تهران، میرداماد، رودبار غربی، پلاک 26، طبقه 5

رعایت نکات مهم در انتخاب دستگاه حضور و غیاب دست دوم

رعایت نکات مهم در انتخاب دستگاه حضور و غیاب دست دوم

می‌دانیم که خرید دستگاه حضور و غیاب دست دوم نسبت به مدل نو آن، از قیمت پایین‌تری برخوردار است. از آنجایی که کاربرد این وسیله به هدف کنترل‌ تردد سازمانی اهمیت بالایی دارد، جالب است بدانید که امروزه در بازار ارائه محصولات سازمانی، شاهد استقبال برخی از مدیران به هدف خرید این نوع از محصولات هستیم.

به همین منظور در این مقاله قصد داریم با ارائه نکات مهم درباره شرایط انتخاب سیستم حضور و غیاب کارکرده، در خدمت شما کاربران و مدیران مراکز کسب و کار محترم باشیم. امیدواریم مطالعه این مقاله از سایت ایران اکسس بتواند آگاهی شما را در انتخاب این نوع از محصولات افزایش دهد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

6 نکته مهم در انتخاب دستگاه حضور و غیاب دست دوم

اهمیت خرید دستگاه حضور غیاب در این بوده، که مدیران سازمان‌ها و مراکز کسب و کار می‌توانند به راحتی اطلاعات تردد کارکنان خود را ثبت کرده و با آگاهی بیشتر، نسبت به بررسی عملکرد آن‌ها اقدام نمایند.

به همین هدف فرقی نمی‌کند که از چه نوع دستگاهی می‌خواهید استفاده کنید: مدل تشخیص اثر انگشت، نوع چشم، تشخیص چهره و یا هر مدل از انواع دستگاه حضور و غیاب، برای هر مدل، داشتن پارامتر‌های مختلف مانند مدل ماژول سیستم، نحوه ارائه خدمات و البته نوع برند دستگاه و غیره می‌تواند در تعیین قیمت آن موثر باشد.

اما در این میان نکته حائز اهمیت دیگری نیز وجود دارد که باعث شده مدیران نسبت به خرید دستگاه حضور و غیاب دست دوم توجه ویژه‌ای داشته باشند، و آن چیزی نیست جز وجود محدودیت‌های هزینه‌ای و اعمال صرفه‌جویی مالی.

اگر شما از جمله همان مدیران هستید، در ادامه مقاله نکات کاربردی اشاره خواهد شد که با رعایت آن‌ها می‌توانید نسبت به انتخاب بهترین دستگاه اقدام نمایید. اما توجه داشته باشید که بهترین انتخاب در هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب، نوع ارزان قیمت آن است. چرا که شما می‌توانید خدمات لازم و موردنیاز خود را با کیفیت مطلوب دریافت کنید.

نکته اول، توجه به سلامت دستگاه حضور و غیاب استوک

به عنوان اولین و مهم‌ترین فاکتور برای خرید دستگاه حضور و غیاب دست دوم،  لازم است که به سلامت محصول نگاه ویژه‌ای داشته باشید. یادتان باشد مراجعه و خرید از افراد متفرقه و بی‌هویت، می‌تواند شما را با دردسرهای پیش‌بینی نشده مواجه سازد. مانند کاستی در ارائه لوازم جانبی از جمله (CD راه‌اندازی) که خود این مورد می‌تواند به طور کامل عملکرد ضعیف دستگاه را به دنبال داشته باشد.

سلامت دستگاه حضور و غیاب دست دوم آیا میتوان از سالم بودن دستگاه حضور و غیاب کارکرده اطمینان حاصل کرد؟

توجه داشته باشید که به طور کلی نصب دستگاه، تست و حتی ارائه آموزش قبل از راه‌اندازی در این نوع از محصولات به طور کامل انجام نمی‌شود. همین اتفاق می‌تواند در ادامه مشکلات پیچیده‌تری را ایجاد کرده و شما را نسبت به کاربری از دستگاه دلسرد کند.

از طرفی دیگر، شرکت‌های معتبر نسبت به فروش محصولات کارکرده تمایلی نشان نمی‌دهند. به همین خاطر می‌توانید برای تهیه این نوع از دستگاه‌ها به مراکز و سایت‌های معتبر که در زمینه فروش محصولات دست دوم فعالیت دارند مراجعه کنید.

طبیعی است که هیچ مدیری نسبت به خرید محصول معیوب اقدام نخواهد کرد، پس این نکته را حتما در نظر داشته باشید.

نکته دوم، ارتباط و تخلیه دستگاه حضور و غیاب کارکرده

باید شرایط انتقال و استخراج اطلاعات از دستگاه حضور غیاب با دقت کافی همراه باشد. چرا که اطلاعات ثبت شده در این دستگاه برای سیستم حسابداری سازمان به هدف براورد حقوق و کیفیت فعالیت کارکنان از اهمیت بالایی برخوردار است. پس این دستگاه باید بتواند به راحتی داده‌ها و اطلاعات را به سیستم منتقل نماید.

اما اگر دستگاه حضور و غیاب استوک در انجام این امر با مشکلات مختلف همراه باشد، در عمل باید گفت که استفاده از این دستگاه هیچ فایده ای ندارد.

نکته سوم، تخمین طول عمر و کیفیت قطعات دستگاه

به طور کلی، فاکتور طول عمر در دستگاه‌های الکترونیکی از شرایط مشخصی برخوردار است. در این نوع از محصولات مانند دستگاه حضور و غیاب، رابطه مستقیمی بین پارامتر زمان استفاده و کاهش کیفیت وجود دارد. این موضوع می‌تواند به دلیل وجود استهلاک در نوع قطعات به کار رفته این دستگاه‌ها باشد.

بر این اساس مشاهده می‌کنید که به مرور کارکرد برخی از قطعات با مشکل روبرو شده و در کل دستگاه دیگر عملکرد موفقی را نخواهد داشت.

دستگاه حضور غیاب دست دوم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و می‌تواند اطلاعات را به اشتباه ثبت نماید. مانند بروز اختلال در اسکن صحیح اثر انگشت و خواندن غلط کارت توسط کارت‌خوان. پس لازم است که نسبت به تست عملکرد محصول و توجه به میزان زمان استفاده شده حساس باشید.

نکته چهارم، توجه به گارانتی دستگاه

میزان کیفیت عملکرد دستگاه‌های الکترونیکی مانند دستگاه حضور و غیاب، می‌تواند به عنوان یکی از مهم‌ترین مزیت‌های رقابتی به شمار‌ آید. به همین خاطر لازم است که در زمان خرید سیستم حضور و غیاب کارکرده ، به میزان زمان مانده گارانتی و یا وارانتی محصول توجه ویژه‌ای داشته باشید.

گارانتی دستگاه حضور و غیاب دست دوم آیا دستگاه های حضور غیاب دست دوم گارانتی و خدمات مطمئنی دارند؟

گارانتی در این نوع از دستگاه‌ها حداقل یک سال است. اگر دستگاه مد نظر شما کهنه بوده و از امتیاز گارانتی برخوردار نباشد، در زمان بروز مشکل، از مزیت ارائه خدمات رایگان بهره‌مند نخواهد شد.

نکته پنجم، توجه به کیفیت نرم افزار حضور و غیاب دست دوم

همانطور که می‌دانید دستگاه‌های جانبی مانند دستگاه حضور و غیاب که باید به یک سیستم معرفی شوند، از یک نرم‌افزار به هدف معرفی محصول برخوردارند. به همین خاطر توجه به وجود نرم‌افزار در کنار دستگاه حضور و غیاب کارکرده، به دلیل اینکه باید اطلاعات را به سیستم منتقل نماید، بسیار مهم است. اگر این قابلیت در دستگاه خریداری شده وجود نداشته باشد، در عمل هیچ خروجی برای شما نخواهد داشت.

نکته ششم، عدم وجود خدمات پس از فروش

خرید دستگاه حضور و غیاب کارکرده، علی‌رغم اینکه با قیمت مناسب‌تری همراه است، از مشکلات متعددی مبنی بر ارائه خدمات نیز برخوردار خواهد بود. از طرف دیگر، به دلیل اهمیت کاربری که این نوع از دستگاه‌ها دارند، داشتن خدمات پس از فروش امری مهم در این محصولات است. پس لازم است در خرید این نوع از محصولات، نوعی را انتخاب کنید که از خدمات پس از فروش برخوردار باشد.

پاسخ به سوالات متداول

در ادامه به سوالات پرتکرار در انتخاب دستگاه دست دوم میپردازیم.

1- کدام عوامل می‌تواند مدیران را نسبت به استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارکرده یا دست دوم منصرف کند؟

 • عدم داشتن کیفیت مناسب در دستگاه
 • وجود مشکلات متعدد نرم‌افزاری و سخت‌افزاری
 • عدم سازگاری عملکرد دستگاه با نیازهای شرکت

2- تنها مزیتی که می‌توان برای خرید دستگاه حضور و غیاب کارکرده معرفی کرد؟

به طور کلی قیمت دستگاه‌های استوک نسبت به دستگاههای نو کمتر است.

3- خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان بهتر است یا دستگاه دست دوم کارکرده؟

با توجه به اینکه دستگاه حضور و غیاب دست دوم از گارانتی و خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار نیست، توصیه میشود بر اساس بودجه و نیاز مجموعه خود، نسبت به خرید دستگاه تردد با قیمت مناسب اقدام نمایید تا از خدمات بعد از خرید نیز بهره مند شوید.

در نهایت

امروزه تنها دلیل برای مدیران مراکز کسب و کار نسبت به خرید دستگاه‌ حضور و غیاب دست دوم، وجود محدودیت‌های مالی است که می‌تواند به عنوان مهمترین دلیل معرفی شود. اما باید خاطرتان باشد کاربری از این دستگاه‌ها با مشکلات متعددی همراه بوده، که می‌تواند نسبت به رعایت عدالت و تصمیم‌گیری درست در زمان سنجش عملکرد کارکنان، مشکلات مهم‌تری را در آینده ایجاد نماید.

به همین خاطر، بهترین پیشنهادی که بجای دستگاه حضور و غیاب استوک وجود دارد، خرید دستگاه با قابلیت‌های ممتاز و کاربردی اعم از داشتن گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش مطلوب است. پس می‌توان بجای خرید سیستم حضور و غیاب کارکرده، خرید دستگاه‌ حضور و غیاب ارزان قیمت را پیشنهاد کرد چون اگرچه از قابلیت‌های کمتری برخوردار بوده، اما می‌تواند در تصمیم گیری ها بهترین خدمات و اطلاعات را به مدیران ارائه دهد.

4.7/5 - (6 امتیاز)

ایران اکسس

8 پاسخ به “رعایت نکات مهم در انتخاب دستگاه حضور و غیاب دست دوم”

 1. ماهان گفت:

  به نکته خوبی اشاره داشتید، واقعا خرید دستگاه ارزان قیمت با امکانات کمتر اما گارانتی و خدمات معتبر، بهتر از خرید دستگاه دست دومی هست که گارانتی ندارد، یا اینکه مشخص نیست کاربر قبلی چطور از سیستم نگهداری یا استفاده کرده!
  نکته مهمتر اینه ریسک خرید دستگاه کارکرده بالاست، یعنی ممکنه بعد از مثلا یک ماه از زمان راه اندازی مشکلات دستگاه مشخص بشه و این دقیقا زمانی هست که فروشنده دیگه تعهدی در قبال دستگاه ندارد!!!
  من به شخصه ترجیح میدم به هیچ عنوان سراغ خرید دستگاه حضور و غیاب کارکرده نرم، چون اختلال یا خرابی دستگاه میتونه به قیمت از بین رفتن اطلاعات ورود و خروج کارمندان تمام بشه و جبران مالی و زمانی این فرایند، بیشتر از صرفه جویی در خرید دستگاه نو است!

  • مسعود گفت:

   منم با نظر دوستمون موافقم
   برای ی کارگاه خیاطی مون با 5 تا کارگر، دستگاه حضور غیاب دست دوم خریدیم. فروشنده کلی تعریف کرد و گفت خیالتون راحت، دستگاه سالم هست و مشکلی نداره و فقط گارانتی نداره و گفت که کسی از گارانتی استفاده نمیکنه و فقط هزینه اضافه ست
   خلاصه دستگاه 4 میلیونی رو به قیمت 2 میلیون خریدیم.
   به توصیه خود فروشنده برای دستگاه محافظ برق هم خریدیم که خیالمون راحت باشه قطع و وصل شدن برق به دستگاه آسیب نزنه
   بعد از 3 ماه استفاده، ی دفعه دستگاه خاموش شد.
   بعد که برای تعمیر با شرکت فروشنده تماس گرفتیم، گفت برد دستگاه سوخته و امکان تعمیر نداره و باید تعویض بشه به قیمت 1 میلیون تومن، گفتیم باشه، تعویض کنید، بعد از دو هفته انتظار گفتند برد موجود نیست و دستگاه قدیمی هست و قطعاتش پیدا نمیشه
   من شخصا دیگه هیچ وقت دستگاه دست دوم نمیخرم!

   • شهرام گفت:

    منم تجربه مشابهی رو داشتم و با نظر شما کاااااملا موافقم
    حیفه برای خرید دستگاه دست دوم هزینه کنیم
    فقط دردسر

 2. سپهر صمدی گفت:

  سلام
  دستگاه حضور و غیاب غدیر رو شما میدونید؟
  لیست قیمت جدیدشون رو میتونید ارائه بدید؟ با توجه به نوسان قیمت دلار، تماس میگیری جواب درست و حسابی دریافت نمیکنی و تاکید دارن که قیمت ها تنها چند ساعت اعتبار داره!

  • صدرا گفت:

   چه قدر سوالتون عجیبه
   شرایط حاکم بر کشور همینه و شرکتهایی تولید کننده یا وارد کننده محصولات از کشورهای دیگه هستند، حیاتشون به قیمت ارز و شرایط بستگی داره، اگر من نوعی دستگاه رو به قیمت خریدم بفروشم و دیگه توان تامین دوباره نداشته باشم که باید شرکت رو ببندم!
   ما نماینده فروش محصولات امنیتی نظارتی و دوربین مداربسته هستیم، دیروز یکی از مشتریای خوبمون گفت شما که دستت تو کاره، ی زنک بزن و لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب علم و صنعت رو بگیر ازشون، واقعا تعجب کردم، اگه ما هوای کسب و کار همدیگه رو نداشته باشیم که….

   • محمد رضا گفت:

    چه خوبه که تو کار و تجارت و با وجود شرایط نابسامان، همچنان اخلاق حرفه ای در کار رو رعایت میکنید
    موفق باشید

 3. احمد گفت:

  با موارد مهمی که گفتید از دستگاه حضور و غیاب دست دوم منصرف شدم
  فکر میکنم ی دستگاه ارزان قیمت با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش، بازدهی بیشتری برای مجموعه داره

 4. مجتبی گفت:

  تا وقتی دستگاه با قیمت مناسب و امکانات مطلوب هست چرا دستگاه کارکرده و دست دوم!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *