نحوه تشخیص دستگاه حضور غیاب اصل از تقلبی چگونه است؟

نحوه تشخیص دستگاه حضور غیاب اصل از تقلبی
زمان:
نویسنده: ایران اکسس
به‌روزرسانی: ۱۴ / ۰۹ / ۱۴۰۲

خرید دستگاه حضور و غیاب نیز مانند دیگر خریدها با چالش‌ها و دغدغه‌هایی همراه است. یکی از مهمترین این مباحث، نحوه تشخیص دستگاه حضور غیاب اصل از تقلبی می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر خرید این سیستم‌ها به دلیل کارایی و عملکرد بالایی که دارند، افزایش پیدا کرده و به همین دلیل برخی از سودجویان هم بر آن شده‌اند تا تجهیزاتی غیر اصل و یا تقلبی را وارد بازار نموده و به جای کالای اورجینال در اختیار متقاضیان و مشتریان قرار دهند.

با این حال ممکن است برخی از افراد نتوانند به درستی تشخیص دهند که کالایی که برای خرید در نظر گرفته‌اند اصل است یا غیر اصل. به همین دلیل در این مقاله از ایران اکسس، به ارائه مطالبی در این باره خواهیم پرداخت و نحوه شناسایی دستگاه حضور و غیاب تقلبی از اصل را بیان خواهیم کرد تا در هنگام خرید این محصولات با اشکالی مواجه نشوید.

5 راه تشخیص دستگاه حضور غیاب اصل از تقلبی

برای اطمینان از اصل بودن دستگاه کنترل ورود و خروج، توجه به این موارد الزامیست:

1- مراجعه به فروشگاه و یا سایت شرکت سازنده و خرید از آن

در حالت معمول دستگاه‌های حضور غیاب تقلبی به گونه‌ای طراحی و تولید شده و به بازار مصرف ارائه می‌گردند که ظاهری کاملاً مشابه با سیستم‌های واقعی و اورجینال دارند. پس شما نمی‌توانید با بررسی مشخصات ظاهری و با یک نگاه کلی متوجه تفاوت‌های میان این دو محصول شوید. به ویژه اگر در این حوزه صاحب تخصص و تجربه هم نباشید.

شناسایی دستگاه حضور و غیاب تقلبی از اصل خرید از شرکت یا سایت معتبر، یکی از روشهای اطمینان از خرید دستگاه کنترل تردد اصل است.

افرادی که در این زمینه صاحب تخصص کافی هستند ممکن است با بررسی بدنه، کلیدها و یا صفحه نمایش دستگاه، به فیک بودن و یا اصل بودن آن پی ببرند. چرا که سیستم‌های حضور و غیاب فیک از بدنه‌ای از مواد اولیه بی کیفیت ساخته شده و جنس بدنه آن‌ها ظاهر نامطلوبی دارد. این جنس بدنه به اندازه‌ای بی کیفیت است که امکان دارد با کمترین فشار و یا ضربه دچار آسیب و یا ترک شود. پس یکی از بهترین راهکارهای تشخیص سامانه حضور غیاب اصل از تقلبی و سپس خرید این سیستم‌ها مراجعه به فروشگاه‌های عرضه کننده و یا وبسایت مرتبط با شرکت تولید کننده است.

در حالت معمول این شرکت‌ها کلیه مشخصات کالاهای تولید شده را فراهم آورده و در اختیار متقاضیان و خریداران قرار می‌دهند. در این صورت این امکان را دارید که هم ویژگی‌های فنی محصول را مطالعه کرده و هم ظاهر آن را بررسی نمایید و سپس به خریدی مطمئن دست بزنید .

2- توجه به قیمت کالا

یکی دیگر از بهترین روش‌هایی که می‌توانید با به کارگیری آن مطمئن شوید که دستگاه مورد نظرتان اصل است یا غیر اصل، توجه به قیمت آن است. تمامی کالاها و محصولات و دستگاه‌های الکترونیکی از قیمت‌های خاصی برخوردار شده و از این نظر در یک طیف ویژه قرار می‌گیرند.

این امکان وجود دارد که شما با مراجعه به یک وب سایت و یا شرکت و فروشگاه به یک دستگاه حضور و غیاب دست پیدا کنید که با قیمتی بسیار ارزان‌تر از نرخ معمول به فروش می‌رسد. در این صورت احتمال تقلبی بودن آن زیاد است.

نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که دستگاه‌های حضور و غیاب اصل، از نوع غیر اصل یا تقلبی گران قیمت‌ترند. به این دلیل که این کالاها از قطعات باکیفیت‌تری ساخته شده‌اند. از سوی دیگر دقت عملکرد آن‌ها بالاتر است. در فرآیند ساخت سیستم‌های غیر اصل ممکن است از برخی قطعات فیک و یا تقلبی با کارکرد و طول عمر و دوام پایین نیز استفاده شده باشد که این موضوعات نیز قیمت آن‌ها را با کاهش مواجه می‌سازد.

 لیست قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب اصل برند ویردی و زدکا ⇒∴

3- توجه به شیوه بسته بندی کالا

شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های حضور غیاب اصل برای فرایند بسته بندی آن‌ها از امکانات و ویژگی‌های خاصی کمک می‌گیرند. برای نمونه از دستگاه‌های چاپگر مخصوص استفاده کرده و تصاویر مربوط به کالا را به شیوه‌ای خاص معمولاً به حالت برجسته بر روی آن چاپ می‌کنند و یا شما می‌توانید یک هولوگرام بر روی جعبه محصول مشاهده کنید.

همان‌طور که می‌دانید هولوگرام به نوعی برچسب ویژه اطلاق می‌گردد که تصاویر و شماره سریال یک کالا بر روی آن درج شده و در نور امکان مشاهده این اطلاعات وجود دارد. در بیشتر موارد شرکت‌های سودجو و تولید کنندگان تقلبی، امکانات کافی و لازم برای خرید هولوگرام و یا دستگاه‌های چاپگر مخصوص این کار را ندارند. به همین دلیل شما نمی‌توانید بر روی بسته بندی کالاهای تولید شده توسط آن‌ها تصاویر مخصوص و یا هولوگرام خاصی را مشاهده کنید .

4- توجه به گارانتی کالا

یکی از بهترین روش‌های تشخیص دستگاه حضور و غیاب تقلبی از اصل، در نظر گرفتن گارانتی دستگاه است. در حقیقت پیش از خرید این سیستم‌ها توجه به این نکته ضرورت و اهمیت ویژه‌ای دارد و یا باید به خدمات پس از فروش معتبر و مناسب آن نیز دقت داشته باشید. شرکت‌های تولید کننده کلیه تجهیزات الکترونیکی از جمله دستگاه‌های حضور و غیاب برای اینکه رفاه بیشتر مشتریان خود را فراهم آورده و رضایت آنان را جلب کنند، برای محصولات خود گارانتی در نظر گرفته و آن‌ها را به همراه خدمات پس از فروش معتبر به خریداران ارائه می‌دهند.

داشتن گارانتی معتبر گارانتی معتبر و تضمین اصالت کالا از جمله فاکتورهای مهم در خرید دستگاه حضور و غیاب است.

این در حالی است که تولیدکنندگان سودجو و دستگاه‌های غیر اصل، تمایل به کاهش هزینه‌های خود داشته و یا امکانات کافی برای پشتیبانی از محصولات خود را ندارند. پس داشتن گارانتی برای یک دستگاه حضور و غیاب به طور حتم نشان دهنده اصالت دستگاه‌ حضور و غیاب خواهد بود.

5- خرید از فروشگاه معتبر و با تجربه

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا از خرید کالاهای غیر اصل و تقلبی در امان بمانید، مراجعه به فروشگاه‌ها و عرضه کنندگان معتبر، شناخته شده و با تجربه است. بسیاری از افراد برای اینکه محصول مد نظر خود را با قیمت‌های پایین‌تر از نرخ بازار خریداری کنند، به دام کلاهبرداران و سودجویان افتاده و خرید خود را از فروشگاه‌ها و یا اماکنی متفرقه انجام می‌دهند که هیچگونه اعتبار و تجربه‌ای در این خصوص نداشته و یا شناخته شده نیستند.

این اقدام موجب می‌شود تا کالای غیر اصل به جای محصول اصل خریداری نموده و از عملکرد و کارایی آن رضایت کافی نداشته باشند. پس سعی اصلی شما بر این باشد که خرید خود را از فروشگاه‌های دارای مجوز کسب و کار انجام دهید. چرا که این مجموعه‌ها به دنبال جلب رضایت و وفاداری مشتریان خود بوده و محصولات مورد نیاز متقاضیان را از شرکت‌های تولید کننده معتبر فراهم می‌آورند. با چنین خریدی اطمینان خاطر شما از اصالت، کیفیت و قیمت محصول راحت خواهد بود.

اگر می‌خواهید دستگاه حضور و غیاب خود را به شیوه آنلاین و اینترنتی خریداری کنید، حتما پیش از خرید به نماد اعتماد الکترونیک وب سایت مورد نظرتان توجه داشته و یا نماد ساماندهی و مجوز کشوری کسب و کار مجازی آن را بررسی نمایید و سپس به انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب اصل دست بزنید.

دقت در موارد نام برده، بهترین روش تشخیص دستگاه حضور غیاب اصل از تقلبی می‌باشد.

در شرایطی که هر روز محصولات فیک و غیر اصل روانه بازار می‌شود، مراجعه به شرکت سازنده و یا خرید از فروشگاه معتبر باعث می‌شود در دام سودجویان و کلاهبرداران نیفتید. در صورت تمایل به خرید اینترنتی، نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی و مجوز کشوری کسب و کار مجازی را بررسی کنید. توجه به قیمت و گارانتی کالا و شیوه بسته‌بندی آن نیز، از دیگر راه‌های تشخیص دستگاه حضور غیاب اصل از تقلبی می‌باشد.

سوالات پرتکرار کاربران در مورد تشخیص دستگاه حضور غیاب اصل از تقلبی

شاید این سوالات برای شما هم مهم باشد که:

 • چگونه از روی ظاهر دستگاه به تقلبی یا اصل بودن آن پی ببریم؟

اگرچه اکثر محصولات فیک از نظر ظاهری کاملا شبیه دستگاه‌های اصلی هستند، مراجعه به سایت شرکت سازنده و بررسی دقیق مشخصات و ظاهر کالا، می‌تواند مفید باشد

 • با خرید دستگاه فیک چه مشکلاتی گریبان گیر مالک محصول می‌شود؟

این دستگاه ها معمولا سرعت و دقت پایینی دارند، همراه آن ها گارانتی و پشتیبانی ارائه نمی شود، جنس بدنه نامرغوب دارند و با ضربه های ناچیز می‌شکنند و گاهی برخی قطعات لازم را ندارند.

 • آیا راهی برای رهگیری دستگاه حضور و غیاب اصل وجود دارد؟

بله، روی جعبه یا پشت اکثر دستگاه‌های الکتریکی، یک شماره سریال یا کد شناسایی چند رقمی وجود دارد که شامل: کد کشور، کد شرکت، کد محصول و کد کنترل می باشد و با کمک آن رهگیری محصول امکان پذیر است.

کلام نهایی

در این مطلب راه تشخیص دستگاه حضور غیاب اصل از تقلبی را توضیح دادیم. انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب اصل از میان انبوه کالاهای موجود در بازار کشور از اهمیت بالایی برخوردار شده چرا که این سیستم‌ها بهترین و مطلوب‌ترین عملکردها را داشته و به همراه گارانتی اصالت کالا و خدمات پس از فروش مناسب هم در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرند.

شما عزیزان برای اطمینان از اورجینال بودن سیستم ساعت زنی موردنظر خود می‌توانید با کارشناسان ایران اکسس، یکی از معتبرترین شرکت های ارائه دهنده دستگاه حضور و غیاب در ایران در ارتباط باشید.

حال که با نحوه تشخیص دستگاه تردد تقلبی از اصل آشنا شدید، پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش تقلب یا هک در دستگاه حضور و غیاب را نیز مطالعه نمایید.

Reference:

 • https://economictimes.indiatimes.com/wealth/spend/how-to-identify-an-original-from-a-counterfeit/articleshow/59398276.cms

4.8/5 - (14 امتیاز)

نظرات

 • عکس حمیرا ابراهیمی
  حمیرا ابراهیمی تاریخ 26 اردیبهشت 1403

  تشخیص دستگاه حضور و غیاب اصلی از تقلبی چالش‌برانگیز است، اما با کمی دقت و آگاهی امکان‌پذیر است. دنبال برندهای معتبر، ظاهر و کیفیت دستگاه، مشخصات فنی، گارانتی و خدمات پس از فروش، قیمت، خرید از فروشگاه‌های معتبر، تست دستگاه و بررسی نظرات کاربران باشید. فراموش نکنید که در صورت تردید، با کارشناسان مشورت کنید. دستگاه‌های ساعتزنی اصل معمولاً از موادی با کیفیت بالا ساخته شده‌اند، ظاهر شیکی دارند، مشخصات فنی دقیقی ارائه می‌دهند، دارای گارانتی معتبر هستند، از طریق فروشگاه‌های معتبر به فروش می‌رسند و کارکرد بی‌نقصی دارند. ارزان بودن غیرمعقول و تردید در اصالت کالا می‌تواند نشان‌دهنده تقلبی بودن دستگاه باشد.

  پاسخ تایید شده
 • عکس پدرام
  پدرام تاریخ 16 اسفند 1402

  دستگاه های برند ویردی، نسخه تقلبی هم دارند؟؟ من تو ی شرکتی دیدم، دستگاه شون مثل سیستم های تردد برند ویردی بود، اما ی نام دیگه درج شده بود. حتی سایت virditech.com رو هم دیدم و شکل ظاهری دستگاه رو چک کردم، همه چیش شبیه بود فقط اسمش تفاوت داشت. ممکنه بگید داستان چیه؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس حمیدرضا
   حمیدرضا تاریخ 29 اسفند 1402

   پدرام جان منم دیدم ی سری شرکت ها این دستگاه ها رو ریبرند میکنند و به نام محصول خودشون معرفی میکنند. مثلا برند مکسا (maxa)، تمام دستگاه هاش برند ویردی و زدکا و سوپریما هست اما میگه تولید خودمه! توصیه خود من برای دریافت خدمات بهتر، خرید دستگاه با نام و برند تجاری و اصلی خودشه که اگر نیاز به دریافت خدمات داشتی، سرگردون نشی

   پاسخ تایید شده
 • عکس علیرضا
  علیرضا تاریخ 07 اسفند 1402

  تشخیص دستگاه حضور و غیاب اصل از تقلبی: یه ضرورت برای همه! سلام دوستان عزیز! من به عنوان مدیر مجموعه، توی این چند سال که با سیستم‌های حضور و غیاب سروکار داشتم، به یه تجربه مهم رسیدم: تشخیص دستگاه اصل از تقلبی، یه ضرورته که همه باید بهش توجه کنن. حالا چرا این موضوع انقدر مهمه؟ دقت و کارایی: دستگاه‌های تقلبی معمولاً کیفیت و دقت پایینی دارن. ممکنه ترددها رو اشتباه ثبت کنن، خراب بشن و کلی دردسر درست کنن. امنیت: دستگاه‌های تقلبی از نظر امنیتی ضعیف هستن و ممکنه اطلاعات پرسنل شما به خطر بیفته. خدمات پس از فروش: دستگاه‌های تقلبی هیچ گونه خدمات پس از فروشی ندارن و اگه خراب بشن، باید با یه عالمه دردسر، خودتون درستشون کنید. حالا چطور می‌تونیم یه دستگاه اصل رو از تقلبی تشخیص بدیم؟ قیمت: قیمت دستگاه‌های تقلبی معمولاً خیلی پایین‌تر از دستگاه‌های اصله. به قول معروف، هیچ ارزونی بی‌دلیل نیست! گارانتی و خدمات پس از فروش: دستگاه‌های اصل حتماً دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر هستن. مشخصات فنی: قبل از خرید، حتماً مشخصات فنی دستگاه رو با مدل‌های مشابه توی بازار مقایسه کنید. خرید از فروشگاه‌های معتبر: دستگاه رو از فروشگاه‌های معتبر و شناخته‌شده بخرید. یه نکته مهم: حتی اگه یه دستگاه تمام این ویژگی‌ها رو داشته باشه، باز هم ممکنه تقلبی باشه. برای اطمینان بیشتر، قبل از خرید، حتماً از یه متخصص کمک بگیرید. حرف آخر: تشخیص دستگاه حضور و غیاب اصل از تقلبی، یه موضوع مهمه که همه افرادی که از این سیستم‌ها استفاده می‌کنن یا قصد خریدشون رو دارن، باید بهش توجه کنن. با رعایت نکاتی که گفتم و در مقاله بهش اشاره شده، می‌تونید یه دستگاه اصل و باکیفیت بخرید و از مزایای اون بهره‌مند بشید. موفق باشید!

  پاسخ تایید شده
 • عکس محمد رضا
  محمد رضا تاریخ 16 آذر 1402

  واقعا تشخیص کالای اصل از تقلبی تو همه زمینه ها و همه جا ی چالش مهم و اساسیه خیلی خوب بهش پرداختین

  پاسخ تایید شده
 • عکس شکوهی
  شکوهی تاریخ 29 خرداد 1402

  راهنمای مفید و خوب بود واقعا بهش نیاز داشتیم مخصوصا با هزینه های فعلی خرید سیستمهای حضور و غیاب

  پاسخ تایید شده
 • عکس محدثه
  محدثه تاریخ 01 خرداد 1402

  کاش همه جای دنیا به اون حد از رفاه و آسایش میرسیدن که هیچ فردی تو فکر تقلب و دورزدن مردم نباشه واقعا اینکه بیان دستگاه تقلبی رو به جای اصلی بفروشن، چقدر سود داره

  پاسخ تایید شده
 • عکس محمد جوانی
  محمد جوانی تاریخ 21 اردیبهشت 1402

  ترفندهای تشخیص کالای اصل از تقلبی از مواردی که دونستنش برای همه ضروریه، چون روش های کلاهبرداری با سرعت نور در حال پیشرفت هستند و برای اجتناب از آسیب و ضرر دیدن، اطلاع از این موارد الزامیه

  پاسخ تایید شده
 • عکس بهنام باستی
  بهنام باستی تاریخ 06 اردیبهشت 1402

  مقاله جالبی بود و اطلاعات مفیدی ارائه شده، اما نکته تاسف باری که وجود داره اینه متاسفانه علاوه بر ظاهر دستگاه، بعضی افراد سودجو از کیفیت قطعات داخلی برد هم میزنن صرفا برای سود بیشتر مثال واضحش گوشی های تلفن برند اپل هست که اکثرا به خاطر کلاس کاری و جنبه تظاهرش، مایل به داشتنش هستند و عده ای گوشیهای آیفون ۶۰ میلیونی رو با قیمت ۱۰ میلیون ارائه میدن که این موضوع خودش جای فکر داره!!

  پاسخ تایید شده
  • عکس شادی
   شادی تاریخ 13 اردیبهشت 1402

   منم موافقم مثال خوب و واضحی بود به نظرم یا سیستمی رو نداشته باشیم، یا کالای با کیفیت تهیه کنیم، شاید در لحظه هزینه داشته باشه، اما به مرور متوجه میشیم که بهترین کار انجام شده

   پاسخ تایید شده
 • عکس امیر
  امیر تاریخ 20 فروردین 1402

  سلام مقالتون رو پسندیدم فقط در تکمیلش تجربه خودم رو میگم، دستگاه های تقلبی نسبت به اصل از کیفیت کاور و بدنه پایینی برخوردارند. شاید درست نباشه اما مثل گوشی های اپل و سامسونگ وشیائومی در مقایسه با گوشی GLX!

  پاسخ تایید شده
 • عکس ahmadreza
  ahmadreza تاریخ 29 اسفند 1401

  درود بر شما واقعا از خوندن مقاله های سایت شما لذت میبرم ممنون از زمان و دقتی برای تهیه اش دارید موفق باشید و پیروز

  پاسخ تایید شده

کاربر عزیز نظر شما در مورد این مقاله چیست؟