معیارهای کلیدی انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب

زمان:
نویسنده: ایران اکسس
به‌روزرسانی: ۳۰ / ۰۹ / ۱۴۰۲

با توجه به اینکه امروزه دستگاه‌های حضور غیاب به یکی از کاربردی‌ترین سیستم‌ها تبدیل شده اند و قادرند بخش مهمی از نیازهای یک سازمان را برطرف نمایند، تشخیص و انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب مسأله‌ای حائز اهمیت است. دستگاه حضور و غیاب؛ در واقع یک سیستم الکترونیکی مبتنی بر تکنولوژی های پیشرفته بوده که قادر است وضعیت حضور یا عدم حضور(غیاب) افراد را مشخص کند. تعیین بهترین سیستم حضور و غیاب برای یک مجموعه به فاکتورهای متفاوتی وابسته است.

در ادامه این بخش قصد داریم به بررسی انواع دستگاه های حضور و غیاب پرداخته و ویژگی های بهترین سیستم حضور و غیاب را به همراه شما عزیزان بررسی نماییم. با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب

سیستم های حضور و غیاب بخش جدایی ناپذیر شرکت های امروزی بوده و سال ‌های سال است که در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. موضوع حضور و غیاب کارمندان و پرسنل یک مجموعه جزو موضوعاتی است که از گذشته تاکنون مطرح بوده و در زمان‌های دورتر نیز، راهکارهای سنتی برای ثبت حضور کارمندان و اعضای یک مجموعه پیاده سازی می شد. این راهکارهای سنتی بسیار وقت گیر و زمان بر بوده و ضریب اشتباهات در آن ها بسیار بالا بود. به همین خاطر به مرور زمان، مدیران مجموعه سعی کردند راهکارهای جدیدتری را در این زمینه پیاده سازی نمایند.

راهکارهایی که در این زمینه عملی شدند، در ابتدا بسیار ساده بودند، اما کم کم تا جایی پیشرفت کردند که در نهایت به تولید دستگاه‌ های حضور و غیاب نیمه اتوماتیک منجر شدند. این دستگاه ها عملکرد حضور یا عدم حضور پرسنل را به صورت نیمه اتوماتیک ثبت کرده و عملکردشان به صورت پانچی و کارتی بود. اما امروزه اوضاع تغییرات بسیاری داشته و در حال حاضر چیزی که مورد استفاده قرار می گیرد و در سایت ایران اکسس به مشتریان ارائه می شود، دستگاه های هوشمندی هستند که بدون دخالت انسان قادر به ثبت و نگهداری تمام رکوردهای حضور و غیاب افراد می باشد. در حال حاضر 4 نوع از دستگاه‌های حضور و غیاب در بازار وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:

هر شرکت و سازمانی با توجه به تعداد کارکنان و نیازهای سازمانی خود می تواند یکی از این دستگاه ‌های حضور و غیاب را برای نصب و راه اندازی در مجموعه خود انتخاب کند. در این بین هستند دستگاه هایی که عملکرد دو دستگاه را به صورت یکجا انجام داده و با خرید آن ها در واقع، با یک تیر دو نشان می زنید. به طوری که می توان از این دستگاه ها (دستگاه حضور و غیاب چند منظوره یا ترکیبی) هم به عنوان یک دستگاه حضور و غیاب کارتی استفاده کرد و هم دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی؛ طبیعی است قیمت این دستگاه ها نسبت به دستگاه هایی که عملکرد یکسان و تک حالته دارند کمی بیشتر باشد.

شما به عنوان مدیر یک مجموعه در ابتدا باید بدانید که کدام دستگاه متناسب با نوع فعالیت های مجموعه تان است و سپس اقدام به خرید محصول موردنظر نمایید. در بسیاری از سازمان ها، به دلیل نوع خاصی از فعالیت نمی توان از دستگاه های حضور و غیاب تک حالته استفاده کرد و به همین خاطر مدیریت مجبور است تا از سیستم هایی که دو معیار برای ثبت حضور و غیاب دارند استفاده کند. اگر مجموعه شما هم جزو این مجموعه هاست، همین حالا با شماره تلفن های شرکت ایران اکسس در تماس باشید تا با بهترین و باکیفیت ترین دستگاه های حضور و غیاب مناسب کسب و کارتان آشنا شوید.

مزیت دستگاه حضور و غیاب

به کمک دستگاه حضور و غیاب، می توان ساعات ورود و خروج کارمندان را به سادگی ثبت نمود و از این بابت کار مدیر را تسهیل بخشید. مدیریت یک سازمان می‌ تواند با خرید و استفاده از بهترین دستگاه حضور و غیاب، وضعیت حقوق و دستمزد پرسنل خود را به خوبی مدیریت کرده و از ورود افراد غیرمرتبط به بخش های حساس سازمانی جلوگیری کند. در کنار این موارد، ده ها ویژگی مثبت دیگر را نیز می توان برای دستگاه های حضور و غیاب در نظر گرفت. به همین خاطر وجود یک سیستم حضور و غیاب کاربردی و مناسب، برای بسیاری از سازمان ها واجب بوده و منافع بسیاری را برای شان به همراه خواهد داشت.

بهترین دستگاه حضور غیاب چه مشخصاتی دارد؟ برای انتخاب مناسب و صرف درست هزینه در خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب چه عواملی دخیل هستند؟

در بین دستگاههای حضور و غیاب، مدل های مختلفی وجود دارد که شما می توانید بسته به نوع کاربری سازمان و مجموعه تان یکی از آن ها را انتخاب کنید. به طور کلی بهترین دستگاه حضور و غیاب دارای گارانتی معتبر و طولانی، سرعت پردازش و ثبت اطلاعات بالا، امنیت عالی و تضمینی، نداشتن امکان تقلب و اشتباه و بهره مندی از روش مناسب احراز هویت کاربران می باشد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب چه دستگاهی است؟

یکی از سوالاتی که احتمالا برای بسیاری از مدیران پیش از خرید و تهیه‌ سیستم حضور غیاب پیش آمده، این است که بهترین دستگاه حضور غیاب چه ویژگی هایی داشته و چگونه می توان بهترین حضور و غیاب سازمانی را خریداری نمود؟ تمام افراد پیش از آن که محصولی را خریداری نمایند، ابتدا درباره‌ آن تحقیق کرده و سعی در انتخاب بهترین و مناسب ترین محصول دارند. مدیران مجموعه های مختلف نیز با در نظر گرفتن این موضوع که قرار است هزینه زیادی را صرف خرید و راه اندازی اتوماسیون حضور و غیاب نمایند، به دنبال بهترین و کاربردی ترین نمونه موجود هستند که بیشترین مطابقت را با کاربردهای سازمانی شان داشته باشد.

به منظور انتخاب بهترین سیستم حضور و غیاب و کسب بیشترین رضایت از خرید، باید فاکتورهایی مانند شرایط محیط کار و قیمت دستگاه حضور و غیاب را مد نظر قرار داد.

در واقع آن ها می خواهند محصولی را انتخاب کنند که تا سالیان سال برایشان کار کرده و کمتر دچار مشکل شود. در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب، چند فاکتور مهم و اساسی وجود دارد که توجه به آن ها باعث انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب می شود. اگر شما بتوانید با ویژگی‌ های بهترین دستگاه حضور و غیاب سازمانی آشنا شوید، می توانید مناسب ترین نوع دستگاه را برای مجموعه تان انتخاب کنید. دستگاه حضور و غیاب، دستگاهی است که برای کنترل تردد کارمندان یک سازمان از آن استفاده شده و وجود آن امری ضروری است.

بهترین دستگاه حضور غیاب از نظر قیمت

اگر جزو کسانی هستید که قیمت دستگاه مهم ترین اولویت خریدتان است، بد نیست بدانید مناسب ‌ترین دستگاه حضور و غیابی که می توانید آن را خریداری کرده و علاوه بر پرداخت قیمت نسبتاً پایین‌ از کارایی خوب آن نیز بهره مند شوید، دستگاه‌ حضور و غیاب کارتی است. این دستگاه ها به نسبت مدل های دیگر (مثل دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی یا تشخیص چهره) به دلیل ساختار ساده تری که دارند، قیمت کمتری داشته و برای سازمان هایی که مدیریت آن ها تمایلی به صرف هزینه های سنگین در این رابطه ندارد بسیار مناسب می باشد.

پرفروش‌ترین سیستم‌های تشخیص چهره و اثر انگشتی
مشاهده لیست قیمت همه محصولات حضور و غیاب و کنترل تردد

در همین راستا، گران ‌ترین نوع سیستم حضور و غیاب نیز دستگاه ‌های حضور و غیاب تشخیص چهره هستند. این سیستم دقیق‌ ترین عملکرد را داشته و از نظر کارایی بهترین بازدهی را بدون کمترین خطا برای شما به ارمغان می آورد. در مقاله دیگری از سایت ایران اکسس به بررسی این دستگاه ها پرداخته ایم.

بهترین دستگاه حضور و غیاب از نظر عملکرد

عملکرد یک سیستم حضور و غیاب مناسب بر مبنای عواملی چون سرعت تشخیص بالا، خطای کم، عدم امکان تقلب و دور زدن سیستم و حافظه آن سنجیده میشود.

دستگاه حضور و غیاب کارتی یک ایراد بزرگ دارد! به طوری که اگر فردی کارت خود را به همراه نداشته باشد، امکان ثبت حضور وی فراهم نخواهد بود. همچنین امکان استفاده افراد مختلف از کارت و کد شخص دیگر نیز به وسیله این دستگاه ها امکان پذیر است. این مسائل در سیستم های حضور و غیاب بیومتریک و به خصوص دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره وجود ندارد. تنها مزیت سیستم حضور و غیاب کارتی ساده بودن کار با آن هاست. در واقع همین مورد نیز موجب شده تا سیستم های حضور و غیاب کارتی محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا نمایند.

در دستگاه‌هایی که به صورت اثر انگشتی و یا بیومتریک فعالیت می کنند مشکلاتی که در دستگاه های کارتی وجود داشت دیده نمی شود و این دستگاه ها به راحتی می توانند با استفاده از هویت شخصی افراد، حضور وی را ثبت نمایند. همچنین این نوع از دستگاه ‎‌های حضور و غیاب سرعت بسیار بیشتری نسبت به دستگاه های کارتی دارند. به همین خاطر اگر مجموعه شما محیطی شلوغ و پرکاربر دارد، بهتر است به جای استفاده از دستگاه‎ های کارتی که سرعت عملکرد پایینی دارند، از سیستم های حضور و غیاب بیومتریک استفاده کنید.

بدین ترتیب دیگر شاهد صف ‌های طولانی برای کارت کشیدن کاربران نخواهید بود. در نتیجه شما بایستی با توجه به اینکه چه تعدادی از پرسنل در اختیارتان است، اقدام به خرید دستگاه حضور و غیاب نمایید. طبیعی است هرچقدر تعداد این دستگاه ها بیشتر باشد، فرآیند تشخیص هویت و ثبت حضور و غیاب کاربران سریع‌تر انجام خواهد شد.

ویژگی های بهترین سیستم حضور و غیاب

اداره‌ جات و شرکت‌های مختلفی که در زمینه های گوناگون فعالیت می کنند، همیشه مشکلات خاصی با ثبت عبور و مرور کارکنان خود داشته اند. در گذشته این مشکل با استخدام و بکارگیری یک یا چند نیروی نگهبان برطرف می شد اما امروزه به دلیل هزینه های بالای دستمزد نگهبان و البته خطاهایی که ممکن است در این زمینه رخ دهد، این ایده چندان منطقی به نظر نمی رسد. به همین خاطر خرید و استفاده از دستگاه های حضور و غیابی که به شکل کاملاً اتوماتیک و بدون خطا عبور و مرور کارکنان و افراد داخل یک مجموعه را ثبت می کند، به راهکار جایگزین این کار شده است.

ویژگی های بهترین دستگاه حضور غیاب چیست؟ چه فاکتورهایی تعیین کننده بهترین دستگاه حضور و غیاب است؟

با توجه به رشد روزافزونی که فن آوری های نوین و دستگاه های حضور و غیاب و ثبت تردد در این سال ها داشته اند، خرید برترین دستگاه حضور و غیاب که تمامی نیازهای مدیریت را برطرف سازد کمی سخت شده است. اگر مایلید با ویژگی های بهترین دستگاه حضور و غیاب آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید؛ شایان ذکر است این معیارها می توانند به عنوان معیارهای اصلی خرید دستگاه حضور و غیاب استفاده شوند.

16 نکته طلایی مهم انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب برای شما

در ادامه موارد مهمی که راهنمای خرید شما برای برگزیدن بهترین و مناسب ترین سیستم حضور و غیاب هستند را بیان میکنیم:

1- تعیین روش احراز هویت قبل از انتخاب دستگاه حضور و غیاب

با توجه به نیاز سازمان‌ها، مؤسسات و مجموعه‌های بزرگ و کوچک با کاربری متفاوت، دستگاه‌های مختلفی برای احراز هویت طراحی، تولید و به بازار عرضه می‌شود. هرکدام از این دستگاه‌ها، روش‌های مختلفی برای احراز هویت کارکنان دارد:

 • دستگاه رمزی یا کد: در این دستگاه برای هر شخص، رمز عبور (Password or Code) و عدد خاصی در نظر گرفته می‌شود که برای عبور و مرور باید ابتدا شناسه و سپس پسورد خود را وارد کند.
 • دستگاه تشخیص اثرانگشت: در این حالت افراد برای ثبت تردد و عبور و مرور از اثرانگشت (Finger Print) استفاده می‌کنند که شناسه‌ای منحصربه‌فرد است. اگر دستگاه از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، ممکن است براثر عواملی مانند ایجاد آلودگی یا تابش مستقیم نور بر روی حس‌گر اثرانگشت، احراز هویت با مشکل روبرو شود.
 • دستگاه احراز هویت با الگو کف دست: دستگاه اسکن کف دست (Palm Scanner)  با شناسایی خطوط کف دست، هویت افراد را تشخیص داده که این مورد نیز برای هر فرد منحصربه‌فرد است.
 • دستگاه تشخیص چهره: در سیستم تشخیص چهره (Face Detection) فرد برای احراز هویت باید مقابل دستگاه قرار گیرد. با استفاده از دوربینی که بر روی دستگاه قرارگرفته است، چهره فرد شناسایی می‌شود و تردد او ثبت می‌شود.
 • دستگاه تشخیص عنبیه: یکی دیگر از دقیق‌ترین و بهترین دستگاه‌های احراز هویت، دستگاه تشخیص عنبیه (Iris) یا چشمی است که در این روش باید فرد در مقابل دستگاه قرار گیرد و با توجه به فاکتور عنبیه، چهره او شناسایی می‌شود.
 • دستگاه شناسایی کارت: در این مدل، به هر کاربر یک کارت مخصوص اختصاص داده می‌شود که در زمان تردد، فرد کارت را به دستگاه نزدیک کرده و سریال کارت توسط دستگاه خوانده‌شده و تردد فرد ثبت می‌شود. معمولاً از کارت‌های بدون تماس یا Rfid برای این منظور استفاده می‌شود. البته درگذشته مدل‌های دیگری چون کارت پانچی یا مغناطیسی نیز مرسوم بوده که در حال حاضر، دیگر استفاده نمی‌شود.

با توجه به توضیحات ارائه‌شده، اولین فاکتور قبل از تهیه و خرید سیستم حضور غیاب، انتخاب روش شناسایی کاربر با توجه به تعداد کاربران، شرایط نصب و بهره‌برداری، نیاز، سلیقه و بودجه کارفرما می‌باشد.

2- نوع ارتباط و چگونگی انتقال داده‌ها

دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل تردد موجود در بازار ایران، چه ساخت داخل و چه سیستم‌های کره‌ای و چینی وارداتی، با توجه به محدودیت‌های کاربران، روش‌های مختلفی را برای انتقال اطلاعات از دستگاه به نرم‌افزار حضور غیاب ارائه نموده‌اند که از مرسوم‌ترین و پراستفاده‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • از طریق وای فای (WIFI) یا بی‌سیم (Wireless)
 • فلش (USB)
 • به‌صورت آنلاین
 • از طریق شبکه LAN (TCP/IP)

به‌صورت کلی انتقال اطلاعات در سامانه حضور غیاب به یکی از روش‌های فوق صورت می­گیرد.

3- امکان دسترسی آنلاین به سامانه حضور و غیاب

اگر شرایط کاری شما به‌گونه‌ای است که نیاز دارید در هر ساعت و هر مکان، کارکنان خود را زیر نظر بگیرید و نحوه کار آن‌ها را ارزیابی کنید باید امکان دسترسی آنلاین به سامانه حضورغیاب را هم  مدنظر داشته باشید.
آیا دستگاه حضور غیاب امکان دسترسی آنلاین به سامانه حضوروغیاب را دارد؟

4- کشور تولیدکننده و برند دستگاه

باید قبل از خرید درباره برند، کیفیت، قابلیت‌ها و کشور سازنده دستگاه تحقیق کرده و از شرکت‌های معتبر خرید کنید؛ زیرا سرعت، کیفیت و فنّاوری محصول در میزان بهره‌وری سیستم، بسیار اهمیت دارد. در ادامه قصد داریم به معرفی چند برند معروف و معتبر رایج در بازار ایران بپردازیم.
از بهترین برندهای دستگاه حضور غیاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برند سوپریما (Suprema): برند کره‌ای سوپریما که یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین برندهای دستگاه حضور غیاب است. این دستگاه دارای بهترین فناوری برای تشخیص اثرانگشت است.
 • برند ویردی (Virdi): یکی دیگر از بهترین برندها، که دفتر مرکزی آن در شهر سئول کره جنوبی واقع‌شده است و در بازار ایران بسیار پرفروش می‌باشد؛ برند ویردی است که سابقه ارائه آن در بازار ایران بیش از 15 سال است! سیستم‌های بیومتریک این برند (دستگاه حضور و غیاب virdi)، بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت را در میان سیستم‌های مشابه در بازار دارد.
 • برند ZKteco: برند ZK یک برند چینی معروف است که با تولید دستگاه‌های تشخیص هویت بیومتریک، یکی از شرکت‌های برتر در این حوزه می‌باشد.

برندهای عنوان شده، 3 مورد از برندهای کره ای و چینی پرطرفدار و مطرح در بازار ایران هستند.

5- در نظر گرفتن محل نصب و شرایط محیط کار

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب دستگاه، محیط کار و نوع فعالیت شماست. برای مثال: اغلب در محیط‌های کارگاهی و صنعتی که کارکنان با مواد شیمیایی کار می‌کنند، امکان مشکل در تشخیص اثرانگشت وجود دارد. پس دستگاه‌های کارتی و تشخیص چهره و عنبیه بهترین انتخاب خواهند بود.
باید توجه داشته باشید که بهترین مکان برای قرار دادن این دستگاه، در قسمت ورودی است؛ زیرا افراد در هنگام ورود یا خروج می‌توانند به‌راحتی، اطلاعات تردد خود را ثبت کنند.

انتخاب دستگاه حضور و غیاب باید متناسب با نوع صنعت صورت گیرد تا فرآیند شناسایی و احراز هویت کاربر به بهترین نحو ممکن انجام شود.

6- گارانتی، خدمات پس از فروش و نحوه پشتیبانی

به‌طورمعمول سیستم حضورغیاب اصلی و باکیفیت، باید دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش باشد. به همین منظور قبل از خرید دستگاه، توجه به شرایط ارائه خدمات و نحوه پشتیبانی شرکت فروشنده، ضروری است.
نمایندگی‌های معتبر فروش محصولات الکترونیکی و به‌ویژه سیستم حضور و غیاب و کنترل تردد، دستگاه را با گارانتی تعمیر یک‌ساله ارائه می‌نمایند.
شاید لازم باشد بدانید که در صورت آسیب دستگاه به دلایل زیر، دستگاه از اعتبار گارانتی خارج می شود:

 • ایجاد هرگونه خدشه یا وارد شدن هرگونه آسیبی به کارت گارانتی و هولوگرام دستگاه
 • عدم مطابقت شماره سریال کارت گارانتی با سریال دستگاه
 • وارد شدن هرگونه صدمه فیزیکی به دستگاه
 • نوسان برق
 • باز کردن و تعمیر دستگاه توسط افراد غیرمجاز
 • نفوذ مایعات به سیستم
 • به‌روزرسانی Firmware دستگاه بدون هماهنگی با شرکت و از منابع غیرمجاز
 • نصب و راه‌اندازی توسط افراد غیرمجاز

پس قبل از خرید، نصب و راه‌اندازی سیستم، از ارائه خدمات کامل سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و به‌موازات آن، گارانتی معتبر دستگاه، اطمینان حاصل فرمایید.

7- قیمت مناسب و بودجه شرکت

بعد از بررسی نیاز مجموعه و تعداد کارکنان، عامل تأثیرگذار در انتخاب مدل دستگاه، قیمت و بودجه موردنظر کارفرماست! معمولاً دستگاه‌های تردد کارتی و رمز دارای قیمت‌های کمتر و سیستم‌های بیومتریک اثرانگشت، چهره و عنبیه دارای قیمت‌های بیشتری هستند.

نکته حائز اهمیت این است که انتخاب دستگاه باکیفیت، با توجه به عملکرد مناسب، دقت و سرعت در انجام محاسبات موردنیاز و امکان جلوگیری از تقلب و خطاهای کاربری، در بلندمدت در کاهش هزینه‌های کارفرما، چه ازنظر زمان و چه نیروی انسانی، تأثیر به سزایی خواهد داشت.
آیا قیمت دستگاه با بودجه ما هم‌خوانی دارد؟

8- داشتن نرم‌افزار حضور غیاب یا اپلیکیشن

برای راحتی کار مدیران و نظارت به عملکرد کارمندان ، نرم‌افزارهایی طراحی‌شده که با دریافت اطلاعات تردد افراد از دستگاه‌های حضور و غیاب، گزارش عملکرد هر کاربر را بر اساس برنامه و شیفت تعیین‌شده برای او، ارائه خواهد داد.
قیمت نرم‌افزار حضور و غیاب بر اساس امکانات، قابلیت‌ها و نوع نصب، گزارش‌های قابل‌ارائه، تعداد پرسنل، تعداد دستگاه ورود و خروج و نوع نرم‌افزار متفاوت می‌باشد.
به‌طورکلی، نرم‌افزارهای حضور و غیاب در 3 نوع تحت وب، ویندوز و آنلاین ارائه می‌شود که جزئیات هرکدام به شرح زیر می‌باشد:

 • نرم‌افزار تحت وبدر نسخه وب نرم‌افزار، الزامی برای نصب برنامه روی سیستم کامپیوتری شخص وجود ندارد و کاربران با واردکردن لینک دسترسی در مرورگر خود، می‌توانند به محیط نرم‌افزار دسترسی داشته باشند.
 • نرم‌افزار آنلایناین نرم‌افزار مشابه نرم‌افزار تحت وب است با این تفاوت که شما با داشتن اینترنت می‌توانید در هر زمان و مکانی از سیستم حضوروغیاب خود استفاده کنید.
 • نرم‌افزار سیستم‌عاملی یا ویندوزیدر این حالت، برای دسترسی به محیط نرم‌افزار، لازم است که برنامه بر روی سیستم افراد (کامپیوتر یا موبایل) نصب شود.

امکان اتصال دستگاه حضور غیاب به نرم‌افزار یک ویژگی بسیار مهم است، چرا که دستگاه ساعتزنی به تنهایی فقط عمل ثبت تردد را انجام می‌دهد و اموری مانند گزارش گیری یا تعیین دسترسی افراد به اطلاعات تردد و… بر عهده نرم‌ افزار حضور و غیاب است.

9- کیفیت و سرعت سیستم حضور غیاب

در هنگام خرید دستگاه ابتدا به برند آن دقت کرده، سپس دستگاهی باکیفیت و سرعت قابل‌قبول را انتخاب کنید. اگر تعداد پرسنل شما زیاد است، بهتر است دستگاهی که دارای دقت و سرعت شناسایی بالا است را انتخاب نمایید. معمولاً در مکان‌های پرتردد از سیستم‌های تشخیص چهره یا اثرانگشت استفاده می‌شود.

10- اعتبار مجموعه‌ی فروشنده

باید دقت کنید که  هنگام خرید سیستم حضور غیاب به شرکتی مراجعه کنید که به‌اندازه کافی شهرت و محبوبیت داشته باشد تا گارانتی و خدمات پس از فروش معتبری به شما ارائه دهند. همچنین خیال شما ازنظر کیفیت بالا و اصالت دستگاه راحت باشد.
اطلاع از مزایای خرید از نمایندگی دستگاه حضور و غیاب معتبر، میتواند کاربر را ترغیب نماید که خریدی مطمئن از مرجعی معتبر داشته باشد.

11- داشتن باطری داخلی یا امکان اتصال به (UPS)

اگر امکان قطعی برق در محل نصب سامانه ورود و خروج وجود دارد یا‌ نیاز است که به‌صورت سیار از آن استفاده کنید، بهتر است در هنگام خرید، سیستم انتخابی شما دارای باتری داخلی (Ups) باشد و یا امکان اتصال به UPS را داشته باشد تا در هنگام قطع شدن برق، برق موردنیاز دستگاه تأمین‌شده و ثبت ورود و خروج کارمندان امکان‌پذیر باشد.

12- نحوه‌ی انجام تنظیمات و مدیریت سیستم حضور غیاب

از دیگر موارد مهم در انتخاب سیستم حضور و غیاب، منوی آسان و راحتی انجام تنظیماتی چون: تعریف و حذف کاربر، تنظیم ارتباط دستگاه و نرم‌افزار، دریافت اطلاعات تردد از دستگاه، تنظیم ساعت و تاریخ و… برای کاربر می‌باشد.
معمولاً در دستگاه‌های ساعت زنی، تنظیمات به دو صورت آنلاین (از طریق نرم‌افزار) یا به‌صورت آفلاین (دسترسی مستقیم به دستگاه حضوروغیاب) انجام‌پذیر است که با توجه به شرایط نصب و نیاز کاربر، سطح دسترسی و شرایط محیطی، می‌توانید در هنگام خرید یکی از دو حالت را انتخاب کنید.

13- امکان استفاده از دستگاه در سیستم تردد

اگر کاربر مایل به استفاده از سیستم حضور غیاب در کنار گیت کنترل تردد باشد، به‌طوری‌که در صورت شناسایی کاربر توسط سامانه حضورغیاب و تائید کاربر، امکان باز شدن مسیر تردد گیت امکان‌پذیر شود (مشابه سیستم گیت تردد در مترو)، در این صورت باید از سیستم حضور غیابی دارای خروجی (رله، سریال، ویگند و…) استفاده نماید که اصطلاحاً به این سیستم، دستگاه کنترل تردد، کنترل دسترسی یا اکسس کنترل می­گویند.

امکان استفاده از دستگاه حضوروغیاب در سیستم تردد آیا دستگاه موردنظر امکان استفاده در سیستم کنترل تردد را دارد؟

این دستگاه‌ها امکان نصب و اتصال به انواع گیت کنترل تردد و یا کنترل باز و بسته شدن درب بااتصال به قفل‌های الکتریکی (مانند عابر بانک‌هایی که برای ورود به محل دستگاه، ابتدا باید کارت خود را بکشید و سپس درب برای شما باز می‌شود) رادارند. این ویژگی نوعی قابلیت محسوب می‌شود که در زمان خرید باید به آن توجه کنید و طبیعتاً سیستمی که این امکان را دارد، قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.
آیا دستگاه موردنظر امکان استفاده در سیستم کنترل تردد را دارد؟

14- ظاهر دستگاه ثبت ورود خروج و قابلیت‌های جانبی آن

اگر شکل ظاهری دستگاه، ابعاد و امکاناتی مانند قابلیت شناسایی از طریق اثرانگشت، چهره، کارت، رمز، تشخیص عنبیه، ارتباط شبکه، خروجی Usb، امکان اتصال به سیستم Bms، اعلام حریق و… برای کارفرما اهمیت دارد باید در هنگام خرید به این فاکتورها بسیار توجه کنید.

15- نظرات و تجربه دیگر مشتریان

همان‌گونه که ذکر کردیم با توجه به قابلیت‌ها و کیفیت بالای این دستگاه‌ها، اکثر افرادی که آن‌ها را تهیه‌کرده‌اند، از خرید خود راضی بوده‌اند. به همین دلیل با توجه به رضایت یا عدم رضایت افراد، می‌توانید برای خرید دستگاه اقدام کنید. به‌طورکلی نظرات و تجربه دیگر مشتریان یکی دیگر از عوامل مؤثر بر فروش دستگاه و تصمیم‌گیری دقیق‌تر است.

16- نحوه تخمین تعداد دستگاه حضور غیاب موردنیاز

بر اساس تعداد کارکنان مجموعه، تعداد ورودی و خروجی مجموعه و زمان تردد، تعداد دستگاه موردنیاز مشخص خواهد شد. به‌عنوان‌مثال در کارخانه‌ها در هنگام رسیدن سرویس، ممکن است بیش از 500 نفر، به‌صورت هم‌زمان بخواهند تردد خود را ثبت کنند. درواقع تعداد سیستم موردنیاز، با توجه به بزرگی مجموعه و بودجه قابل‌تغییر است. درنتیجه باید به تعدادی در محل نصب شود که در زمان پیک تردد، از ایجاد بی‌نظمی و صف‌های طولانی جلوگیری نماید.

انتخاب سیستم حضور و غیاب مناسب، باید با حساسیت لازم و شناخت عوامل تأثیرگذار در خرید دستگاه حضور غیاب صورت گیرد تا محصول برایمان کاربردی باشد و بتوان از همه امکانات آن به‌خوبی بهره‌مند شد.

در واقع بهترین دستگاه حضور و غیاب ویژگی های زیر را دارد:

 • قیمت منطقی و متناسب با امکانات و کاربردهای دستگاه حضور و غیاب
 • قابلیت ثبت و نگهداری اطلاعات مربوط به رفت و آمد کاربران در بلندمدت
 • قابلیت اتصال به نرم افزارهای مختلف جهت ارائه آمارهای کاربردی برای مدیریت
 • استحکام بدنه و بهره مندی از متریال های درجه یک در ساخت دستگاه
 • بهره مندی از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش از سمت شرکت ارائه دهنده
 • امکان سرویس و تعمیر دستگاه توسط نمایندگی رسمی داخل کشور
 • بهره مندی از آخرین تکنولوژی های روز دنیا
 • استفاده از متدهای پیشرفته اعتبارسنجی جهت به حداقل رساندن خطای دستگاه حضور و غیاب
 • امکان تعریف حالت های مختلف برای کاربران و انعطاف پذیری دستگاه ها

شایان ذکر است این معیارها می توانند به عنوان معیارهای اصلی خرید دستگاه حضور و غیاب استفاده شوند. پس در حین خرید حتماً این موارد را در نظر داشته باشید.

سوالات متداول

در ادامه به سوالات مهم و پرتکرار کاربران در خصوص انتخاب بهترین سیستم ورود و خروج می پردازیم:

 • بهترین سیستم­های حضور و غیاب موجود در ایران متعلق به کدام برند است؟

دستگاه­های کنترل تردد و حضور غیاب کره ای برند Virdi و Suprema و همین طور برند چینی Zkteco  با توجه به برخورداری از قیمت مناسب، تنوع مدل، تکنولوژی روز و کیفیت خوب جایگاه ویژه ای در بازار ایران و کاربران ایرانی دارند.

 • آیا منظور از بهترین دستگاه حضور و غیاب، گران ترین دستگاه حضور غیاب است؟

خیر، الزاما گران­ترین سیستم ثبت تردد، بهترین نیست! بر اساس نیاز مجموعه، تعداد کاربران و تکنولوژی مورد نیاز میتوان بهترین سیستم حضور و غیاب مورد نیاز را انتخاب نمود.

 • شرایط محیط کار چگونه در انتخاب دستگاه حضور غیاب تاثیر میگذارد؟

برای مثال اگر در محیط کار شما گرد و غبار و رطوبت زیاد است بهتر است دستگاهی انتخاب کنید که در برابر این موارد مقاوم باشد. یا اگر تعداد پرسنل زیاد است دستگاهی با سرعت و ظرفیت ثبت اطلاعات بالا انتخاب کنید. پوشش کارکنان هم یک پارامتر تاثیرگذار در انتخاب دستگاه های بیومتریک است.

 • در صورت دور کار بودن کارمندان چه سیستم حضور و غیابی انتخاب کنیم؟

در این حالت دستگاه ساعت زنی کاربردی نخواهد داشت و میتوان از نرم‌افزار حضور و غیاب آنلاین استفاده کرد.

 •  چگونه دستگاهی انتخاب کنیم که کمترین خطا و امکان تقلب را داشته باشد؟

دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک کمترین امکان دور زدن را دارند. توجه کنید که دستگاه انتخابی مجهز به تکنولوژی شناسایی افراد زنده باشد.

سخن پایانی

بهترین سیستم حضور غیاب ممکن است برای هر مجموعه به تناسب فعالیت هایی که می کنند تفاوت داشته باشد. فروشگاه ایران اکسس بهترین دستگاه حضور و غیاب را با توجه به شرایط فعلی بازار ایران و نیاز های مشتری ارائه می دهد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت دستگاه حضور و غیاب موردنظرتان، با کارشناسان فروش ایران اگسس در تماس باشید.

4.6/5 - (43 امتیاز)

نظرات

 • عکس صالح میرزایی
  صالح میرزایی تاریخ 05 خرداد 1403

  مواردی که شما گفتین قبول اما راحتی استفاده برای کاربر هم میتونه از مهمترین فاکتورهای انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب باشه دستگاهی که برای ثبت اثرانگشت مجبور باشی 4-5 بار ثبت اثرانگشت داشته باشی به نظر من جالب نیست راحتی استفاده تو سرعت ثبت اطلاعات و کاهش خطا خیلی مهمه

  پاسخ تایید شده
 • عکس دهقان
  دهقان تاریخ 16 اردیبهشت 1403

  به نظرم بهترین برند دستگاه حضور و غیاب: ویردی، زدکا و سامسونگ و سوپریما در ایران بهترین دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی: ac2100 plus virdi بهترین روش حضور و غیاب: تشخیص چهره میگم شما چرا برنذ ویردی رو به نام مکسا نمیفروشید:)))

  پاسخ تایید شده
 • عکس شهداد
  شهداد تاریخ 16 اسفند 1402

  بهترین قیمت سیستم ساعت مرکزی برای کدام برند قابل دسترس در ایران هست؟ کسی تجربه خرید دستگاه را داره؟ طبیعتا باید خدمات مناسب هم در دسترس باشه

  پاسخ تایید شده
 • عکس شکیبا
  شکیبا تاریخ 07 اسفند 1402

  چقدر این اطلاعات مفید بود! بالاخره تونستم بفهمم که چه دستگاه حضور و غیابی برای آرایشگاهم مناسبه. اصلاً نمی‌دونستم باید به چه چیزهایی توجه کنم، یه عالمه سوال تو ذهنم بود. حالا با این اطلاعات، مثل یه کارشناس شده‌م! به نظر من، دستگاه تشخیص چهره برای آرایشگاه زنانه عالیه. هم دقیق و هم کارآمد. دیگه لازم نیست دنبال کارت‌های مغناطیسی یا اثر انگشت باشیم، که همشون دردسر خودشون رو دارن. یه لبخند ساده کافیه تا دستگاه باز بشه و کارمون راه بیفته. میدونید خانم ها تو سالن به دلیل کاشت ناخن یا استفاده از موارد شیمیایی مشکل ثبت اثرانگشت دارند، کارت هم ممکنه گم بشه راستش رو بخواهید، من به عنوان یه خانم 50 ساله، از این تکنولوژی‌های جدید خیلی خوشم میاد. استفاده از این دستگاه خیلی راحته و نیاز به هیچ مهارت خاصی نداره. حتی مادربزرگم هم می‌تونه به راحتی ازش استفاده کنه! ممنونم از شما که این اطلاعات مفید رو در اختیارمون گذاشتید.

  پاسخ تایید شده
 • عکس محمد صادق
  محمد صادق تاریخ 18 بهمن 1402

  دستگاه های تشخیص چهره نسل جدید بر پایه هوش مصنوعی عمل میکنند و در گروه بهترین دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد قرار میگیرند. اینکه میتونن چهره و صورت واقعی از عکس و فیلم رو تشخیص بدن و یا اینکه قابلیت شناسایی همزمان دارن و یا اینکه میتونن کاربرا رو در حال حرکت شناسایی کنند اینا همه به تکنولوژی هوش مصنوعی مرتبط میشه واقعا الان دیگه زمان کارت و رمز گذشته و باید به فکر روشهای جدید و راحت شناسایی کاربر بود.

  پاسخ تایید شده
 • عکس ساعدنیا
  ساعدنیا تاریخ 29 آذر 1402

  من نمیدونم پرسیدن این سوال اینجا درست هست یا نه، اما نیاز به راهنمایی دارم پیشاپیش از پاسخگویی تون تشکر میکنم. برای یک مجموعه کوچک با تعداد 25 نفر پرسنل در قسمت دفتر مرکزی و 5 نفر پرسنل سیار یا شیفت کار، چه دستگاهی مناسب هست؟ چه مواردی رو باید در نظر بگیرم. با توجه به اینکه از سیستم ثبت ورود و خروج دستی استفاده میکردیم و دردسرهاش رو دیدم، الان مایلم در سریعترین زمان بتونم دستگاه رو تهیه کنم.

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 02 دی 1402

   درود بر شما دوست عزیز، برای انتخاب دستگاه چند تا مورد مهمه اول سلیقه شما در انتخاب فاکتور شناسایی در دستگاه(اثر انگشت، تشخیص چهره، کارت، کد یا شناسایی عنبیه)، الان سیستم های تشخیص چهره با توجه به راحتی استفاده و دقت بالا، جز سیستم های جضور و غیاب پرفروش و پرطرفدار هستند. مورد دوم بودجه مورد نظر شما، که میتونید در صفحه (https://iranacs.com/p-cat/finger-print) لیست قیمت دستگاه های ثبت تردد رو ملاحظه کنید و با توجه به بودجه مورد نظر سیستم رو انتخاب بفرمایید. مورد سوم برند دستگاه، در حال حاضر دو برند کره ای ویردی و برند چینی زدکا در ایران جا افتاده و با حدود 10 سال فعالیت در ایران، مخاطبین خاص خودش رو پیدا کرده. این موارد رو بررسی بفرمایید اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی داشته باشند. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس منوچهری
  منوچهری تاریخ 16 آبان 1402

  واقعا از خوندن مطالب سایتتون لذت میبرم، با اینکه حوزه کاری تون خیلی خشک و رسمی هست، اما اطلاعات مفید و ضروری رو ارائه میدید. تو این مقال هم نکات مهمی برای انتخاب و تشخیص بهترین دستگاه حضور غیاب (کارت، رمز، اثر انگشت، شناسایی چهره یا آیریس) هم برای مدارس، هم برای دانشگاه ها و هم برای ادارات و ارگان ها و سالن ها و... بیان کردید. رزق و روزی تون سکه باشه الهی

  پاسخ تایید شده
 • عکس کسرا
  کسرا تاریخ 29 شهریور 1402

  بهترین دستگاه حضور غیاب، در کنار بهترین کیفیت، بهترین خدمات و بهترین پاسخگویی و پشتیبانی معنی پیدا می‌کنه 👌👌👌

  پاسخ تایید شده
 • عکس شایان پرچمی
  شایان پرچمی تاریخ 09 شهریور 1402

  مقاله خوبی ارائه کردید، به نظر من، بهترین دستگاه حضور و غیاب دستگاهی محسوب میشه که متناسب با نیازهای سازمان شما باشد. عوامل مختلفی در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب موثر هستند، از جمله نوع کسب و کار، تعداد پرسنل و بودجه . در نتیجه همون طور که خودتون اشاره کردید، زمان خرید دستگاه حضور و غیاب، عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت، از جمله: نوع کسب و کار تعداد پرسنل بودجه روش تشخیص هویت تو قسمت سیستم های حضور غیاب سایتتون به آدرس (https://iranacs.com/p-cat/finger-print) مشخصات و قیمت سیستم رو به طور واضح بیان کردید و این برای من خریدار جذاب بود موفق باشید

  پاسخ تایید شده
 • عکس کیمیا
  کیمیا تاریخ 23 مرداد 1402

  چقدر این تعریف درست بود امکان اتصال دستگاه حضور غیاب به نرم‌افزار یک ویژگی بسیار مهم است، چرا که دستگاه ساعتزنی به تنهایی فقط عمل ثبت تردد را انجام می‌دهد و اموری مانند گزارش گیری یا تعیین دسترسی افراد به اطلاعات تردد و… بر عهده نرم‌ افزار حضور و غیاب است.👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌

  پاسخ تایید شده
 • عکس سلیمی
  سلیمی تاریخ 17 مرداد 1402

  از مقاله خوبتون خیلی لذت بردم، خیلی مفید بود، اینکه بایدها و نبایدهای انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب رو به این قشنگی و سادگی شرح دادید ممنونم. دستگاه ورود و خروج ما از نوع کارتی هست و طبق توضیحات فهمیدم بهترین روش حضور و غیاب رو انتخاب کردیم، چون کار بچه ها معدنی هست و معمولا ماسک و کلاه و عینک ایمنی دارند و دستکش کارتها رو به صورت گردنبند آویزون میکنند یا تو جیبشون قرار میدن برای ممانعت از تقلب هم از دوربین استفاده کردیم در هر صورت موفق باشید دست خدا به همراهتون

  پاسخ تایید شده
 • عکس ستایش
  ستایش تاریخ 13 خرداد 1402

  این تعریف خیلی خوب بود: انتخاب سیستم حضور و غیاب مناسب، باید با حساسیت لازم و شناخت عوامل تأثیرگذار در خرید دستگاه حضور غیاب صورت گیرد تا محصول برایمان کاربردی باشد و بتوان از همه امکانات آن به‌خوبی بهره‌مند شد.

  پاسخ تایید شده
  • عکس رامین
   رامین تاریخ 15 شهریور 1402

   آفرین در واقع بهترین دستگاه حضور و غیاب، دستگاهی است که نیازهای خاص کسب و کار شما را برآورده کند و بس ما بقی توضیحات، خیلی عمومیت نداره

   پاسخ تایید شده
 • عکس محمد امین
  محمد امین تاریخ 21 اردیبهشت 1402

  در مورد بهترین روش حضور و غیاب ایده ای دارید؟ کدوم فاکتور؟ اثر انگشت، چهره، عنبیه، کارت یا رمز؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس موسوی
   موسوی تاریخ 22 شهریور 1402

   اگر هنوز دستگاه تهیه نکردین قابلیت اتصال به کامپیوتر خیلی مهمه. حتما اینو مد نظر داشته باشین

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 09 خرداد 1402

   در حال حاضر شناسایی از طریق تشخیص چهره و تشخیص عنبیه به دلیل سرعت در شناسایی و عدم نیاز به تماس کاربر با دستگاه و عدم امکان تقلب، راحت‌ترین و امن ترین نوع شناسایی هستند. اما بهترین را باید بر اساس نیاز، سلیقه و بودجه خودتان مشخص نمایید. ما در ایران اکسس، به عنوان مشاور و فروشنده دستگاه های تردد، موظف به ارائه اطلاعات صحیح و به روز هستیم. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس سوگل
  سوگل تاریخ 17 اردیبهشت 1402

  سلام نکات جالبی برای خرید دستگاه حضور غیاب خوب مطرح کردید مچکرم و موفق باشید👌🙏

  پاسخ تایید شده
  • عکس کهنسال
   کهنسال تاریخ 19 تیر 1402

   کلا شرکت مسولیت پذیری هستند خیلی با حوصله جواب میدن چه مشتری باشی چه نباشی الهی رزقشون زیاد باشه

   پاسخ تایید شده
 • عکس اشکان
  اشکان تاریخ 07 اردیبهشت 1402

  واقعا برای سواله شرکت های بزرگ زمانی که دستگاه حضور و غیاب خیلی باب نشده بود، چطور حضور و غیاب کارمندان رو به صورت دستی ثبت میکردن!!! فکر کن چقدر خطا چقدر زحمت چقدر زمان واقعا وسیله ضروری هست و مهم

  پاسخ تایید شده
 • عکس shayan
  shayan تاریخ 22 اسفند 1401

  سلام روزتون بخیر به نظرتون خرید دستگاه حضور و غیاب سیار کار درستی هست؟ چون از نظر هزینه، تفاوت زیادی با دستگاه های عادی نداره، اما کاربری متفاوتی داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 24 اسفند 1401

   درود بر شما پاسخ این سوال به نیاز شما ارتباط دارد. اگر پرسنل شما به صورت متمرکز در یک مکان قرار دارند و امکان ورود و خروج از یک محل ثابت را دارند، طبیعتا دستگاه ثابت گزینه مناسبی است. اما چنانچه محل استقرار و ترددشان نامشخص است و مسافت طولانی برای رسیدن به محل نصب دستگاه خواهند داشت به طوریکه تلاش برای ثبت ورود و خروجشان باعث از دست رفتن زمان مفید کاری برای هر کاربر شود، دستگاه سیار گزینه بهتری خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که چنانچه دسترسی به اینترنت در محل کار ممکن باشد، ثبت تردد از طریق نرم افزار و گوشی تلفن کاربر نیز امکان پذیر خواهد بود. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر، لطفا با همکاران پشتیبانی ایران اکسس در تماس باشید. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس ماهان
  ماهان تاریخ 23 بهمن 1401

  خدایی عالی بود مقالتون مرسی از توجه و وقت و دقتتون

  پاسخ تایید شده
 • عکس سولماز
  سولماز تاریخ 12 بهمن 1401

  بدون اغراق مقالتون عاااالی و کامل بود ممنون از زمانی که گذاشتید موفق باشید

  پاسخ تایید شده
 • عکس کرانی
  کرانی تاریخ 17 دی 1401

  واسه من که بهترین دستگاه، F22 بوده که از شما خریدم. چندماهه که نصب کردیم خیلی خوب بوده. ممنون

  پاسخ تایید شده
 • عکس سپهر
  سپهر تاریخ 10 دی 1401

  9 فاکتور یا ویژگی مهم برای بهترین دستگاه حضور و غیاب که گفتید عاااااااااالی بود مخصوصا فاکتور قیمت و ویژگی که در شرایط فعلی و با رشد روز به روز قیمت دلار کنترلش سخته واقعا

  پاسخ تایید شده
  • عکس کسرا
   کسرا تاریخ 07 اسفند 1401

   مقالات این سایت خیلی زود آپدیت میشه، الان برای انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب 16 نکته عنوان شده که به نظر من مفید بود

   پاسخ تایید شده
 • عکس کیهان
  کیهان تاریخ 08 دی 1401

  بین سیستم های ایرانی، بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام هست؟ من فکر میکنم متاسفانه هنوز به اون سطح از توانمندی برای تولید دستگاه حضور غیاب با کیفیت نرسیدیم، در واقع فکر میکنم دانش و تخصصش هست، اما تامین امکاناتش میسر نیست. خوشحال میشم نظرتون رو بدونم در این مورد

  پاسخ تایید شده
  • عکس محمد
   محمد تاریخ 13 بهمن 1401

   منم با شما موافقم و این سوالم مطرحه برام واقعا حیف که با این همه متخصص و افراد توانمند، هنوز تو این حوزه ضعف داریم

   پاسخ تایید شده
 • عکس کمیل شریفی
  کمیل شریفی تاریخ 26 آبان 1401

  عنوان (بهترین) برای انتخاب هر محصول چه دستگاه حضور و غیاب، چه موبایل، چه ظرف، چه ماشین و... به نظرم خیلی منطقی نیست. چون عوامل زیادی تعیین کننده بهترین برای هر شخص یا سازمان هست. مثلا اگر من 10 میلیون بودجه خرید داشته باشم، بهترین انتخاب برای من متناسب با بودجه و توان خریدم ی مدل معنی میشه و برای کسی که بودجه 100 میلیونی داره، طور دیگه ای. ""بهترین از نظر من میشه مناسب ترین انتخاب متناسب با شرایط و نیاز هر فرد یا سازمان در زمان مشخص"" موفق باشید

  پاسخ تایید شده
  • عکس تیام
   تیام تاریخ 28 آبان 1402

   به نکته طلایی ای اشاره کردی، مثلا ی نمونه دیگه اینه که بعد از دوره کرونا، خیلی از افراد سیستم تشخیص چهره رو به عنوان بهترین میشناسن!! در صورتی که این نظر خیلی دقیق نیست، سیستم تشخیص چهره بهترین گزینه برای مراکز بهداشتی، درمانی، صنعتی، کارگاهی هست، اما این به منزله خوب نبودن یا غیرکاربردی بودن سیستم تشخیص اثرانگشت یا عنبیه نیست! پیروز باشید

   پاسخ تایید شده
  • عکس صادق
   صادق تاریخ 22 فروردین 1402

   کمیل جان، توضیحاتت کامل و منطقی بود اصلا کلمه بهترین ی سری مواقع موضوع رو پرت میکنه موفق باشی

   پاسخ تایید شده
  • عکس شهاب
   شهاب تاریخ 05 اسفند 1401

   منم موافقم خیلی خوب توضیح دادید دمتون گرم

   پاسخ تایید شده
  • عکس فرشید
   فرشید تاریخ 04 آذر 1401

   چقدر موافقم با نظر شما واااقعا درست گفتید. تعریف بهترین برای هر فرد یا شرکت بر اساس فاکتورهای مختلفی تعریف میشه

   پاسخ تایید شده
 • عکس صانعی
  صانعی تاریخ 01 آبان 1401

  دوستان کسی تجربه کار با دستگاه تشخیص چهره رو داره؟ از کارکردش راضی بودید؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس امید
   امید تاریخ 26 دی 1402

   سلام آیا این دستگاه خود بخود اطلاعاتش پاک میشه که نیاز به پشتیبانی داشته باشه؟ که پول بگیرن دوستان دقت کنید بعد از اینکه تاریخ پشتیبانی تموم میشه نرم افزار به مشکل میخوره و باید پول بدی تا برات پشتیبانی کنند این راه جدید کسب در امده

   پاسخ تایید شده
   • عکس ایران اکسس
    ایران اکسس تاریخ 26 دی 1402

    درود بر شما امید عزیز ممنون بابت اعلام نظرت در مورد راه جدید کسب درآمد خیلی متوجه نشدم، اما معمولا زمانی که شما سیستم رو خریداری میکنید به مدت یکسال میتونید از خدمات گارانتی و خدمات به صورت رایگان بهره مند بشید. بعد از پایان دوره گارانتی، چنانچه نیاز به راهنمایی داشته باشید، هزینه سرویس مورد نظر خدمتتون اعلام میشه (این یک روال طبیعی برای تمام کالاهای الکترونیکی و شرکت های خدماتی هست) و موضوع جدیدی نیست. بعد از اتمام دوره گارانتی، نرم افزار دستگاه که بهش firmware گفته میشه، به مشکل نمیخوره و عملکرد خوب و مناسب خودش را داره، فقط امکان آپدیت به صورت شخصی نخواهید داشت(فرایند به روز رسانی firmware فرایند حساسی هست که اگر توسط فرد متخصص صورت نگیره و اشکالی در زمان انجام فرایندپیش بیاد، میتونه منجر به آسیب برد اصلی دستگاه بشه) اگر هم منظور شما نرم افزار حضور و غیاب یا کنترل تردد هست، (من روال مجموعه ایران اکسس رو خدمتتون میگم)، که تمامی نرم افزارها با لایسنس مادام العمر ارائه میشه و برای استفاده از نرم افزار نیاز به پرداخت هزینه اضافی نیست. موفق باشید

    پاسخ تایید شده
  • عکس سهیل
   سهیل تاریخ 20 اسفند 1401

   سلام الان حدود ۳ سال از زمان استفاده از دستگاه uface302 ما میگذره کیفیت خیلی خوبی داشت حدود ۱۱۰ کاربر داریم در صورتی که آموزش درست دریافت کنید و استاندارد استفادش رو رعایت کنید، عالی هست و بی دردسر

   پاسخ تایید شده
  • عکس ساناز
   ساناز تاریخ 26 آبان 1401

   من پیشنهاد میدم مقاله دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره سایت ایران اکسس (https://iranacs.com/all-about-face-detection-device) رو مطالعه بفرمایید. برای انتخاب دستگاه مناسب اطلاعات مفیدی ارائه میده

   پاسخ تایید شده
  • عکس محمود مقامی
   محمود مقامی تاریخ 02 آبان 1401

   درود بر شما ما ی مجموعه بیمارستانی هستیم، دستگاه شناسایی چهره رو داریم، مدلش رو نمیدونم، اما برنذگد کره ای ویردی بود. هم برای ثبت ورود و خروج پرسنل و هم برای باز کردن درب اتاق ICU, ccu و... استفاده میشه. با توجه به اینکه محیط بیمارستان عفونی هست و اکثر افراد از ماسک استفاده میکنند، دستگاه امکان شناسایی کاربر از روی ماسک هم داره مجموعه ما رضایت کامل رو از انتخاب و خرید دستگاه تشخیص چهره داره

   پاسخ تایید شده
   • عکس سهیل صدری
    سهیل صدری تاریخ 05 دی 1401

    ما هم دستگاه ویردی مدل ubio-x pro lite رو جدیدا برای بیمارستان نصب کردیم؛ اگرچه شناسایی چهره با ماسک جز امکانات عنوان شده توسط سازنده برای این مدل نبود، اما واقعا دقت در شناسایی کاربر با ماسک خیلی عالیه، عاااالی

    پاسخ تایید شده
  • عکس سهیل شاهدی
   سهیل شاهدی تاریخ 02 آبان 1401

   سلام دستگاه تشخیص چهره زدکا مدل uface302 رو داریم، تعداد کارمندامون 220 نفر هست. سرعت شناسایی خوبی داره و خطای کمی رو ما دیدیم برای دوران کرونا انتخاب عالی ای بود، چون نیازی به تماس کاربر با دستگاه نداشت و نیاز به ضدعفونی دستگاه هم نبود. امیدوارم نظرم مفید باشه موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس امیدیان
  امیدیان تاریخ 09 آذر 1400

  سلام و وقت بخیر.چرا گاهی دستگاه اثر انگشت را نمی خواند؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس صادق
   صادق تاریخ 03 بهمن 1401

   اگر دستگاه شما کیفیت خوبی داشته باشه، این مشکل رو نخواهید داشت. ولی رعایت نکات نصب و راه اندازی و استفاده هم خیلی مهمه ما هم دستگاه اثر انگشتی داریم و مشکلی برای شناسایی کاربرا نداریم

   پاسخ تایید شده
  • عکس سیما عظیمی
   سیما عظیمی تاریخ 04 دی 1401

   این مشکل تو فصل سرد سال، خیلی بیشتر دیده میشه چون دستگاه های جدید ملاک شناساییشون اثر انگشت زنده هست و سردی اثر انگشت مانع از شناسایی و اسکن درست انگشت فرد میشه راهکارش اینه فرد قبل ثبت اثر انگشت، ی مقدار دستش رو گرم کنه یا از فاکتور جایگزینی مثل چهره یا عنبیه استفاده بشه

   پاسخ تایید شده
  • عکس ماندانا صادقی
   ماندانا صادقی تاریخ 28 مهر 1401

   روزتون بخیر ببخشید من پاسخ میدم به سوالتون، این مورد رو ما هم تجربه کردیم. مشکل خواندن و شناسایی اثر انگشت، مربوط به کیفیت سیستم حضور و غیاب و سنسور اثر انگشت هم هست. دستگاه قدیمی ما این مشکل را داشت و تو هوای سرد یا گرم شناسایی خیلی سخت انجام می شد. نهایتا برای حل مشکل سیستم را تعویض کردیم. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 12 آذر 1400

   سلام دوست عزیز، ممکنه مشکل مربوط به نوع ثبت اثرانگشت، دمای محیط، تمیز بودن محل سنسور و یا موارد دیگه باشه تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

   پاسخ تایید شده

کاربر عزیز نظر شما در مورد این مقاله چیست؟