام خواهد شد.

ویژگی های بهترین سیستم حضور و غیاب

اداره‌ جات و شرکت‌های مختلفی که در زمینه های گوناگون فعالیت می کنند، همیشه مشکلات خاصی با ثبت عبور و مرور کارکنان خود داشته اند. در گذشته این مشکل با استخدام و بکارگیری یک یا چند نیروی نگهبان برطرف می شد اما امروزه به دلیل هزینه های بالای دستمزد نگهبان و البته خطاهایی که ممکن است در این زمینه رخ دهد، این ایده چندان منطقی به نظر نمی رسد. به همین خاطر خرید و استفاده از دستگاه های حضور و غیابی که به شکل کاملاً اتوماتیک و بدون خطا عبور و مرور کارکنان و افراد داخل یک مجموعه را ثبت می کند، به راهکار جایگزین این کار شده است.

ویژگی های بهترین دستگاه حضور غیاب چیست؟ چه فاکتورهایی تعیین کننده بهترین دستگاه حضور و غیاب است؟

با توجه به رشد روزافزونی که فن آوری های نوین و دستگاه های حضور و غیاب و ثبت تردد در این سال ها داشته اند، خرید برترین دستگاه حضور و غیاب که تمامی نیازهای مدیریت را برطرف سازد کمی سخت شده است. اگر مایلید با ویژگی های بهترین دستگاه حضور و غیاب آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید؛ شایان ذکر است این معیارها می توانند به عنوان معیارهای اصلی خرید دستگاه حضور و غیاب استفاده شوند.

در واقع بهترین دستگاه حضور و غیاب ویژگی های زیر را دارد:

 • قیمت منطقی و متناسب با امکانات و کاربردهای دستگاه حضور و غیاب
 • قابلیت ثبت و نگهداری اطلاعات مربوط به رفت و آمد کاربران در بلندمدت
 • قابلیت اتصال به نرم افزارهای مختلف جهت ارائه آمارهای کاربردی برای مدیریت
 • استحکام بدنه و بهره مندی از متریال های درجه یک در ساخت دستگاه
 • بهره مندی از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش از سمت شرکت ارائه دهنده
 • امکان سرویس و تعمیر دستگاه توسط نمایندگی رسمی داخل کشور
 • بهره مندی از آخرین تکنولوژی های روز دنیا
 • استفاده از متدهای پیشرفته اعتبارسنجی جهت به حداقل رساندن خطای دستگاه حضور و غیاب
 • امکان تعریف حالت های مختلف برای کاربران و انعطاف پذیری دستگاه ها

شایان ذکر است این معیارها می توانند به عنوان معیارهای اصلی خرید دستگاه حضور و غیاب استفاده شوند. پس در حین خرید حتماً این موارد را در نظر داشته باشید.

سوالات متداول

در ادامه به سوالات مهم و پرتکرار کاربران در خصوص انتخاب بهترین سیستم ورود و خروج می پردازیم:

 • بهترین سیستم­های حضور و غیاب موجود در ایران متعلق به کدام برند است؟

دستگاه­های کنترل تردد و حضور غیاب کره ای برند Virdi و Suprema و همین طور برند چینی Zkteco  با توجه به برخورداری از قیمت مناسب، تنوع مدل، تکنولوژی روز و کیفیت خوب جایگاه ویژه ای در بازار ایران و کاربران ایرانی دارند.

 • آیا منظور از بهترین دستگاه حضور و غیاب، گران ترین دستگاه حضور غیاب است؟

خیر، الزاما گران­ترین سیستم ثبت تردد، بهترین نیست! بر اساس نیاز مجموعه، تعداد کاربران و تکنولوژی مورد نیاز میتوان بهترین سیستم حضور و غیاب مورد نیاز را انتخاب نمود.

سخن پایانی

بهترین سیستم حضور غیاب ممکن است برای هر مجموعه به تناسب فعالیت هایی که می کنند تفاوت داشته باشد. فروشگاه ایران اکسس بهترین دستگاه حضور و غیاب را با توجه به شرایط فعلی بازار ایران و نیاز های مشتری ارائه می دهد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت دستگاه حضور و غیاب موردنظرتان، با کارشناسان فروش ایران اگسس در تماس باشید.

4.6/5 - (7 امتیاز)

ایران اکسس

9 پاسخ به “بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است؟”

 1. امیدیان گفت:

  سلام و وقت بخیر.چرا گاهی دستگاه اثر انگشت را نمی خواند؟

  • ایران اکسس گفت:

   سلام
   دوست عزیز، ممکنه مشکل مربوط به نوع ثبت اثرانگشت، دمای محیط، تمیز بودن محل سنسور و یا موارد دیگه باشه
   تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

  • ماندانا صادقی گفت:

   روزتون بخیر
   ببخشید من پاسخ میدم به سوالتون، این مورد رو ما هم تجربه کردیم.
   مشکل خواندن و شناسایی اثر انگشت، مربوط به کیفیت سیستم حضور و غیاب و سنسور اثر انگشت هم هست. دستگاه قدیمی ما این مشکل را داشت و تو هوای سرد یا گرم شناسایی خیلی سخت انجام می شد.
   نهایتا برای حل مشکل سیستم را تعویض کردیم.

   موفق باشید

 2. صانعی گفت:

  دوستان کسی تجربه کار با دستگاه تشخیص چهره رو داره؟ از کارکردش راضی بودید؟

  • سهیل شاهدی گفت:

   سلام
   دستگاه تشخیص چهره زدکا مدل uface302 رو داریم، تعداد کارمندامون 220 نفر هست. سرعت شناسایی خوبی داره و خطای کمی رو ما دیدیم
   برای دوران کرونا انتخاب عالی ای بود، چون نیازی به تماس کاربر با دستگاه نداشت و نیاز به ضدعفونی دستگاه هم نبود.
   امیدوارم نظرم مفید باشه

   موفق باشید

  • محمود مقامی گفت:

   درود بر شما
   ما ی مجموعه بیمارستانی هستیم، دستگاه شناسایی چهره رو داریم، مدلش رو نمیدونم، اما برنذگد کره ای ویردی بود.
   هم برای ثبت ورود و خروج پرسنل و هم برای باز کردن درب اتاق ICU, ccu و… استفاده میشه.
   با توجه به اینکه محیط بیمارستان عفونی هست و اکثر افراد از ماسک استفاده میکنند، دستگاه امکان شناسایی کاربر از روی ماسک هم داره
   مجموعه ما رضایت کامل رو از انتخاب و خرید دستگاه تشخیص چهره داره

  • ساناز گفت:

   من پیشنهاد میدم مقاله دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره سایت ایران اکسس (https://iranacs.com/all-about-face-detection-device) رو مطالعه بفرمایید. برای انتخاب دستگاه مناسب اطلاعات مفیدی ارائه میده

 3. کمیل شریفی گفت:

  عنوان (بهترین) برای انتخاب هر محصول چه دستگاه حضور و غیاب، چه موبایل، چه ظرف، چه ماشین و… به نظرم خیلی منطقی نیست. چون عوامل زیادی تعیین کننده بهترین برای هر شخص یا سازمان هست.
  مثلا اگر من 10 میلیون بودجه خرید داشته باشم، بهترین انتخاب برای من متناسب با بودجه و توان خریدم ی مدل معنی میشه و برای کسی که بودجه 100 میلیونی داره، طور دیگه ای.
  “”بهترین از نظر من میشه مناسب ترین انتخاب متناسب با شرایط و نیاز هر فرد یا سازمان در زمان مشخص””

  موفق باشید

  • فرشید گفت:

   چقدر موافقم با نظر شما
   واااقعا درست گفتید.
   تعریف بهترین برای هر فرد یا شرکت بر اساس فاکتورهای مختلفی تعریف میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *