مشخصات گیت تردد میله ای، کاربرد، عملکرد، قیمت،مزایا

گیت کنترل تردد اهرمی یا میله ای
زمان:
نویسنده: ایران اکسس
به‌روزرسانی: ۱۴ / ۰۷ / ۱۴۰۲

بهتر است بدانید گیت کنترل تردد اهرمی یا میله ای (Tripod Gate)، یکی از رایج‌ترین انواع گیت ورود و خروج است که عملکرد بسیار ساده‌ای داشته و ارزان‌تر از سایر مدلهاست. این گیت از شاسی، مکانیزم و موانع میله‌ ای تشکیل شده و با چرخش میله‌ها مسیر عبور آزاد یا مسدود می‌شود. موانع می‌تواند شامل دو میله (اهرم) یا سه میله باشد، که نوع سه میله ای پرکاربردتر است.

این Gate با نامهای مختلفی مانند گیت کنترل تردد اهرمی، گیت تردد نفر رو اهرمی، گیت کنترل تردد سه شاخه، سه پره، سه میله ای و گیت تردد ارزان نیز شناخته می‌شود.

برای آشنایی بیشتر و بهتر با گیت سه شاخه، در این مقاله از سایت ایران اکسس همراه باشید.

عملکرد یا مکانیسم گیت تردد اهرمی به چه صورت است؟

گیت کنترل تردد میله ای عملکرد ساده ای دارد. ارسال فرمان به گیت‌ها از طریق یک سیستم کنترل دسترسی صورت می‌گیرد. یک کارتخوان یا اکسس کنترل بر روی گیت نصب شده و به گیت اهرمی متصل می‌شود.

در حالت پیش فرض، مسیر عبور (عرض گیت) توسط موانع (میله‌ها) مسدود است. با شناسایی یا تأیید فرد توسط دستگاه اکسس کنترل(Access Control System)، یک سیگنال به گیت ارسال شده و قفل موانع آزاد می‌شود. حالا شخص می‌تواند با نیروی دست یا پا، اهرم ها را حرکت کرده و از مسیر عبور کند.

با پائین آمدن اهرم اول و عبور شخص، اهرم دوم بلافاصله بالا آمده و موانع قفل می‌شود. به این صورت نفر بعدی نمی‌تواند بلافاصله پشت سر نفر اول از گیت تردد عبور کند.بنابراین برای عبور از مسیر Gate باید هویت یا شماره شناسایی افراد توسط دستگاه احراز هویت شناسایی و تأیید شود، در غیر اینصورت مجوز عبور صادر نخواهد شد.

توجه داشته باشید در نوع دیگری از گیت سه پره، پس از آزاد شدن قفل، موانع با نیروی محرکه موتور حرکت کرده و نیازی به اعمال فشار از طرف شخص نیست. این مدل قیمت بالاتری نسبت به نوع نوع اول دارد و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گیت تردد سه شاخه یا میله ای، نوعی دروازه یا مانع امنیتی است که از سه بازو که حول یک نقطه مرکزی می چرخند، تشکیل شده و تنها به یک نفر در هر زمان اجازه عبور می دهند. این امر باعث شده که استفاده از گیت کنترل تردد اهرمی، یک روش موثر برای کنترل جریان جمعیت و جلوگیری از ورود غیرمجاز افراد باشد.

از گیت تردد سه پره در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود؟

این گیت بسیار پرکاربرد بوده و بسته به شرایط محیط و نیاز مشتری، در اماکن مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از محیط‌هایی که به وفور از گیت کنترل تردد سه میله ای استفاده می‌شود، باشگاه‌های ورزشی هستند. در شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف نیز، از آن به عنوان گیت ورود و خروج پرسنل استفاده می‌شود. علاوه بر این در پایانه‌های حمل و نقل مانند ایستگاه‌های BRT، راه‌آهن، فرودگاه، فروشگاه‌ها و ساختمانهای تجاری، اماکن تفریحی، فرهنگی و ورزشی مانند شهربازی، موزه و … می‌توان از گیت کنترل تردد اهرمی استفاده کرد.

مزایای گیت کنترل تردد میله ای

برخی از مزایای گیت های تردد اهرمی یا سه شاخه عبارتند از:

 • گیت اهرمی عملکرد ساده‌ای دارد و از سرعت خوبی نیز برخوردار است.
 • قیمت گیت تردد میله ای ارزان‌تر از سایر مدل‌هاست و هزینه نگهداری و تعمیرات آن نیز به صرفه است.
 • گیت های شاخه ای معمولاً مقاومت خوبی در برابر شرایط مختلف جوی و رطوبت و گرد و غبار دارند و می‌توان از آنها در محیط داخلی (Indoor) و فضای باز (Outdoor) استفاده کرد.
 • نصب تعداد زیاد این نوع گیت در کنار هم به سادگی امکان‌پذیر است و به راحتی می‌توان از چندین گیت تردد نفر رو اهرمی به صورت خطی در کنار هم استفاده کرد.
 • گیت های اهرمی به سادگی با انواع سیستم کنترل تردد و حضور و غیاب ترکیب شده و به راحتی برنامه‌ریزی می‌شوند.
 • از این گیت‌ها می‌توان در بیشتر اماکن و سازمان‌ها استفاده کرد و محدودیت استفاده در محیط‌های مختلف ندارد.
 • گیت تردد سه شاخه فضای کمتری برای نصب نیاز دارد، در نتیجه برای مکان هایی که مشکل فضا دارند، انتخاب مناسبی است.

مزایا و فواید گیت کنترل تردد اهرمی چیست؟ استفاده از گیت تردد میله ای یا سه پره چه مزایایی دارد؟

پس از بررسی مزایای گیت اهرمی، در ادامه برخی از معایب گیت تردد میله ای را جهت آشنایی شما نام میبریم.

معایب گیت تردد اهرمی

برخی از معایب گیت های میله ای عبارتند از:

 • عبور از گیت کنترل تردد اهرمی برای افراد معلول دشوار است و مخصوصاً عبور با ویلچر از آن به سختی انجام می‌شود.
 • سرعت عبور از آن نسبت به مدلهای شیشه‌ای و باله‌ای پائین‌تر است و گزینه مناسبی برای استفاده در مکان‌های شلوغ و پرتردد مانند مترو نیست.
 • عرض عبور از این مدل محدود است و عبور از آن همراه وسایلی مانند چمدان و … دشوار است.
 • امکان عبور غیر مجاز از کناره‌ها یا بالا و پائین گیت تردد سه اهرمی وجود دارد. بنابراین نیاز به کنترل و نظارت بیشتر توسط نیروهای حراست وجود دارد. (البته با نصب سنسورهایی بر روی بدنه، تا حدودی می‌توان از این امر جلوگیری کرد.)

امیدواریم آشنایی با مزایا و معایب این مدل از گیتهای تردد، بتواند برای انتخاب بهتر به شما کمک کند.

قیمت گیت کنترل تردد اهرمی

قیمت گیت تردد اهرمی نسبت به سایر گیت‌ها ارزان‌تر و مقرون به صرفه تر است و این مدل به عنوان گیت کنترل تردد ارزان نیز شناخته می‌شود.

فاکتورهای مختلفی بر قیمت گیت کنترل تردد میله ای تأثیر گذار است که مهم‌ترین آنها عبارتند از: برند، مکانیزم عملکرد، موتور، کیفیت قطعات، جنس بدنه و … .همانطور که گفتیم؛ حرکت موانع در گیت شاخه ای به دو صورت انجام می‌گیرد: نیروی محرکه موتور، نیروی وارد شده از طرف کاربر. نوع اول گران‌تر از مدل دوم است.

برای دریافت مشاوره رایگان و مشاهده قیمت انواع گیت ورود و خروج با کارشناسان شرکت ایران اکسس تماس بگیرید.

سوألات متداول درباره گیت تردد میله ای

شاید موارد زیر برای شما هم جالب باشد:

 • جنس بدنه گیت میله ای از چیست؟

تولید کنندگان از آلیاژهای مختلفی برای بدنه گیت تردد استفاده می‌کنند. بهترین جنس بدنه از فولاد ضد زنگ (استیل) است که استحکام و دوام بیشتری دارد. جنس استیل نیز با گریدهای متفاوتی تولید می‌شود که رایج‌ترین آن استیل با گرید 304 می‌باشد.

 • آیا امکان ارتباط دستگاه حضورغیاب و کنترل تردد با گیت سه پره امکان پذیر است؟

بله امکان یکپارچه‌سازی گیت تردد سه پره با انواع دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد وجود دارد و شما می‌توانید از اطلاعات ورود و خروج پرسنل از گیت در سیستم حضور و غیاب نیز استفاده نمائید.

 • سرعت عبور از گیت تردد سه شاخه، چند نفر در دقیقه است؟

گیت کنترل تردد میله ای از نظر سرعت یا نرخ عبور افراد، در رده متوسط قرار می‌گیرد. سرعت عبور از گیت سه شاخه از مدلهای شیشه ای کمتر و  از مدل قدی بیشتر است. سرعت شناسایی کاربر بر روی دستگاه احراز هویت نیز بر سرعت عبور نیز موثر است. سرعت عبور از گیت سه شاخه به طور متوسط بین 25 تا 35 نفر در دقیقه است.

 • آیا امکان نصب گیت کنترل تردد اهرمی در محیط باز وجود دارد؟

گیت کنترل تردد اهرمی قابلیت استفاده در محیط های داخلی (Indoor) و فضای بیرونی (Outdoor) را دارد. این نوع Gate معمولاً دارای مقاومت مناسبی در برابر نفوذ گرد و غبار و رطوبت (استاندارد IP44 و بالاتر) است و در شرایط مختلف جوی می‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد.

البته توصیه می‌شود در زمان خرید به دما و رطوبت لازام برای  کارکرد گیت توجه داشته باشید. همچنین اگر قصد استفاده در فضای آزاد را دارید، بهتر است نصب آن زیر سرپوش یا سایه‌بان انجام گیرد.

 • گیت تردد اهرمی بهتر است یا گیت شیشه ای؟

هر مدل گیت ساختار و عملکرد مختص به خود را دارد و نمی‌توان به طور قطع گفت که کدام نوع بهتر است. هر کدام از گیت های کنترل تردد اهرمی و شیشه ای مزایای خاص خود را دارند و از هر مدل می‌توان در محیط‌های مختلفی استفاده کرد. به طور مثال گیت تردد میله ای عملکرد نسبتاً مناسبی در فضای آزاد دارد، در مقابل گیت شیشه ای عملکرد نسبتاً سریعتری نسبت به نوع میله ای دارد.

بنابراین بهتر است بسته به نیازها و شرایط کاری خود گیت مناسب را انتخاب و خریداری نمایید.

 • بهترین برندهای گیت تردد میله ای در بازار ایران کدام است؟

در حال حاضر مدل‌های مختلفی از انواع گیت در بازار ایران عرضه می‌شود. علاوه بر تولید کنندگان داخلی، مدلهای وارداتی نیز در بازار وجود دارند. برند تانسا از ترکیه جزو برندهای باکیفیت وارداتی است که عملکرد خوبی دارد.

 • گیت میله ای در چه محل هایی پرکاربرد تر است؟

گیت های سه پایه برای مکان هایی که نیاز به بررسی بلیط دارند، مانند مکان های دیدنی، پارک های تفریحی، سینما، موزه، باشگاه و سالن های ورزشی بسیار مناسب هستند.

کلام آخر

گیت کنترل تردد اهرمی از پرکابردترین انواع گیت ورود و خروج است که در بسیاری از سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیت جزو مدل‌های ارزان قیمت به شمار می‌رود. گیت تردد میله ای در مدل‌های دو میله و سه میله تولید و عرضه می‌شود، که نوع سه میله یا سه شاخه آن پرکاربردتر است.

بدنه گیت معمولاً از جنس استیل ضد زنگ ساخته می‌شود که استحکام خوبی در برابر شرایط محیطی مختلف دارد. از جمله مزایای دیگر گیت تردد پره ای می‌توان به امکان یکپارچه سازی با انواع سیستم حضور و غیاب و عملکرد مناسب در فضاهای باز اشاره کرد.

برای آشنایی با مدل و قیمت انواع دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب و اطلاع از نحوه ادغام و عملکرد این سیستمها، کارشناسان ما در ایران اکسس آماده ارائه مشاوره رایگان هستند.

4.9/5 - (8 امتیاز)

نظرات

 • عکس homayoun
  homayoun تاریخ 03 بهمن 1402

  کدوم مدل و برند از دستگاه های کنترل تردد رو میتونیم روی گیت سه پره قرار بدیم؟؟ طوری که اول کاربر شناسایی بشه و بعد گیت باز بشه و اجازه تردد رو بده

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 04 بهمن 1402

   درود بر شما دوست عزیز، تمامی دستگاه های شناسایی و ثبت تردد مجهز به خروجی رله، امکان نصب بر روی گیت کنترل تردد رو دارند. تمامی دستگاه های برند ویردی (Virdi) و برخی دستگاه های برند زدکا (Zkteco) امکان نصب بر روی گیت تردد میله ای یا سایر گیت های تردد را دارد.

   پاسخ تایید شده
 • عکس باراد
  باراد تاریخ 04 دی 1402

  اطلاعات مفیدی تو این مقاله اعلام کردید دمتون گرم اما واقعا بعد از پروسه خرید و انتخاب مدل، نصب و راه اندازی هم به شدت مهمه که نباید فراموش بشه دوستان زیادی ادعای توانایی و تخصص نصب گیت تردد رو دارند. اما نصب باید طوری نصب بشه که شل نباشه و با حرکت کاربر نیفته این نکته خیلی مهمه

  پاسخ تایید شده
 • عکس ساسان محمدنیا
  ساسان محمدنیا تاریخ 12 آبان 1402

  سلام و ارادت به عنوان مدیری که الان حدود 3 سال است که گیت کنترل تردد میله ای رو در شرکتم دارم، معتقدم که این گیت ها مزایای زیادی دارند. یکی از مزایای اصلی این گیت ها، سرعت بالای آنها است. با استفاده از این گیت ها، افراد می توانند به سرعت و به راحتی از گیت عبور کنند. این امر باعث افزایش بهره وری و کاهش ازدحام در ورودی شرکت می شود. از دیگر مزایای گیت میله ای، امنیت بالای آنها است. چرا که این گیت ها از ورود افراد غیرمجاز به شرکت جلوگیری می کنند. همچنین، وجود این گیت ها می تواند برای ردیابی تردد افراد استفاده شوند. این امر می تواند به بهبود مدیریت منابع انسانی کمک کند. در مجموع، معتقدم که گیت کنترل تردد میله ای یک سرمایه گذاری ارزشمند برای شرکت ها است. این گیت ها مزایای زیادی دارند و می توانند به بهبود بهره وری، امنیت و مدیریت منابع انسانی کمک کنند. نکته مهمی که نباید فراموش شود این است که قبل از خرید از مشاورین شرکت راهنمایی بگیرید که بتوانند بر اساس نیاز، تعداد پرسنل، بودجه و سلیقه شما بهترین گزینه را پیشنهاد دهند. طبیعتا رضایت بنده به کیفیت گیت، آموزش صحیح استفاده به کاربران مجموعه و سرویس و نگهداری آن بسیاز وابسته است. موفق باشید

  پاسخ تایید شده
 • عکس هدا رستمی
  هدا رستمی تاریخ 15 مهر 1402

  در مورد گیت تردد سه شاخه یا همون اهرمی، ی سری دوستان اعتقاد دارند که ،برای مکان‌های با تردد بالا مناسب نیست. این گیت‌ها دارای سرعت عبور پایینی هستند و در صورت ازدحام جمعیت، ممکن است باعث ایجاد ترافیک و کندی تردد شود. به نظرتون درسته؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس سهراب
   سهراب تاریخ 21 بهمن 1402

   ما با حدود 400 نفر نیرو در شرکت از گیت کنترل تردد میله ای استفاده میکنیم و گفته شما رو با احترام رد میکنم. از جمله نکات مهم تو هر پروژه انتخاب محصول مناسب و متناسب با نیاز مجموعه است، ما 8 راهرو گیت برای تردد داریم و این موضوع باعث میشه صف طولانی برای تردد ایجاد نشه و مشکلی پیش نیاد. همین پروژه اگر با تعداد 4 راهرو گیت انجام میشد، قطعا به مشکل میخوردیم. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
  • عکس امینی
   امینی تاریخ 15 مهر 1402

   سلام این سوال خیلی کلی هست اما بهتره بدونید برای مکان های با تعداد بالای کاربر مثلا ۵۰۰ نفر و با پیک تردد زیاد(مثلا در عرض ده دقیقه الی ی ربع سرویس‌ها برسه و همه پرسنل یا افراد بخوان وارد مجموعه بشن)، در صورتیکه که تعداد گیت ها مناسب نباشه، بله صف ایجاد میشه، اما معمولا شرکت های مشاور موقع فروش محصول، به کارفرما اعلام میکنند که مثلا برای ی محیط با ۵۰۰ کاربر، شما لازمه حداقل ۷ عدد گیت تردد داشته باشید تا تردد همراه با بی نظمی و صف نباشه بنابراین در جواب سوال شما باید گفت که نظر دوستان خیلی درست نیست موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس sahar
  sahar تاریخ 24 خرداد 1402

  امکانش هست برای سرویس گیت کنترل تردد سه میله که از مجموعه جهاد دانشگاهی تهیه کردیم، از کمک شما استفاده کنیم؟

  پاسخ تایید شده
 • عکس سمانه
  سمانه تاریخ 20 اردیبهشت 1402

  من عادت ندارم کامنت ثبت کنم، اما واقعا گیت کنترل تردد سه اهرمی برای جاهایی مثل فروشگاه لازمه، طرف داره میبینه مردم تو صف هستند و منتظرن نوبتشون برسه، اما بعضی افراد [به ظاهر زرنگ] میان و بی نوبت خودشون رو به صندوق میرسونن. اینم بگم واقعا ی وقتایی با تذکر هم نمیشه حریف این افراد شد خیلی عصبی شدن ازشون

  پاسخ تایید شده
 • عکس قاسمی
  قاسمی تاریخ 26 فروردین 1402

  جا داره از تمام پرسنل ایران اکسس تشکر ویژه داشته باشم، اگر چه شرکت نسبتا جدیدی به نسبت شرکت های قدیمی فعال در این جوزه هستید، اما واقعا خوش برخورد، خوش قول و منصب هستید آرزوی توفیق و موفقیت روز افزون دارم براتون ارادتمند- قاسمی

  پاسخ تایید شده
 • عکس Alireza
  Alireza تاریخ 26 آبان 1401

  سلام عمر مفید گیت تردد نفر رو میله ای یا اهرمی رو میشه تخمین زد؟؟ برچه اساسی میشه به انتخاب مناسب رسید؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 26 آبان 1401

   سلام سوال شما خیلی کلی هست اما به عنوان پاسخ میتونم خدمتتون اعلام کنم که عواملی مانند: کیفیت، تعهد شرکت سازنده و تجربه کاربر در استفاده از گیت نفر رو (یا همون گیت کنترل تردد میله ای، اهرمی، شاخه ای) در انتخاب و گزینش گیت تاثیر گذار هستند. طبیعتا رعایت شیوه نامه و پروتکل مناسب و اعلام شده از طرف شرکت تولیدکننده محصول در نصب و بهره وری از سیستم، در افزایش عمر مفید تاثیر گذار هست، اما باز به قطعیت نمیشه زمان اعلام کرد. برای اطمینان خاطر از خرید با کیفیت، بهتره سیستم مورد نظر را از مجموعه ای تهیه کنید که توانایی ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش را داشته باشه امیدوارم توضیحات مفید باشه موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس هادی میمنت
  هادی میمنت تاریخ 13 آبان 1401

  سلام امکان نصب اکسس کنترل ارزان روی گیت میله ای وجود داره؟ می‌تونه باعث اختلال تو عملکرد گیت تردد نفر رو بشه؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس amin
   amin تاریخ 13 آبان 1401

   سلام چقدر سوالتون عجیبه! ارزان بودن اکسس کنترل دلیلی بر عدم ارتباط با گیت تردد نمیتونه باشه به نظرم مهم اینه که دستگاه تردد شما دارای رله خروجی باشه که بتونه فرمان باز و بسته شدن را به گیت اهرمی ارسال کنه

   پاسخ تایید شده
 • عکس نوید محمدی
  نوید محمدی تاریخ 13 آبان 1401

  وقت بخیر ما در سال 1395 تعدادی گیت کنترل تردد سه اهرمی خریداری کردیم، گیتها ساخت ترکیه هستند، متاسفانه شرکت ایرانی ارائه دهنده دیگر وجود ندارد. برای سرویس گیت تردد نفر امکان داره از کمک کارشناسان مجموعه شما بهره ببریم؟ شرایط اعلام درخواست به چه صورت است؟ با احترام-محمدی

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 13 آبان 1401

   سلام و وقت بخیر جناب محمدی، برای پاسخ به درخواست شما به یک سری اطلاعات اولیه مثل برند گیت کنترل تردد اهرمی، مدل خریداری شده، نوع گیت سه پره (الکتریکی، مکانیکی و...) و... نیاز داریم. لطفا با همکاران واحد بازرگانی ایران اکسس تماس بگیرید تا پیگیریهای لازم صورت پذیرد. موفق باشید

   پاسخ تایید شده

کاربر عزیز نظر شما در مورد این مقاله چیست؟