راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان + قیمت

ارزان ‌ترین دستگاه‌ های حضور و غیاب ایرانی
زمان:
نویسنده: ایران اکسس
به‌روزرسانی: ۲۳ / ۰۱ / ۱۴۰۲

با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و افزایش قیمت تجهیزات و خدمات، اغلب مدیران کسب و کارها در پی تهیه تجهیزات باکیفیت و در عین حال ارزان قیمت هستند. که در این میان، خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اگر شما نیز به دنبال تهیه سیستم حضور و غیاب برای محل کار خود هستید، در ادامه مقاله، مطالب مهمی راجع به انواع دستگاه حضوروغیاب، کاربرد و قیمت آن‌ها مطرح می‌کنیم تا علاوه بر دسترسی به کیفیت و کاربرد مورد انتظارتان، هزینه کاملا معقولی هم برای تهیه سامانه حضور و غیاب پرداخت کنید.

سیستم های حضورغیاب با توجه به کارایی زیادی که در ثبت تردد پرسنل، اعلان حضور، مدیریت تردد و فعالیت افراد دارند، به تجهیزات جدانشدنی در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف تبدیل شده‌اند؛ به طوری که علاوه بر مجموعه های قدیمی، مدیران مجموعه‌های مختلف امروزی نیز که به تازگی شروع به کار کرده‌اند، در صدد تهیه دستگاه حضور و غیاب مناسب برای شرکتشان هستند.

استفاده برخی از دستگاه‌ های حضور و غیاب از ویژگی‌های بیومتریک انسانی، مانند الگوریتم چهره و اثر انگشت، وجود خطا و اشتباهات انسانی گذشته را، در فرایند کنترل تردد از بین برده و امنیت بیشتری برای مجموعه‌هایی که از انواع دستگاه حضور و غیاب استفاده می‌کنند، ایجاد شده است. مدیران سازمان‌های مختلف، با به‌کارگیری دستگاه  ساعتزنی و سایر تجهیزات همراستا با تکنولوژی‌های روز، برای سازماندهی ارتباطات، فعالیت‌ پرسنل و هم‌چنین مشاهده عملکرد افراد فعال در مجموعه خود، برنامه‌ریزی می‌کنند.

خرید سیستم حضور و غیاب ارزان قیمت منطقی است یا نه؟

همانطور که اشاره کردیم، در نگاه اول نباید به دستگاه حضور و غیاب صرفا به چشم یک هزینه برای کنترل تردد پرسنل مجموعه نگاه کرد. کارایی و کاربرد متفاوت این دستگاه‌ها، تنوع و تکنولوژی آن‌ها را هم بسیار گسترش داده است؛ به نحوی که شرکت‌های مختلف از دستگاه‌ های حضور و غیاب مختلف در کنار انواع گیت‌ کنترل تردد، برای نظم‌دهی بیشتر استفاده می‌کنند. این مطالب را از این جهت بیان کردیم که شما بدانید گستردگی دستگاه‌های حضور و غیاب و تکنولوژی به کار برده‌شده در آن‌ها، بسیار زیاد است و این شما هستید که باید از بین آن‌ها، بهترین دستگاه‌ های حضور و غیاب را بر اساس بودجه مورد نظر و کارایی آن انتخاب کنید.

دستگاه حضور و غیاب ارزان

ارزان ترین دستگاه‌ های حضور و غیاب کدامند؟

معمولا مدیران هنگام گزینش سامانه حضور غیاب، انتظارات متفاوتی دارند؛ بطور مثال ممکن است مجموعه ای با تعداد پرسنل محدود، برای ثبت تردد کارمندان ملزم به استفاده از دستگاه‌ حضور وغیاب باشد؛ در این حالت طبعا یک دستگاه ساده با نرم‌افزارهای معمول، برای این کاربرد به صورت کامل پاسخگو خواهد بود.

در کاربرد دیگری، ممکن است با یک سازمان بسیار گسترده روبرو باشیم که علاوه بر داشتن تعداد بیشماری پرسنل کاری، چگالی تردد آن‌ها هم در شرکت بسته به نوع فعالیتی که می‌کنند زیاد باشد. از طرفی سازمان به دلیل وجود مکان‌های حساس و محرمانه، باید از امنیت این مکان‌ها، از جهت دسترسی افراد مختلف به آن‌ها اطمینان حاصل کند.

بدیهی است که در این حالت، تکنولوژی بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب باید کاملا پیشرفته و به‌روز باشد تا انتظار مدیران را در جهت کنترل کامل تردد و ثبت فعالیت‌های پرسنل برآورده کند. در این صورت خرید ارزان ترین دستگاه های حضور و غیاب اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد. حتی در کاربردهایی ممکن است در کنار دستگاه حضور و غیاب، هیئت مدیره تصمیم بگیرند که برای خرید گیت کنترل تردد هم هزینه کنند.

بنابراین در نگاه اول، پیش از تهیه سامانه تردد و دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت، باید کاربرد و کیفیتی که شما از این دستگاه‌ها انتظار دارید را، به صورت کامل و واضح مشخص کرده تا بتوانید بفهمید که کدام دستگاه‌ها می‌توانند بیشترین کارایی و کاربرد را برای شما داشته باشند.

اگرچه ارزان قیمت بودن دستگاه حضورغیاب یکی از فاکتورهای مهم برای خریداران این محصول می‌باشد، لازم است با توجه به کاربرد و کیفیت مورد انتظار، روی دستگاه هزینه شود تا بتوان به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب روی آن حساب کرد.

حتما به این موضوع توجه کنید، هزینه‌ای که برای خرید دستگاه حضور و غیاب مناسب می‌پردازید، یک سرمایه‌گذاری منطقی و بلند مدت محسوب می‌شود. اما منطقی است که بخواهید یک دستگاه حضور و غیاب ارزان و مناسب خریداری کنید.

3 عامل موثر در قیمت دستگاه‌ حضور غیاب

به طور کلی، می‌توانیم عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌گذاری دستگاه‌ های حضور و غیاب مختلف را این گونه معرفی کنیم. در نظر داشته باشیم که 2عامل اول، در واقع بخش‌های مختلف دستگاه حضور و غیاب را تشکیل می‌دهند.
لذا هنگام خرید دستگاه‌ های حضور و غیاب، حتما باید از فروشنده بپرسید که این هزینه بر اساس چه معیارهایی تعیین شده است؟ برای مثال ممکن است شما در خیال خود ارزان‌ ترین سیستم حضور غیاب را خریده باشید، اما برای نصب نرم‌افزار و خود دستگاه در مکان موردنظر، هزینه گزاف دیگری از شما خواسته شود که از آن اطلاع نداشته‌اید. بنابراین توجه به عواملی که در ادامه ذکر می‌شوند، ضروری است.

 • سخت افزار حضور و غیاب

‌اگر در حال تهیه یک دستگاه حضور و غیاب ارزان هستید، در ابتدا حتما به امکانات و کاربردهای سخت‌افزاری دستگاه دقت کنید تا مطابق خواسته شما باشد. به طور مثال اگر در مکان نصب دستگاه مشکل نوسان یا قطعی برق زیادی وجود دارد، باید از باتری‌های مناسب در بخش سخت‌افزار استفاده شود. حتما به نحوه ارتباط بین دستگاه و نرم‌افزاری که قرار است روی سیستم شرکت نصب شود، فکر کنید. اگر امکان ارتباط با سیم وجود نداشت، سخت‌افزار دستگاه شما باید مجهز به قابلیت ارتباط بی‌سیم (WIFI) باشد.

 • نرم ‌افزار دستگاه حضور و غیاب

این دستگاه‌ها بر اساس نوع سیستم حضور و غیابی که دارند، قابلیت استفاده از نرم‌افزارهای مختلف را بر روی شبکه کامپیوتری شرکت دارا هستند. بنابراین با توجه به خدمات مختلف ارائه‌شده از سوی نرم‌افزار شرکتهای مختلف، هنگام خرید یک دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت، باید به امکانات نرم‌افزار و تطابق آن با خواسته‌های خود دقت کنید. در تعریف تعداد پرسنل، تعداد ورود و خروج در روز، تعداد شیفت کاری، گزارش های قابل ارائه، انواع مرخصی و ماموریت و عوامل دیگر، در نرم‌افزارهای مختلف محدودیت‌هایی وجود دارد که باید به آن‌ها دقت کنید.

 • ضمانت، گارانتی و خدمات پس از فروش سامانه حضور و غیاب

از دیگر نکات مهمی که باید هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب با قیمت کم به آن توجه کنید، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه است. شاید مدتی بعد از استفاده، اختلالاتی در عملکرد دستگاه شما پیش بیاید، مخصوصا اینکه برخی از این دستگاه‌ها مانند دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و کارتی، به دلیل تماس زیاد با پرسنل حساس‌تر هستند. بنابراین، شرکت فروشنده باید مشاوره و خدمات پس از فروش مناسبی برای شما ارائه دهد و دستگاه دارای ضمانت مناسبی باشد تا در صورت بروز مشکل، مجبور نباشید بخاطر پرداخت هزینه کم هنگام خرید، دستگاهتان را دور بیندازید!

با هزینه کم امکان خرید کدام دستگاه ها وجود دارد؟؟

شاید بپرسید که در میان این همه دستگاه‌ پرکاربرد و متنوع از نظر عملکرد و برند، ارزان ترین دستگاه های حضور و غیاب کدام هستند؟ در پاسخ این سوال باید اشاره کنیم که دستگاه های حضور و غیاب کارتی که تکنولوژی نسبتا قدیمی هم دارند، با توجه به کاربرد ساده، دارای ارزان‌ترین قیمت هستند.  البته با توجه به مشکلات مختلف و ایجاد تکنولوژی‌های جدید، امروزه این دستگاه‌ها جای خودشان را به دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی و دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره یا عنبیه داده‌اند.

با وجود قیمت بیشتر، کاربرد فوق‌العاده دستگاه‌های اثرانگشتی و تشخیص چهره، آن‌ها را به محبوب‌ترین دستگاه‌ها در بین مدیران شرکت‌های مختلف تبدیل کرده است. برخی از مدل های پرکاربرد دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره که کیفیت و دقت بالایی در ثبت زمان حضور و غیاب و کنترل تردد دارند، با قیمت کاملا مناسب و ارزان در فروشگاه ایران اکسس قابل دسترسی هستند. از پرطرفدارترین این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

موارد مذکور به نحوی هستند که قابلیت تطابق و ارتباط با انواع نرم‌افزارهای حضورغیاب و حقوق و دستمزد رایج در بازار ایران را دارا هستند و به راحتی می‌توان فعالیت‌های مالی و محاسبه حقوق پرسنل را نیز با استفاده از آنها انجام داد. برای سازمان‌هایی که تعداد پرسنل آن‌ها در حد معمول است، دستگاه‌های حضور و غیاب ارزان با تکنولوژی اثرانگشتی و تشخیص چهره بهترین انتخاب محسوب می‌شوند. برای مشاهده لیست قیت کلیه سیستم های تردد بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

ارزانترین دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره آیا دستگاه های تشخیص چهره ارزان قیمت، کیفیت دارند؟

فروشگاه ایران اکسس، جدیدترین و کاربردی‌ترین تکنولوژی را در ارائه انواع دستگاه‌ های حضور و غیاب ایرانی و وارداتی از برندهای مطرح virdi، Zk وSuprema به کار می‌گیرد تا با بیشترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، به خوبی پاسخگوی نیاز مجموعه‌های مختلف باشد.

در طول فرایند انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب در کنار شما خواهیم بود!

در این مقاله سعی کردیم تا با ذکر نکات مهم و برجسته هنگام خرید انواع دستگاه حضور و غیاب، به ذهنیت شما به منظور خرید ارزان ترین دستگاههای حضورغیاب، جهت‌دهی مناسبی بدهیم. مجموعه ایران اکسس علاوه بر ارائه مشاوره در خصوص معرفی بهترین و به‌صرفه‌ترین سیستم های حضور غیاب داخلی، نمایندگی رسمی برندهای شناخته‌شده چینی و کره‌ای در ایران محسوب می‌شود.

در وب‌سایت ایران اکسس، اطلاعات جامع و جزئی راجع به انواع سیستم های تردد نفر و خودرو و علی الخصوص دستگاه حضور و غیاب ارزان ارائه شده است که با اطلاع یافتن از آن‌ها، می‌توانید بهترین انتخاب را برای شرکت خود داشته باشید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

نظرات

 • عکس کیانی
  کیانی تاریخ 09 تیر 1401

  آیا هزینه تعمیرات و نگهداری این دستگاه ها بیشتر از سایر محصولات با قیمت بالاتر هست؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 19 تیر 1401

   طبیعتا خیر، بسته به نوع دستگاه انتخابی و کیفیت ساخت دستگاه این موارد متفاوت است.

   پاسخ تایید شده
 • عکس atabaki
  atabaki تاریخ 28 آبان 1400

  من مجموعه ای با حدود 30 نفر پرسنل دارم. لطفا قیمت دستگاه پیشنهادی را بفرمایید.

  پاسخ تایید شده
  • عکس محمد رضا
   محمد رضا تاریخ 23 آذر 1401

   سلام من پیشنهاد میکنم دستگاه تشخیص چهره رو بررسی داشته باشید. سرعت و روش استفاده خیلی آسان و خوبی داره قبل از خرید فکر میکردم دستگاه حضور و غیاب شناسایی چهره قیمت خیلی بالایی داره و به همین دلیل سراغش نمیرفتم. الان دستگاه uface 302 برند زدکا رو گرفتیم. تعداد کارمندای ما 14 نفر هست اما تا این لحظه که 16 ماه از زمان خرید میگذره، همچنان مشکل خاصی با دستگاه نداشتیم (چون ی سری افراد اعتقاد دارند دستگاه ارزان بی کیفیت هست و دردسر داره!) امیدوارم نظرم مفید باشه و شما هم بتونید خرید خوبی داشته باشید.

   پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 02 آذر 1400

   سلام دوست عزیز، گزینه پیشنهادی زیادی بر اساس اینکه شما تمایل داشته باشید از چه تکنولوژی (تشخیص چهره، اثرانگشت، کارت، کد و...)برای شناسایی استفاده بفرمایید، وجود داره، و اینکه قابلیت های مورد نیازتون در بحث نرم افزار و سخت افزار چه مواردی هستند. لطفا تماس بگیرید تا اطلاعات لازم خدمتتون ارائه بشه

   پاسخ تایید شده

کاربر عزیز نظر شما در مورد این مقاله چیست؟