محاسبه حقوق در نرم افزار حضور و غیاب

محاسبه حقوق در نرم افزار حضور و غیاب
زمان:
نویسنده: ایران اکسس
به‌روزرسانی: ۲۴ / ۰۴ / ۱۴۰۲

محاسبه حقوق در نرم افزار حضور و غیاب یکی از امکانات این برنامه است که به مدیران و کارفرمایان اجازه می دهد حقوق و مزایا کارکنان مجموعه خود را به سادگی و با دقت بسیار بالا محاسبه نمایند. نرم افزارهایی که تحت عنوان نرم افزار حضور و غیاب در بسیاری از سازمان ها و مراکز اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند، از قابلیت های متنوعی برخوردارند که محاسبه حقوق و دستمزد یکی از آن هاست. ما در این بخش از وبلاگ ایران اکسس به قابلیت محاسبه حقوق و دستمزد در نرم افزارهای حضور و غیاب پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

نرم افزار حقوق و دستمزد

نرم افزار حقوق و دستمزد یک ابزار بسیار کارآمد و حرفه ای برای کسب و کارها و مجموعه هایی است که مایل اند پرداختی کارکنان خود را با نظم و روال بهتری انجام دهند. تمام کارفرمایانی که مدیریت یک مجموعه را برعهده دارند، با خرید دستگاه حضور و غیاب و استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد نه تنها کار خود را ساده تر خواهند کرد بلکه سرعت عمل و دقت بیشتری را در محاسبه هزینه های موجود به اجرا خواهند گذاشت.

امروزه اغلب سیستم های کنترل تردد و دستگاه های حضور و غیاب در نهایت به یک نرم افزار هوشمند متصل می شوند. این نرم افزارها باعث می شود داده هایی که توسط سیستم کنترل تردد و دستگاه های حضور و غیاب ثبت شده اند، در وهله اول در حافظه سیستم ذخیره و در قدم بعدی توسط پارامترهای موجود مورد پردازش قرار گیرد.

کارفرمایان با کمک این نرم افزار، دیگر نباید نگران خطاهایی که ممکن است در محاسبه ساعات کاری کارکنان و حقوق آن ها رخ می دهد باشند. چرا که پروسه محاسبه حقوق و دستمزد در این نرم افزارهای هوشمند به صورت کاملاً اتوماتیک انجام شده و پس از ورود اطلاعات اولیه موردنیاز توسط مدیریت، نرم افزار به صورت خودکار مبلغ دستمزد، پاداش و اضافه کاری کارکنان را محاسبه و در دوره های زمانی مختلف به مدیریت گزارش می کند.

نرم افزار حقوق و دستمزد یکی از ابزارهای اتوماتیک و کاربردی برای سازمان هایی است که مایل هستند حقوق،مزایا،حق ماموریت و اضافه کاری و پرداختی کارمندان خود را به طور سریع تر، ساده تر، منظم و دقیق محاسبه کنند.

اتوماسیون حقوق و دستمزد

امروزه از اتوماسیون حقوق و دستمزد در اغلب شرکت های بزرگ و کوچک که سعی در سازماندهی کارهای خود به عالی ترین شکل ممکن را دارند، استفاده می شود. به کمک این اتوماسیون می توان حقوق، مزایا، اضافه کاری و تمام پرداختی های کارکنان را با جزئیات دقیق و بدون خطا محاسبه و به آن ها اعلام کرد.

در این اتوماسیون امکان ثبت و ویرایش مشخصات بی نهایت کاربر وجود داشته و مدیر مجموعه می تواند با تعریف گروه های کاری مختلف، کارکنان را در این گروه ها تقسیم کرده و پارامترهای گوناگونی را برای تعیین حقوق و دستمزد این افراد مشخص کند. همچنین امکان تعریف چارت سازمانی و سمت های مختلف، تعریف عکس و نام برای هر پرسنل، امکان تعریف شیفت های کاری و … در اتوماسیون حقوق و دستمزد وجود دارد. این اتوماسیون با ذخیره اطلاعات مربوط به ورود و خروج کارکنان، دقیق ترین نتیجه را به مدیریت مجموعه ارائه خواهد کرد. از این رو بهره مندی از این اتوماسیون و استفاده از آن در سازمان ها و ادارات امروزی امری ناگزیر است.

نرم افزار حقوق و مزایا با حضور و غیاب

سازمان ها و اداراتی که در دنیای مدرن و جامعه شلوغ امروزی فعالیت می کنند، اگر نگاه مثبتی به تکنولوژی و ابزارهای موجود نداشته باشند بدون شک با مشکل روبرو خواهند شد. امروزه با توجه به پیشرفت های چشمگیری که در حوزه های مختلف شاهد آن بودیم، با شرایطی روبرو هستیم که در آن سرعت و دقت عمل حرف اول را می زند. این یعنی در مجموعه های مختلف اگر فعالیت های موجود با سرعت خوب و دقت بالا انجام نشود، در نهایت هیچ فایده ای برای مدیریت نخواهد داشت.

از این رو، کارفرمایان برای بررسی میزان حضور و غیاب کارکنان و محاسبه حقوق و مزایا آن ها، به جای استفاده از نیروی انسانی و روش های قدیمی از دستگاه های هوشمند حضور و غیاب بهره مند شده و تردد کارکنان خود را با کمک این سیستم تحت نظر می گیرند. این دستگاه ها که در کنار نرم افزارهای هوشمند سامانه حضور و غیاب را تشکیل می دهند، بدون دخالت نیروی انسانی تمام داده ها را با دقت بسیار بالا جمع آوری کرده و در نرم افزار پردازش می کند. در نهایت، به لطف نرم افزار حقوق و مزایا و دستگاه های حضور و غیاب هوشمند شما با گزارشی روبرو خواهید شد که در آن تمام حقوق و مزایا کارکنان با ذکر جزئیات مدت زمان حضور و غیاب شان در سازمان در اختیارتان قرار می گیرد.

در حقیقت نرم افزار حقوق و مزایا با حضور و غیاب قادر است عملکردی که چندین نیروی انسانی برای اجرای آن نیاز است را به تنهایی انجام داده و دقت و سرعت بیشتری را ارائه کند. اکثر شرکت های بزرگ که از چارت سازمانی خوبی برخوردار هستند، در کنار سیستم حضور و غیاب و نرم افزار حقوق و مزایا، از یک نیروی انسانی زبده و کارآمد نیز استفاده می کنند تا این اطلاعات را در دنیای واقعی پردازش کرده و بهترین برنامه ریزی را برای مجموعه تهیه نماید.

محاسبه حقوق و مزایا با دستگاه حضور و غیاب نرم افزار حقوق و دستمزد، پرداختی های پرسنل را با سرعت بالا و بدون خطا محاسبه می کند.

اگر شما هم جزو کارفرمایانی هستید که مایل به خرید دستگاه حضور و غیاب و اتصال نرم افزار اختصاصی محاسبه حقوق و مزایا به آن هستند، همین حالا با مشاورین ایران اکسس تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی در این زمینه را کسب نمایید.

محاسبه حقوق پرسنل

برای محاسبه حقوق پرسنل دو راه وجود دارد؛ بکی استفاده از روش سنتی و بکارگیری نیروی انسانی و دیگری اعتماد به سیستم ها و نرم افزارهای هوشمند امروزی. اگر این دو راهکار را در کنار یکدیگر قرار داده و ویژگی های مثبت و منفی در هر مورد را بررسی نمایید، متوجه این موضوع خواهید شد که دومین راهکار از همه نظر برای یک مجموعه بهینه تر است. کسب و کارهایی که تعداد کارکنان در آن ها بسیار اندک بوده و محاسبه حقوق پرسنل توسط مدیر مجموعه به آسانی امکان پذیر است، نیازی به استفاده از سیستم های حضور و غیاب و نرم افزارهای هوشمند محاسبه حقوق و مزایا ندارند.

اگرچه این کسب و کارها نیز با کمک این سیستم ها نظم بیشتری به خود می گیرند، اما در حقیقت عدم وجود این سیستم نیز به منزله بر هم خوردن ساختار سازمانی کسب و کار نیست. در مقابل، شرکت ها و مجموعه هایی که تعداد کارکنان در آن ها زیاد بوده و گستردگی وظایف در آن ها وجود دارد، برای محاسبه حقوق پرسنل خود همواره با چالش های زیادی روبرو هستند. این مجموعه ها با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب و ماژول اختصاصی محاسبه حقوق و دستمزد، به سادگی هرچه تمام تر می توانند این چالش را پشت سر گذاشته و حقوق پرسنل خود را در انتهای هر ماه با جزئیات دقیق محاسبه نمایند.

برخی از ویژگی های اختصاصی نرم افزار حضور و غیاب که به مدیران مجموعه جهت محاسبه حقوق و مزایا پرسنل کمک شایانی می کند شامل مواردی مثل محاسبه میزان مرخصی کارکنان به همراه جزئیات، تعیین کارکرد دقیق ماهانه افراد، امکان تعریف ماموریت و اضافه کاری برای گروه خاصی از کارکنان، امکان شیفت بندی پرسنل، امکان ایجاد تقویم کاری و … می باشد. شما با استفاده از یک اتوماسیون حضور و غیاب مطمئن و اتصال نرم افزار به آن، تمام امور مربوط به نرم افزار حضور و غیاب را بدون دخالت نیروی انسانی ترتیب داده و بدین شکل نظم بیشتری به امور مجموعه ببخشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا کدام است؟

ماژول حقوق و دستمزد

بسیاری از مدیران کسب و کارهای مختلف تصور می کنند استفاده از یک سامانه حضور و غیاب حرفه ای در کنار نرم افزار حضور و غیاب هزینه اضافی است.

ماژول حقوق و دستمزد استفاده از نرم افزار حقوق و و دستمزد یک سرمایه گذاری است نه یک هزینه اضافی!

برخلاف تصور این افراد، استفاده از اتوماسیون حضور و غیاب و نرم افزارهای کاربردی مرتبط با این سیستم نه تنها به عنوان هزینه اضافی قلمداد نمی شود، بلکه به عنوان یک سرمایه گذاری هوشمندانه باعث هدفمندی هرچه بیشتر فعالیت های سازمان شده و بازدهی کاری پرسنل را افزایش می دهد. این سیستم با بررسی دقیق عملکرد کارمندان یک مجموعه، نظم بیشتری به کارها بخشیده و از تلف شدن وقت و انرژی جلوگیری می کند. در نتیجه، راندمان کاری سازمان افزایش یافته و حجم بیشتری از کارها در دوره زمانی مشخص انجام می شود.

نرم افزارهای حضور و غیابی که به دستگاه های کنترل تردد متصل می شوند، بسته به نیاز مدیریت مجموعه از ماژول های مختلفی بهره مند شده و امکانات خاصی روی آن ها پیاده سازی می شود. ماژول حقوق و دستمزد یکی از قابلیت های رایجی است که در اکثر این نرم افزارها موجود بوده و به واسطه آن، مدیران و کارفرمایان می توانند بدون دخالت نیروی انسانی حقوق و مزایا کارمندان خود را با جزئیات مستند در اختیار داشته باشند.

در آخر

شرکت ایران اکسس به عنوان یکی از ارائه دهندگان اتوماسیون حضور و غیاب در کشور، مجری پروژه های مختلفی در طول این سال ها بوده و با تکیه بر متخصصین خود قادر است تمام ماژول های موردنیاز کارفرمایان از جمله ماژول حقوق و دستمزد را به نرم افزار حضور و غیاب اضافه نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی راه اندازی سامانه حضور و غیاب و استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد، با پشتیبانی ایران اکسس در ارتباط باشید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نظرات

 • عکس مهسا
  مهسا تاریخ 12 مرداد 1402

  ممنون توضیحاتتون عالی و کامل بود. کاش در مورد نحوه محاسبه مرخصی و ماموریت هم میگفتید.

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 08 شهریور 1402

   درود بر شما لطفا به این مقاله مراجعه کنید. https://iranacs.com/types-of-leave-and-missions-in-labor-law

   پاسخ تایید شده
 • عکس مصطفایی
  مصطفایی تاریخ 01 دی 1400

  سلام.ایا امکان بازیابی اطلاعات وجود داره؟لطفا راهنمایی کنید.تشکر

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 14 دی 1400

   لطفا تماس بگیرید تا دوستان راهنمایی تون کنند، عوامل مختلفی تاثیر گذار هست

   پاسخ تایید شده
   • عکس Mehrdad
    Mehrdad تاریخ 29 تیر 1402

    دوستان ی نظر سنجی کدوم نرم افزار حقوق و دستمزد رو پیشنهاد میدید ؟ قیمت و کیفیت هر دو مهمه و اینکه ما ی سازمان با ۶۰ نفر نیرو هستیم رایا محاسب ویسمن هلو سپیدار سیستم تدبیر ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

    پاسخ تایید شده
 • عکس فرجی
  فرجی تاریخ 21 آذر 1400

  سلام.امکان افزایش ظرفیت دستگاه ها هست؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 23 آذر 1400

   سلام دوست عزیز به صورت سخت افزاری این امکان وجود ندارد، اما از طریق نرم افزار و بسته به نوع دستگاه شما، ممکن است راهکار وجود داشته باشد. با کارشناسان فنی تماس بگیرید تاراهنمایی لازم ارائه شود.

   پاسخ تایید شده
 • عکس صانعی
  صانعی تاریخ 28 آبان 1400

  عالی بود

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 02 آذر 1400

   نظر لطف شماست

   پاسخ تایید شده
 • عکس mina
  mina تاریخ 17 آبان 1400

  چقدر خوب توضیح دادید

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 18 آبان 1400

   نظر لطف شماست

   پاسخ تایید شده
 • عکس طاهریان
  طاهریان تاریخ 11 آبان 1400

  مقالاتتون جامع و مفیده.تشکر

  پاسخ تایید شده

کاربر عزیز نظر شما در مورد این مقاله چیست؟