بایدها و نبایدهای خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان

راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان
زمان:
نویسنده: ایران اکسس
به‌روزرسانی: ۰۱ / ۰۹ / ۱۴۰۲

با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و افزایش قیمت تجهیزات و خدمات، اغلب مدیران کسب و کارها در پی تهیه تجهیزات باکیفیت و در عین حال ارزان قیمت هستند. که در این میان، خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اگر شما نیز به دنبال تهیه سیستم حضور و غیاب برای محل کار خود هستید، در ادامه مقاله، مطالب مهمی راجع به انواع دستگاه حضوروغیاب، کاربرد و قیمت آن‌ها مطرح می‌کنیم تا علاوه بر دسترسی به کیفیت و کاربرد مورد انتظارتان، هزینه کاملا معقولی هم برای تهیه سامانه حضور و غیاب پرداخت کنید.

سیستم های حضورغیاب با توجه به کارایی زیادی که در ثبت تردد پرسنل، اعلان حضور، مدیریت تردد و فعالیت افراد دارند، به تجهیزات جدانشدنی در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف تبدیل شده‌اند؛ به طوری که علاوه بر مجموعه های قدیمی، مدیران مجموعه‌های مختلف امروزی نیز که به تازگی شروع به کار کرده‌اند، در صدد تهیه دستگاه حضور و غیاب مناسب برای شرکتشان هستند.

ارزان‌ترین دستگاههای حضور و غیاب و کنترل تردد
لیست قیمت محصولات حضور و غیاب و کنترل تردد

استفاده برخی از دستگاه‌ های حضور و غیاب از ویژگی‌های بیومتریک انسانی، مانند الگوریتم چهره و اثر انگشت، وجود خطا و اشتباهات انسانی گذشته را، در فرایند کنترل تردد از بین برده و امنیت بیشتری برای مجموعه‌هایی که از انواع دستگاه حضور و غیاب استفاده می‌کنند، ایجاد شده است. مدیران سازمان‌های مختلف، با به‌کارگیری دستگاه  ساعتزنی و سایر تجهیزات همراستا با تکنولوژی‌های روز، برای سازماندهی ارتباطات، فعالیت‌ پرسنل و هم‌چنین مشاهده عملکرد افراد فعال در مجموعه خود، برنامه‌ریزی می‌کنند.

خرید سیستم حضور و غیاب ارزان قیمت منطقی است یا نه؟

همانطور که اشاره کردیم، در نگاه اول نباید به دستگاه حضور و غیاب صرفا به چشم یک هزینه برای کنترل تردد پرسنل مجموعه نگاه کرد. کارایی و کاربرد متفاوت این دستگاه‌ها، تنوع و تکنولوژی آن‌ها را هم بسیار گسترش داده است؛ به نحوی که شرکت‌های مختلف از دستگاه‌ های حضور و غیاب مختلف در کنار انواع گیت‌ کنترل تردد، برای نظم‌دهی بیشتر استفاده می‌کنند. این مطالب را از این جهت بیان کردیم که شما بدانید گستردگی دستگاه‌های حضور و غیاب و تکنولوژی به کار برده‌شده در آن‌ها، بسیار زیاد است و این شما هستید که باید از بین آن‌ها، بهترین دستگاه‌ های حضور و غیاب را بر اساس بودجه مورد نظر و کارایی آن انتخاب کنید.

معمولا مدیران هنگام گزینش سامانه حضور غیاب، انتظارات متفاوتی دارند؛ بطور مثال ممکن است مجموعه ای با تعداد پرسنل محدود، برای ثبت تردد کارمندان ملزم به استفاده از دستگاه‌ حضور وغیاب باشد؛ در این حالت طبعا یک دستگاه ساده با نرم‌افزارهای معمول، برای این کاربرد به صورت کامل پاسخگو خواهد بود.

آیا خرید ارزان ترین دستگاه حضور و غیاب کاری منطقی است؟ ارزان ترین دستگاه‌ های حضور و غیاب کدامند؟

در کاربرد دیگری، ممکن است با یک سازمان بسیار گسترده روبرو باشیم که علاوه بر داشتن تعداد بیشماری پرسنل کاری، چگالی تردد آن‌ها هم در شرکت بسته به نوع فعالیتی که می‌کنند زیاد باشد. از طرفی سازمان به دلیل وجود مکان‌های حساس و محرمانه، باید از امنیت این مکان‌ها، از جهت دسترسی افراد مختلف به آن‌ها اطمینان حاصل کند.

بدیهی است که در این حالت، تکنولوژی بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب باید کاملا پیشرفته و به‌روز باشد تا انتظار مدیران را در جهت کنترل کامل تردد و ثبت فعالیت‌های پرسنل برآورده کند. در این صورت خرید ارزان ترین دستگاه های حضور و غیاب اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد. حتی در کاربردهایی ممکن است در کنار دستگاه حضور و غیاب، هیئت مدیره تصمیم بگیرند که برای خرید گیت کنترل تردد هم هزینه کنند.

بنابراین در نگاه اول، پیش از تهیه سامانه تردد و دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت، باید کاربرد و کیفیتی که شما از این دستگاه‌ها انتظار دارید را، به صورت کامل و واضح مشخص کرده تا بتوانید بفهمید که کدام دستگاه‌ها می‌توانند بیشترین کارایی و کاربرد را برای شما داشته باشند.

اگرچه ارزان قیمت بودن دستگاه حضورغیاب یکی از فاکتورهای مهم برای خریداران این محصول می‌باشد، لازم است با توجه به کاربرد و کیفیت مورد انتظار، روی دستگاه هزینه شود تا بتوان به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب روی آن حساب کرد.

حتما به این موضوع توجه کنید، هزینه‌ای که برای خرید دستگاه حضور و غیاب مناسب می‌پردازید، یک سرمایه‌گذاری منطقی و بلند مدت محسوب می‌شود. اما منطقی است که بخواهید یک دستگاه حضور و غیاب ارزان و مناسب خریداری کنید.

3 عامل موثر در قیمت دستگاه‌ حضور غیاب

به طور کلی، می‌توانیم عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌گذاری دستگاه‌ های حضور و غیاب مختلف را این گونه معرفی کنیم. در نظر داشته باشیم که 2عامل اول، در واقع بخش‌های مختلف دستگاه حضور و غیاب را تشکیل می‌دهند.
لذا هنگام خرید دستگاه‌ های حضور و غیاب، حتما باید از فروشنده بپرسید که این هزینه بر اساس چه معیارهایی تعیین شده است؟ برای مثال ممکن است شما در خیال خود ارزان‌ ترین سیستم حضور غیاب را خریده باشید، اما برای نصب نرم‌افزار و خود دستگاه در مکان موردنظر، هزینه گزاف دیگری از شما خواسته شود که از آن اطلاع نداشته‌اید. بنابراین توجه به عواملی که در ادامه ذکر می‌شوند، ضروری است.

 • سخت افزار حضور و غیاب

‌اگر در حال تهیه یک دستگاه حضور و غیاب ارزان هستید، در ابتدا حتما به امکانات و کاربردهای سخت‌افزاری دستگاه دقت کنید تا مطابق خواسته شما باشد. به طور مثال اگر در مکان نصب دستگاه مشکل نوسان یا قطعی برق زیادی وجود دارد، باید از باتری‌های مناسب در بخش سخت‌افزار استفاده شود.

سخت افزار دستگاه حضور و غیاب یکی از آیتم های مهم در تهیه دستگاه حضور و غیاب ارزان، توجه به کیفیت قطعات سخت افزاری آن است.

حتما به نحوه ارتباط بین دستگاه و نرم‌افزاری که قرار است روی سیستم شرکت نصب شود، فکر کنید. اگر امکان ارتباط با سیم وجود نداشت، سخت‌افزار دستگاه شما باید مجهز به قابلیت ارتباط بی‌سیم (WIFI) باشد.

 • نرم ‌افزار دستگاه حضور غیاب

این دستگاه‌ها بر اساس نوع سیستم حضور و غیابی که دارند، قابلیت استفاده از نرم‌افزارهای مختلف را بر روی شبکه کامپیوتری شرکت دارا هستند. بنابراین با توجه به خدمات مختلف ارائه‌شده از سوی نرم‌افزار شرکتهای مختلف، هنگام خرید یک دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت، باید به امکانات نرم‌افزار و تطابق آن با خواسته‌های خود دقت کنید. در تعریف تعداد پرسنل، تعداد ورود و خروج در روز، تعداد شیفت کاری، گزارش های قابل ارائه، انواع مرخصی و ماموریت و عوامل دیگر، در نرم‌افزارهای مختلف محدودیت‌هایی وجود دارد که باید به آن‌ها دقت کنید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص عملکرد و کاربرد نرم افزارها حضور غیاب، پیشنهاد میشود مقاله انواع نرم افزار حضور و غیاب را مطالعه نمایید.

 • ضمانت، گارانتی و خدمات پس از فروش سامانه حضور و غیاب

از دیگر نکات مهمی که باید هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب با قیمت کم به آن توجه کنید، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه است. شاید مدتی بعد از استفاده، اختلالاتی در عملکرد دستگاه شما پیش بیاید، مخصوصا اینکه برخی از این دستگاه‌ها مانند دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و کارتی، به دلیل تماس زیاد با پرسنل حساس‌تر هستند. بنابراین، شرکت فروشنده باید مشاوره و خدمات پس از فروش مناسبی برای شما ارائه دهد و دستگاه دارای ضمانت مناسبی باشد تا در صورت بروز مشکل، مجبور نباشید بخاطر پرداخت هزینه کم هنگام خرید، دستگاهتان را دور بیندازید!

با هزینه کم امکان خرید کدام دستگاه ها وجود دارد؟؟

شاید بپرسید که در میان این همه دستگاه‌ پرکاربرد و متنوع از نظر عملکرد و برند، ارزان ترین دستگاه های حضور غیاب کدام هستند؟ در پاسخ این سوال باید اشاره کنیم که دستگاه های ثبت ورود و خروج کارتی که تکنولوژی نسبتا قدیمی هم دارند، با توجه به کاربرد ساده، دارای ارزان‌ترین قیمت هستند.  البته با توجه به مشکلات مختلف و ایجاد تکنولوژی‌های جدید، امروزه این دستگاه‌ها جای خودشان را به دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی و سیستم های حضور و غیاب تشخیص چهره یا عنبیه داده‌اند.

با وجود قیمت بیشتر، کاربرد فوق‌العاده دستگاه‌های اثرانگشتی و تشخیص چهره، آن‌ها را به محبوب‌ترین دستگاه‌ها در بین مدیران شرکت‌های مختلف تبدیل کرده است. برخی از مدل های پرکاربرد دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره که کیفیت و دقت بالایی در ثبت زمان حضور و غیاب و کنترل تردد دارند، با قیمت کاملا مناسب و ارزان در فروشگاه ایران اکسس قابل دسترسی هستند.

کدام دستگاه های حضور غیاب را با قیمت کم می توان تهیه کرد؟ معرفی دستگاه های حضور غیاب ارزان قیمت و به صرفه در بازار

از پرطرفدارترین این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

موارد مذکور به نحوی هستند که قابلیت تطابق و ارتباط با انواع نرم‌افزارهای حضورغیاب و حقوق و دستمزد رایج در بازار ایران را دارا هستند و به راحتی می‌توان فعالیت‌های مالی و محاسبه حقوق پرسنل را نیز با استفاده از آنها انجام داد. برای سازمان‌هایی که تعداد پرسنل آن‌ها در حد معمول است، دستگاه‌های حضور و غیاب ارزان با تکنولوژی اثرانگشتی و تشخیص چهره بهترین انتخاب محسوب می‌شوند.

فروشگاه ایران اکسس، جدیدترین و کاربردی‌ترین تکنولوژی را در ارائه انواع دستگاه‌ های حضور و غیاب ایرانی و وارداتی از برندهای مطرح برند پرآوازه Virdi برند اقتصادی Zk و Suprema به کار می‌گیرد تا با بیشترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، به خوبی پاسخگوی نیاز مجموعه‌های مختلف باشد.

7 پرسش پرتکرار در مورد دستگاه‌های تردد ارزان قیمت

 1. آیا دستگاه های ساعت‌زنی ارزان قیمت، نرم افزار حضور و غیاب رایگان هم دارند؟
  بله، نرم‌افزار رایگان همراه با دستگاه قابل ارائه است. البته امکانات این نرم‌افزارها نسبت به نسخه های پیشرفته و پولی محدودتر می‌باشد.
 2. آیا دستگاه های تردد ارزان امکان اتصال به گیت های کنترل تردد مانند گیت‌های سه شاخه یا اهرمی را دارند؟
  بله، صرف نظر از قیمت، دستگاه‌هایی که دارای رله خروجی هستند، امکان اتصال به گیت تردد و یا قفل را دارند.
 3. دستگاه های حضور غیاب ارزان هم باتری داخلی برای شرایط قطع برق دارند؟
  بله. بهتر است در زمان خرید این مورد را از فروشگاه ارائه دهنده دستگاه حضور و غیاب موردنظرتان بپرسید.
 4. هزینه های بکارگیری و راه‌ اندازی دستگاه حضور غیاب شامل چه مواردیست؟
  شامل هزینه خرید خود دستگاه، هزینه تهیه نرم افزار حضور و غیاب و در صورت تمایل نرم افزار حقوق و دستمزد و همچنین هزینه نصب فیزیکی محصول می‌باشد.
 5. در صورت کم بودن میزان بودجه، خرید دستگاه حضورغیاب دست دوم توصیه می شود یا دستگاه مدل پایینتر ارزان ولی نو؟
  به دلیل دارا بودن شرایط نصب و گارانتی و خدمات پس از فروش، خرید دستگاه نو ولی ارزان متناسب با نوع نیاز برای اطمینان خاطر بیشتر پیشنهاد می‌شود. برای اطلاعات بیشتر مقاله سیستم های حضور و غیاب کارکرده را مطالعه نمایید.
 6. آیا سیستم حضورغیاب با قیمت به صرفه ای هم وجود دارد که گارانتی داشته باشد؟
  برند زدکا (ZKTeco) ساخت کشور چین محصولات دارای گارانتی با هزینه منطقی روانه بازار نموده است.
 7. خرید سیستم تردد به صورت حضوری یا اینترنتی، تفاوتی در قیمت دارد؟
  در حال حاضر بین خرید حضوری و یا آنلاین دستگاه حضور و غیاب تفاوت قیمت وجود ندارد. نکته حائز اهمیت اینست که دستگاه را از نمایندگی معتبر خریداری نمایید.

در طول فرایند انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب در کنار شما خواهیم بود!

در این مقاله سعی کردیم تا با ذکر نکات مهم و برجسته هنگام خرید انواع دستگاه حضور و غیاب، به ذهنیت شما به منظور خرید ارزان ترین دستگاههای حضورغیاب، جهت‌دهی مناسبی بدهیم. مجموعه ایران اکسس علاوه بر ارائه مشاوره در خصوص معرفی بهترین و به‌صرفه‌ترین سیستم های حضور غیاب داخلی، نمایندگی رسمی برندهای شناخته‌شده چینی و کره‌ای در ایران محسوب می‌شود.

در وب‌سایت ایران اکسس، اطلاعات جامع و جزئی راجع به انواع سیستم های تردد نفر و خودرو و علی الخصوص دستگاه حضور و غیاب ارزان ارائه شده است که با اطلاع یافتن از آن‌ها، می‌توانید بهترین انتخاب را برای شرکت خود داشته باشید.

4.8/5 - (9 امتیاز)

نظرات

 • عکس پورمند
  پورمند تاریخ 28 اردیبهشت 1403

  این درسته که خرید دستگاه‌های حضور و غیاب ارزان قیمت می‌تونند وسوسه‌انگیز باشند، اما اغلب با معایبی مثل کیفیت پایین، دقت کم، ویژگی‌های محدود و خدمات پس از فروش ضعیف همراه هستند. قبل از خرید، نیازهاتون به دقت مشخص کنید، از برندهای معتبر خرید کنید، مشخصات و گارانتی را بررسی کنید و فریب قیمت‌های غیرمعقول را نخورید! به خاطر داشته باشید که ارزش و کیفیت در اولویت هستند، نه فقط قیمت پایین. در نهایت، از خرید دستگاه‌های بدون نام و برند خودداری کنید.

  پاسخ تایید شده
 • عکس droversointeru
  droversointeru تاریخ 13 اردیبهشت 1403

  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

  تایید نشده
 • عکس محمود
  محمود تاریخ 10 اردیبهشت 1403

  افرادی که بودجه زیاد برای خرید سیستم ساعتزنی ندارند، پیشنهاد میدم برند زدکا رو بررسی کنند. به شدت کاربردی هست و تنوع مدل داره و قیمت کیفیت مطلوبی هم دارن به عنوان دستگاه ثبت تردد ارزان قیمت، مدل های زیادی برای معرفی داره این برند

  پاسخ تایید شده
 • عکس سیفی
  سیفی تاریخ 15 فروردین 1403

  دقت کردید سیستم ها ارزون حتی تو کاور، جعبه و بسته بندی هم خیلی ضعیفن!! یعنی به هیچ عنوان ارزشی برای مشتری در نظر نمیگیرن یکی نیست بگه بی انصاف ها، بالاخره طرف پول داده، حالا کمتر این چه وضعیه خب! ولی من خودم به هیچ عنوان لوازم مهم و کاربردی مورد نیازم رو ارزان نمیخرم، مخصوصا سیستم حضور و غیاب چون هزینه های پنهانی داره که بعدها ضررش بیشتر خواهد بود

  پاسخ تایید شده
 • عکس فلاحی
  فلاحی تاریخ 25 اسفند 1402

  دوستان به نظرتون آوردن دستگاه حضور و غیاب به صورت مسافرتی و برای نیاز شخصی و از برند معتبر انگلیسی کار خوبی هست؟ قیمتش مناسب تر در میاد و اینکه برندی هست که ایران تحریمه و به صورت عادی نمیشه تو بازار پیداش کرد

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 04 فروردین 1403

   درود بر شما دوست عزیز، دقت داشته باشید که در صورت تهیه دستگاه به این صورت محدودیتهایی مثل فارسی بودن سیستم، ارتباط با نرم افزار حضور و غیاب های بومی، گارانتی و خدمات رو ممکنه نداشته باشید همچنین در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی ممکنه فرد متخصص در دسترس نداشته باشید. در صورتی که خودتون در این موارد تسلط و تخصص لازم را دارید، میتونه یکی از گزینه ها برای تهیه سیستم باشه اما واقعا گاهی برند بودن در مقابل دریافت خدمات باکیفیت خیلی اولویت نخواهد بود موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس مسعود
  مسعود تاریخ 20 اسفند 1402

  ذات بشر ایده آل گرا بودنشه اگر مجموعه کوچیک دارید یا بودجه کم، تو خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان شک نکنید. فقط از برندهای خوب و نسبتا رایج بگیرید که خدمات داشته باشه و تو پشتیبانیش به مشکل نخورید. ما خودمون 2 ساله دستگاه برند Zk چین رو داریم و واقعا راضی هستیم. الکی خودتون رو درگیر نکنید.

  پاسخ تایید شده
 • عکس ایمان
  ایمان تاریخ 26 بهمن 1402

  به نظرم دستگاه حضور و غیاب ارزان می‌تونه یه راه حل خوب برای کسایی باشه که دنبال یه سیستم ساده و کاربردی هستن. البته باید حواست باشه که هر ارزونی‌ای بی‌دلیل نیست! یعنی ممکنه شما ی دستگاه بگیری که از نظر کیفی فوق العاده باشه اما امکانات کمتری به نسبت دستگاه مدل بالاترش داشته باشه که این موضوع اصلا ایراد نیست به نظرم

  پاسخ تایید شده
 • عکس مازیار
  مازیار تاریخ 07 مرداد 1402

  ما که هر دستگاهی از برندهای ایرانی خریدیم ظرف دو ماه از کار افتاد. امیدوارم برند کره ای کیفیت و دوام بهتری داشته باشه.

  پاسخ تایید شده
 • عکس وحید پارسا
  وحید پارسا تاریخ 03 تیر 1402

  برای خرید دستگاه ثبت ورود و خروج با قیمت مناسب و کم، این مقاله خیلی برای من مفید بود و معیار انتخابم رو کلا تغییر داد پیشنهاد میدم حتما مطالعه داشته باشید

  پاسخ تایید شده
 • عکس کیانی
  کیانی تاریخ 09 تیر 1401

  آیا هزینه تعمیرات و نگهداری این دستگاه ها بیشتر از سایر محصولات با قیمت بالاتر هست؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 19 تیر 1401

   طبیعتا خیر، بسته به نوع دستگاه انتخابی و کیفیت ساخت دستگاه این موارد متفاوت است.

   پاسخ تایید شده
 • عکس atabaki
  atabaki تاریخ 28 آبان 1400

  من مجموعه ای با حدود 30 نفر پرسنل دارم. لطفا قیمت دستگاه پیشنهادی را بفرمایید.

  پاسخ تایید شده
  • عکس محمد رضا
   محمد رضا تاریخ 23 آذر 1401

   سلام من پیشنهاد میکنم دستگاه تشخیص چهره رو بررسی داشته باشید. سرعت و روش استفاده خیلی آسان و خوبی داره قبل از خرید فکر میکردم دستگاه حضور و غیاب شناسایی چهره قیمت خیلی بالایی داره و به همین دلیل سراغش نمیرفتم. الان دستگاه uface 302 برند زدکا رو گرفتیم. تعداد کارمندای ما 14 نفر هست اما تا این لحظه که 16 ماه از زمان خرید میگذره، همچنان مشکل خاصی با دستگاه نداشتیم (چون ی سری افراد اعتقاد دارند دستگاه ارزان بی کیفیت هست و دردسر داره!) امیدوارم نظرم مفید باشه و شما هم بتونید خرید خوبی داشته باشید.

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 02 آذر 1400

   سلام دوست عزیز، گزینه پیشنهادی زیادی بر اساس اینکه شما تمایل داشته باشید از چه تکنولوژی (تشخیص چهره، اثرانگشت، کارت، کد و...)برای شناسایی استفاده بفرمایید، وجود داره، و اینکه قابلیت های مورد نیازتون در بحث نرم افزار و سخت افزار چه مواردی هستند. لطفا تماس بگیرید تا اطلاعات لازم خدمتتون ارائه بشه

   پاسخ تایید شده

کاربر عزیز نظر شما در مورد این مقاله چیست؟