سیستم کنترل تردد چیست و چه مزایایی دارد؟

دستگاه کنترل تردد چیست و چه کاربردی دارد؟
زمان:
نویسنده: ایران اکسس
به‌روزرسانی: ۰۹ / ۱۲ / ۱۴۰۲

در واقع دستگاه کنترل تردد (Access Control) راهکاری است برای مدیریت بهتر ورود و خروج افراد به یک مکان. با این سیستم متوجه خواهیم شده که چه کسی، در چه زمانی وارد یک ساختمان شده است. به کارگیری این تجهیزات، نظم و انضباط در ورود و خروج را بهبود بخشیده و ارتقاء امنیت را در پی خواهد داشت.

کاربر سیستم کنترل تردد هوشمند ممکن است یک پرسنل، یک پیمانکار یا یک ارباب‌رجوع باشد. این فرد ممکن است پیاده بوده و یا با یک خودرو قصد ورود داشته باشد.  مکانی که قصد داریم توسط سیستم کنترل تردد مدیریت کنیم، ممکن است یک ساختمان اداری، اتاق، شرکت تولیدی، انبار، مرکز گردشگری، ورزشی و … باشد. سیستم کنترل دسترسی برای کنترل ورود و خروج همه این موارد، راهکار مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد.

تعریف سیستم کنترل تردد

سیستم کنترل تردد فیزیکی به یک سیستم امنیتی الکترونیکی اشاره دارد که با استفاده از راهکارهای مختلف از جمله دستگاه‌های احراز هویت از ورود افراد غیر مجاز به مناطق خاص جلوگیری کرده و فقط به افراد تأیید شده اجازه ورود و دسترسی می‌دهد. با به کارگیری این تجهیزات می‌توانید تعیین کنید که چه افراد و در چه زمانهایی مجازند به مناطق مورد نظر شما دسترسی داشته باشند.

پرفروش ترین دستگاه های کنترل تردد (دسترسی)
مشاهده لیست قیمت جدیدترین محصولات کنترل تردد

 چرا از دستگاه کنترل دسترسی استفاده کنیم؟ چه مزایایی دارد؟

کلیدهای مکانیکی ساده ترین شکل کنترل تردد سنتی و روشی هستند که بسیاری از سازمان های کوچک از آن استفاده می‌کنند. با این حال، حتی برای یک شرکت کوچک، استفاده از کلیدهای مکانیکی دارای معایب زیادی است – به ویژه زمانی که آن سازمان بزرگتر می شود. در ادامه  برخی از مشکلات استفاده از روش دستی کنترل تردد را با هم مرور می‌کنیم.

 1. احتمال گم شدن کلیدها وجود دارد.
 2. امکان ردیابی اینکه چه کسی و در چه زمانی وارد ساختمان شده، به صورت مستند وجود ندارد.
 3. نگهداری و مدیریت کلیدهای فیزیکی دشوار است.
 4. کلیدهای فیزیکی به راحتی کپی شده و مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

فواید استفاده از سیستم کنترل دسترسی چرا استفاده از سیستم کنترل تردد یا اکسس کنترل سودمند است؟

استفاده از سیستم کنترل دسترسی، علاوه بر اینکه این نقایص را برطرف می‌کند، مزایای بسیاری نیز برای شما به ارمغان می‌آورد. در ادامه با مهم‌ترین مزایای سیستم کنترل تردد آشنا می‌شویم.

 • افزایش کنترل و امنیت

قطعاً مهم‌ترین مزیت سیستم کنترل تردد، ارتقاء امنیت است. با استفاده از سیستم کنترل تردد هوشمند، معایب و خطرات استفاده از کلیدهای مکانیکی حذف شده و همچنین کنترل بسیار بیشتری بر مناطق مورد نظر خواهید داشت.

 • سرعت عملکرد بالا

سیستم کنترل تردد هوشمند عملکرد بسیار سریع‌تری نسبت به راهکارهای سنتی دارد و ترافیک کمتری در ورودی و خروجی‌ها شاهد خواهیم بود.

 • امکان پیگیری ترددها

ورود و خروج‌ها در یک بانک اطلاعاتی مطمئن در سیستم کنترل تردد ذخیره شده و در هر لحظه در دسترس است. بنابراین به راحتی وضعیت ترددهای گذشته افراد در اختیار شما خواهد بود.

 • قابلیت کنترل از راه دور

امکان انجام تنظیمات تجهیزات کنترل تردد از راه دور امکان‌پذیر است و نیازی به حضور فیزیکی در محل ندارید. در ضمن از راه دور می‌توانید گزارشات ترددها و رویدادهای رخ داده را مشاهده کنید.

 راهکارهای احراز هویت در سیستم کنترل تردد

به طور کلی به سه روش می‌توان افراد را شناسایی کرد:

 • چیزی که افراد به همراه دارند، مانند کارت ملی، شناسنامه، کارت شناسایی هوشمند، تگ یا برچسب هوشمند و …
 • چیزی که افراد می‌دانند مانند رمز عبور
 • چیزی که جزو مشخصات منحصر به فرد انسان است، مانند چهره، انگشت و …

در ادامه مهم‌ترین راهکارهایی که برای شناسایی در سیستم کنترل تردد هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد، معرفی می شود.

راهکارهای مهم مورد استفاده در سیستم کنترل دسترسی

مهم ترین فاکتور یا راه کارهای شناسایی یا احراز هویت عبارتند از:

رمز عبور : ورود رمز عبور یا پین‌کد ساده‌ترین روشی است که در سیستم کنترل تردد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فناوری RFID : فناوری RFID ، رایج‌ترین راهکار مورد استفاده در سیستم های کنترل تردد هوشمنند است که عملکرد بسیار ساده‌ای دارند. کافی است کارت یا تگ Rfid خود را به کارتخوان اکسس کنترل نزدیک کنید تا بلافاصله اطلاعات شما خوانده شده و در صورت تأیید اجازه ورود یا خروج صادر شود.

اثر انگشت : قدیمی‌ترین فناوری بیومتریک است که بر روی سیستم‌های کنترل دسترسی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از مشخصات منحصر به فرد انگشتان دست برای شناسایی افراد استفاده می‌شود.

تشخیص چهره : یک راهکار بیومتریک بدون تماس است که از مشخصات چهره افراد برای شناسایی استفاده می‌کند. دستگاه تشخیص چهره از جمله پرطرفدارترین سیستم ها در کنترل تردد و حضور و غیاب است.

تشخیص عنبیه : این روش بیومتریک نیز جزو راهکارهای بدون تماس است و  با اسکن عنبیه چشم افراد کار می‌کند.

اسکن کف دست : این فناوری با اسکن عروق خونی کف دست و استخراج مشخصات منحصر به فرد آن، کار شناسایی را انجام می‌دهد.

فناوری‌های مبتنی بر موبایل : فناوری‌های مانند NFC، Bluetooth، GPS و QR code بر روی بیشتر گوشی‌های هوشمند وجود دارند. امکان استفاده از این راهکارها نیز در سیستم کنترل تردد وجود دارد.

راهکار توضیحات مزایا معایب
کارتخوان استفاده از کارت‌های مغناطیسی، RFID یا NFC برای شناسایی افراد استفاده آسان – قیمت مناسب – تنوع بالا امنیت متوسط – احتمال گم شدن یا سرقت کارت
رمز عبور استفاده از رمز عبور برای احراز هویت افراد امنیت بالا – هزینه کم به خاطر سپردن رمز عبور دشوار است – احتمال هک شدن رمز عبور
بیومتریک استفاده از ویژگی‌های فیزیکی مانند اثر انگشت، اسکن عنبیه یا چهره برای شناسایی افراد امنیت بسیار بالا – غیرقابل جعل قیمت بالا – نیاز به تجهیزات تخصصی
تشخیص چهره استفاده از دوربین برای شناسایی چهره افراد استفاده آسان – بدون نیاز به تماس فیزیکی دقت و امنیت متوسط – نیاز به نور کافی و زاویه مناسب دوربین
کنترل تردد از راه دور استفاده از تلفن همراه یا نرم افزار برای کنترل تردد مدیریت آسان – قابلیت نظارت از راه دور نیاز به اتصال به اینترنت – احتمال هک شدن

 

اخیراً به دلیل همه گیری ویروس کرونا، تقاضا در بازار دستگاه های کنترل دسترسی به سمت سیستم هایی با امکان تشخیص چهره یا تشخیص عنبیه رفته است که کمترین تماس فیزیکی و انتقال آلودگی را دارند.

بعد از معرفی روش های شناسایی، بهتر است با اجزا یک سیستم کنترل دسترسی نیز آشنا شوید.

اجزاء اصلی سیستم کنترل تردد

یک سیستم کنترل تردد هوشمند از تجهیزات سخت‌افزای و نرم‌افزای مختلفی تشکیل شده است که بسته به شرایط محیط شما، می‌توانید از یک یا چند جزء در کنار هم استفاده نمائید. مهم‌ترین اجزاء مورد استفاده در سیستم کنترل دسترسی عبارتند از :

 • دستگاه احراز هویت

یکی از تجهیزات حیاتی در سیستم کنترل تردد است که وظیفه خواندن و شناسایی مشخصات کاربران را بر عهده دارد. دستگاه احراز هویت می‌تواند به سادگی یک کارتخوان و یا به صورت یک دستگاه اکسس کنترل کامل باشد.

 • موانع: در سیستم کنترل تردد، موانع به صورت پیش‌فرض مسیر عبور را مسدود کرده‌اند و فقط در صورت شناسایی افراد مسیر را باز می‌کنند. انواع گیت کنترل تردد و راهبند از جمله‌ مهم‌ترین تجهیزات این بخش هستند.
 • نرم افزار کنترل تردد: وظیفه مدیریت تجهیزات سخت‌افزای به خصوص در سیستم‌ های کنترل تردد تحت شبکه و همچنین ارائه گزارشات بر عهده نرم افزار کنترل تردد است.
 • قفل الکترونیکی: قفل برقی در بیشتر سیستم های کنترل تردد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار بر روی انواع درب یا هر مانع دیگر نصب شده و جهت باز و بسته کردن مسیر کاربرد دارد. اطلاعات بیشتر را میتوانید در مقاله کاربرد و انواع قفل الکترونیکی درب مطالعه نمایید.
سیستم کنترل تردد از چه اجزایی تشکیل شده است؟ اجزای اصلی یک سیستم کنترل تردد (Access Control System) چیست؟
 • سایر تجهیزات: تجهیزات دیگری مانند دوربین و نرم افزار پلاک خوان، آنتن برد بلند، انواع کارت و تگ RFID، انواع دستگیره دیجیتال، کنترلر و … نیز در سیستم‌ های کنترل تردد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در ادامه به بررسی جزییات بیشتر در خصوص سامانه کنترل تردد میپردازیم.

انواع سیستم کنترل تردد بر اساس نوع عملکرد

سیستم های کنترل دسترسی بر اساس نوع عملکرد به دو دسته تقسیم می‌شوند.

کنترل تردد مستقل: در این روش هر درب یا ورودی/خروجی به صورت مستقل از سایر درب‌ها مدیریت می‌شود.

کنترل تردد تحت شبکه: در این روش کنترل و مدیریت چندین ورودی/خروجی به صورت متمرکز، از طریق شبکه و توسط یک مرکز کنترل انجام می‌گیرد. در این روش شما از راه دور و از طریق شبکه می‌توانید، تنظیمات هر درب را انجام داده و نظارت لازم را بر روی آن‌ها داشته باشید.

کاربرد سیستم کنترل دسترسی

سیستم کنترل دسترسی به سه روش کلی قابل استفاده است:

 • کنترل ورود و خروج افراد به اماکن مختلف مانند تجهیز ورودی سازمان‌ها و ادارات به گیت کنترل تردد برای مدیریت ورود و خروج افراد
 • کنترل دسترسی افراد به اطلاعات یا اشیاء مانند استفاده از احراز هویت بیومتریک بر روی گوشی‌های هوشمند و یا تجهیز کمد باشگاه ورزشی به قفل برقی جهت حفظ امنیت وسایل داخل آن
 • کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه به محوطه مورد نظر مانند استفاده از سیستم کنترل تردد خودرو در ورودی و خروجی پارکینگ‌ها

در ادامه این مقاله به بیان نکات مهم در خرید سامانه کنترل تردد می پردازیم.

مهم‌ترین نکات در خرید سیستم کنترل تردد

به دلیل اهمیت سیستم کنترل تردد، باید در انتخاب آن دقت کافی را داشته باشید. توصیه می‌شود، قبل از خرید حتماً به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • مقیاس پروژه و امکان توسعه در آینده
 • تعداد کاربرانی که از سیستم کنترل دسترسی استفاده می‌کنند.
 • از چه راهکاری برای شناسایی افراد استفاده می‌کنید ؟ (کارت، انگشت و …)
 • تجهیزات کنترل تردد در محیط داخلی نصب می‌شوند یا در فضای بیرونی؟
 • آیا می‌خواهید خروج افراد را نیز کنترل کنید، یا فقط کنترل ورود مهم است؟ و سطح امینت مورد انتظار شما برای هر نقطه در چه حدی است؟
 • آیا تمایل دارید عملکرد سیستم کنترل دسترسی را از راه دور کنترل کنید.
 • نحوه عملکرد سیستم در مواقع اضطراری مانند قطع برق را در نظر بگیرید و راهکار مناسبی برای آن در نظر بگیرید.
 • آیا به یکپارچه‌سازی سیستم کنترل تردد با سایر سیستم‌ها از جمله کنترل آسانسور یا حضور و غیاب، نیاز دارید؟
 • در زمان پیاده‌سازی سیستم، افراد کم توان و معلول را نیز در نظر بگیرید.
 • قیمت تمام شده سیستمی که مدنظرتان است، باید با بودجه سازمان شما مطابقت داشته باشد.
 • سیستمی را خریداری کنید که دارای گارانتی معتبر و خدمات پشتیبانی مناسب باشد

در نظر گرفتن موارد عنوان شده در بالا، در انتخاب بهتر سیستم کنترل تردد مناسب برای مجموعه موثر خواهد بود.

لیست قیمت روز سیستم های کنترل تردد و حضور و غیاب

پاسخ به سوالات پرتکرار

در ادامه به مهمترین سوالات کاربران در خصوص سیستم های کنترل تردد پاسخ میدهیم:

 • آیا دور زدن یا تقلب در سیستم کنترل دسترسی امکان پذیر است؟

درصورتی که از دستگاه کنترل تردد کارتی یا رمزی استفاده شده باشد بله! به سادگس! اما در دستگاه های اکسس کنترل بیومتریک نسل جدید (به دلیل قابلیت تشخیص بافت زنده) این امکان وجود ندارد.

 • در  شرایط اضطراری  مانند زلزله، سیل، آتش سوزی و…، آیا استفاده از سیستم کنترل دسترسی خطرناک نیست؟

ماهیت استفاده از سیستم کنترل تردد، نظارت دقیق تر  بر تردد افراد  و حفظ امنیت سازمان است. این سیستم ها قابلیت برنامه ریزی و کنترل در شرایط بحران و اضطرار را دارند.

 • مطمئن ترین و امن ترین روش شناسایی یا اهراز هویت در سیستم کنترل تردد افراد چیست؟

بهترین، سریعترین و راحت ترین  روش، استفاده از دستگاه تردد تشخیص چهره است.

 • دستگاه کنترل تردد ترکیبی چیست؟

سیستم شناسایی چندعاملی یا ترکیبی، سیستمی است که در آن بیشتر از یک روش به صورت همزمان برای شناسایی افراد استفاده میشود.شامل اثر انگشت + چهره، یا چهره + کارت، یا چهره+کارت+اثرانگشت.

 • امن ترین سیستم اکسس کنترل کدام است؟

استفاده همزمان از سیستم های تشخیص چهره و گیت تردد میتواند باعث نظارت دقیق تر بر تردد افراد در سازمان شود. اما امن ترین روش را در زمان اجرای پروژه و با توجه به نیاز، بودجه، تعداد کاربران و شرایط نصب میتوان مشخص کرد.

 • اکسس کنترل (Access Control) یا کنترل دسترسی در کجا کاربرد دارد؟

سیستم کنترل تردد به منظور کنترل تردد افراد، اموال و وسایل نقلیه مورد استفاده قرار میگیرد که در هر دسته تجهیزات متفاوتی مورد نیاز خواهد بود.

 • اجزا یا تجهیزات مورد استفاده در سیستم یا سامانه کنترل تردد چیست؟

بر اساس نوع پروژه هر یک از این اجزا مورد استفاده قرار خواهد گرفت: گیت تردد، راهبند، انواع تگ RFID، ریدر یا کارتخوان، سیستم تشخیص شناسایی بیومتریک، آنتن های برد بلند و کوتاه، نرم افزار حضور و غیاب و کنترل تردد، دوربینهای نظارت تصویری و پلاک خوان

 • معتبرترین برندهای اکسس کنترل در بازار ایران کدامند؟

برند کره‌ای Virdi و Suprema و برند هلندی Nedap از جمله بهترین‌های کنترل تردد در بازار ایران هستند.

خلاصه ای از مطالب این مقاله

سیستم کنترل تردد هوشمند، مجموعه‌ای از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است که امنیت بیشتری برای شرکت یا محل زندگی شما فراهم می‌کند. به طور کلی در هر مکانی که شما نیاز به حفظ امنیت و کنترل ورود و خروج افراد دارید، می‌توانید از تجهیزات مختلف این سیستم استفاده نمایید.

دستگاه کنترل تردد می‌تواند به سادگی به کارتخوان و قفل برقی باشد که بر روی درب ورودی خانه یا اتاق خود نصب می‌کنید. در حالت بزرگتر می‌توان از تجهیزات مختلف کنترل تردد مانند انواع گیت، راهبند، دستگاه‌های اکسس کنترل در سازمان‌های بزرگ استفاده کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات و قیمت دستگاه های کنترل تردد با کارشناسان ایران اکسس تماس بگیرید.

Resource:

 • https://www.nedapsecurity.com/insight/what-is-access-control/

4.9/5 - (14 امتیاز)

نظرات

 • عکس 🔨 Тrаnsасtiоn NоUО17. WIТНDRАW => https://script.google.com/macros/s/AKfycbzzymVUDx-vKa9_k1k4CVqZUq50Ye5JkPL1MJS_Dgwg4tR1TwV-LRhZcCBLFxVVb8KU/exec?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& 🔨
  🔨 Тrаnsасtiоn NоUО17. WIТНDRАW => https://script.google.com/macros/s/AKfycbzzymVUDx-vKa9_k1k4CVqZUq50Ye5JkPL1MJS_Dgwg4tR1TwV-LRhZcCBLFxVVb8KU/exec?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& 🔨 تاریخ 01 خرداد 1403

  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

  تایید نشده
 • عکس 🗂 SЕNDING 1.0076 bitсоin. Withdrаw => https://script.google.com/macros/s/AKfycbwHxzpGu4IikZceRCZfksqR9vjx-3U3O1TvwKa0RyNvT9ptLszNbz4VMEbKvq16TIhJlg/exec?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& 🗂
  🗂 SЕNDING 1.0076 bitсоin. Withdrаw => https://script.google.com/macros/s/AKfycbwHxzpGu4IikZceRCZfksqR9vjx-3U3O1TvwKa0RyNvT9ptLszNbz4VMEbKvq16TIhJlg/exec?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& 🗂 تاریخ 01 خرداد 1403

  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

  تایید نشده
 • عکس 🔉 Yоu gоt a transfer №АР88. АSSURЕ > https://telegra.ph/BTC-Transaction--974223-05-10?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& 🔉
  🔉 Yоu gоt a transfer №АР88. АSSURЕ > https://telegra.ph/BTC-Transaction--974223-05-10?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& 🔉 تاریخ 26 اردیبهشت 1403

  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

  تایید نشده
 • عکس پدرام
  پدرام تاریخ 14 اردیبهشت 1403

  روزتون بخیر و شادی اکسس کنترل اسانسور میتونه تردد افراد به طبقات مختلف رو محدود کنه؟ مثلا من ساکن طبقه 5 هستم، چرا باید به طبقات بالاتر یا پایین تر سر بزنم؟؟ البته مواقع خاص و مهمان بودن و همراهی صاحبخونه داستان متفاوتی داره! لطفا توضیح بدید

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 24 اردیبهشت 1403

   درود بر شما بله، با استفاده از سیستم اکسس کنترل آسانسور میتونید مشخص کنید چه افرادی با چه سطح دسترسی اجازه تردد به طبقات داشته باشند. گزارش تردد افراد (ساکنین یا مهمانان) را هم میتونید در نرم افزار داشته باشید. در صورت نیاز به تردد تکنسین یا نیروهای خدماتی هم میتونید بررسی کنید چه ساعتی آمدند و رفتند.

   پاسخ تایید شده
 • عکس 🔶 You got a transfer from our company. Take > https://script.google.com/macros/s/AKfycbxEQvI7nlG-DD45FNAxh9_2Hg_IOzpZXzPyeeca9I-tRiQ6JS-O4aeqnDzZ8UgM_XbU/exec?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& 🔶
  🔶 You got a transfer from our company. Take > https://script.google.com/macros/s/AKfycbxEQvI7nlG-DD45FNAxh9_2Hg_IOzpZXzPyeeca9I-tRiQ6JS-O4aeqnDzZ8UgM_XbU/exec?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& 🔶 تاریخ 10 اردیبهشت 1403

  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

  تایید نشده
 • عکس ✔ You got a gift from unknown user. GET => https://script.google.com/macros/s/AKfycbxo0vUwfN4k2fIibIIebDspkPLtEFOTEWfk50zr4Cx55d1XI8AX1JrND7kPuXv5iqG12w/exec?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& ✔
  ✔ You got a gift from unknown user. GET => https://script.google.com/macros/s/AKfycbxo0vUwfN4k2fIibIIebDspkPLtEFOTEWfk50zr4Cx55d1XI8AX1JrND7kPuXv5iqG12w/exec?hs=16617c9f3c62182de2f9f7b54182297a& ✔ تاریخ 09 اردیبهشت 1403

  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.

  تایید نشده
 • عکس زریون
  زریون تاریخ 15 فروردین 1403

  یکی از کاربردهای مهم سیستم کنترل تردد میتونه تو مهدکودک ها برای شناسایی والدین باشه، متاسفانه چند وقت پیش، یکی از نزدیکان بچه، به خاطر خصومت شخصی که با پدر بچه داشت، بچه رو از مهد گرفت و بعد از یک هفته موفق به پیداکردنش شدیم. خداروشکر بچه سالم بود، اما با سیستم تردد میتونیم صرفا کودک رو به افراد درجه یکی که در سیستم هویتشون تایید شده، تحویل داد و نظارت رو برد بالا لطفا این مورد رو جدی بگیرید. خانواده ها به دلیل مشغله کار و زندگی خیلی کم توجه شدند.

  پاسخ تایید شده
 • عکس محسن
  محسن تاریخ 16 اسفند 1402

  خلاصه مقاله رو این طور بگم که: سیستم کنترل تردد به اصطلاح یه جورایی "تیمور" یا "نگهبان" برای مدیران واحد منابع انسانی هست. این سیستم، مثل یه دوربین مراقبتی، تمامی حرکت‌ها و ورود و خروج‌های افراد رو رصد می‌کنه. بدون شک، از بزرگترین مزایاش می‌شه به بهبود امنیت اطلاعات و اموال اشاره کرد. با این سیستم، دقیقا می‌تونید ببینید کی و کجا داخل یا خارج شده و اگر اتفاق ناخواسته‌ای رخ داده باشه، می‌تونید سریعاً دنبال کنید. همچنین با استفاده از این سیستم، می‌تونید بهترین استفاده از منابع انسانی رو داشته باشید و ساعات کاری رو مدیریت کنید. به نظرم، این سیستم به شما کمک می‌کنه بیشتر کنترل داشته باشید و همینطور اطمینان حاصل کنید که همه چیز در جای خودشون و درسته. بگید توضیحاتم مفید بوده :)

  پاسخ تایید شده
 • عکس فاطمه
  فاطمه تاریخ 07 اسفند 1402

  مقاله جامع و مفیدی بود، سیستم کنترل تردد، فراتر از یک ابزار امنیتی، دروازه‌ای به سوی دنیایی از نظم، راندمان و هوشمندی است. این سیستم، با رصد و مدیریت دقیق تردد افراد و خودروها، دریچه‌ای نو به سوی اتوماسیون و چابکی می‌گشاید. مزایای این سیستم، از افزایش امنیت و آسودگی خاطر تا بهینه‌سازی فرآیندها و صرفه‌جویی در زمان و هزینه، گسترده و قابل توجه است. اما به نظر من، وجه تمایز و نقطه قوت این سیستم، نه در مزایای ملموس آن، بلکه در قدرت آن در ارتقای نظم و انضباط و ایجاد بستری برای تجزیه و تحلیل داده‌ها نهفته است. با استفاده از سیستم کنترل تردد، می‌توان به اطلاعات دقیقی از تردد افراد و زمان حضور و غیاب آنها دست یافت. این اطلاعات، دریچه‌ای نو به سوی شناخت الگوهای رفتاری، رصد ناهنجاری‌ها و بهینه‌سازی فرآیندها می‌گشاید. تصور کنید که بتوانید با تحلیل داده‌های تردد، بهینه‌ترین زمان ورود و خروج پرسنل را تعیین کنید، ترافیک و ازدحام را در ساعات شلوغی مدیریت کنید و یا با شناسایی الگوهای رفتاری مشکوک، از بروز جرایم و خطرات پیشگیری کنید. اینجاست که سیستم کنترل تردد، از یک ابزار صرف، به یک عنصر حیاتی در مدیریت هوشمندانه اماکن و سازمان‌ها تبدیل می‌شود. به نظر من، آینده سیستم‌های کنترل تردد، به سوی هوشمندی و تحلیل داده‌ها گام برمی‌دارد. جایی که این سیستم‌ها، نه تنها به عنوان ابزاری برای کنترل تردد، بلکه به عنوان منبعی ارزشمند از اطلاعات و دریچه‌ای به سوی دنیایی از امکانات نوین، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

  پاسخ تایید شده
 • عکس صفایی
  صفایی تاریخ 06 اسفند 1402

  کاملا مشخص است که امنیت و نظارت، دو دغدغه مهم در دنیای امروز هستند که سیستم‌های کنترل تردد هوشمند به خوبی می‌توانند به آنها پاسخ ‌دهند. این سیستم‌ها با استفاده از گیت‌های کنترل دسترسی و دستگاه‌های کنترل تردد، تردد افراد و خودروها را به طور دقیق و متمرکز (کنترل تردد متمرکز) رصد و مدیریت می‌کنند. صرفه‌جویی در زمان و هزینه، بهبود نظارت، مدیریت ارباب رجوع و افزایش امنیت مزایای مهم استفاده از سیستمهای کنترل دسترسی هست که نباید فراموش شود. سیستم‌های کنترل تردد هوشمند راه‌حلی کارآمد و مقرون به صرفه برای ارتقای امنیت و نظارت در مکان‌های مختلف مانند مجتمع‌های مسکونی، ادارات، سازمان‌ها، پارکینگ‌ها و … هستند. بنابراین برای تامین آسایش و امنیت، استفاده از این سیستم ها ضروری و لازم هست.

  پاسخ تایید شده
 • عکس اسماعیل
  اسماعیل تاریخ 26 بهمن 1402

  ای کاش سیستم های کنترل تردد رو برای جاهایی مثل مرز مخصوصا برای زمان هایی مثل عاشورا و اربعین هم قرار میدادند که پروسه نظارت و ثبت مجوز تردد برای زائرین با نظم بیشتر و دقت بالاتر انجام بشه البته فکر میکنم هنوز تا به اون مرحله برسیم، راه زیادی داریم هم ما و هم عراق

  پاسخ تایید شده
 • عکس shayan
  shayan تاریخ 06 اردیبهشت 1402

  به جرات میشه گفت سیستم کنترل تردد هوشمند خیلی جاش خالی بود و الان که فکر میکنم قدیم چطور با سیستم سنتی و دفتری ترددها رو کنترل میکردن، مغزم سوت میکشه اما اینم بگم هنوزم خیلی افراد راهکار های کنترل تردد رو نمیشناسن و اگه بهتر و بیشتر اطلاع رسانی بشه، استقبال خوب خواهد بود

  پاسخ تایید شده
 • عکس بهنام باستی
  بهنام باستی تاریخ 06 اردیبهشت 1402

  برای درب ضد سرقت از چه مدل قفل و دستگاهی باید استفاده کرد؟ هر دستگاه اکسس کنترلی می‌تونه برای کنترلش استفاده بشه؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 06 اردیبهشت 1402

   دست عزیز، قفل های مختلفی در بازار برای درب ضد سرقت وجود داره، اما معمولا در پروژه های کنترل تردد از قفل دراپ یا مگنت میشه استفاده کرد. در مورد سوال دومتون، هر دستگاه ترددی که به خروجی رله مجهز باشه، امکان اتصال به قفلهای برقی رو داره موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس محمد رضا
  محمد رضا تاریخ 14 اسفند 1401

  سلام بابت ارائه مقاله خوبتون مچکرم، امکان داره در مورد انواع قفل برقی یا الکترونیکی هم اطلاعاتی ارائه بفرمایید؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 03 مرداد 1402

   درود بر شما نظر لطف شماست لطفا به لینک (https://iranacs.com/types-of-electronic-door-locks) مراجعه بفرمایید. اطلاعات کاملی در مورد انواع قفل الکتریکی ارائه شده موفق باشید

   پاسخ تایید شده
 • عکس sasan
  sasan تاریخ 14 مهر 1401

  منظور از سیستم کنترل تردد هوشمند چیه؟ و اینکه میتونه به عنوان دستگاه حضور و غیاب هم استفاده بشه؟

  پاسخ تایید شده
  • عکس ایران اکسس
   ایران اکسس تاریخ 17 مهر 1401

   درود بر شما منظور از سیستم تردد هوشمند، سیستمی است که از طریق شناسایی کاربر بر اساس مشخصات بیومتریک (اثر انگشت، چهره، عنبیه، اسکن کف دست) یا غیر بیومتریک (رمز و کارت)، تردد افراد را ثبت کرده و با ارسال فرمان، اجازه تردد از گیت کنترل تردد یا درب را صادر میکند. در مورد سوال دوم، بهتره بدونید که نرم افزار حضور و غیاب با نرم افزار کنترل دسترسی تفاوت داره، ما توصیه میکنیم برای جلوگیری از بی نظی در ثبت تردد ها، دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب مجزا باشند. برای اطلاعات بیشتر لطفا مقاله تفاوت سیستم کنترل تردد و حضور و غیاب رو مطالعه بفرمایید. موفق باشید

   پاسخ تایید شده
   • عکس مبینا قاسمی
    مبینا قاسمی تاریخ 17 مهر 1401

    من هم با پاسخ ایران اکسس موافقم بهتره سیستم تردد و حضور قیاب ادغام نشن، مخصوصا اگر تعداد کاربران بالای 30 نفر است. چون در آخر ماه شما برای گزارش گیری از ساعت کارکرد کارمندان به مشکل میخورید. چرا؟ چون به عنوان مثال ممکنه من در طول روز به بهانه (کاری یا غیر کاری) چندین بار در رفت و آمد بوده باشم. که در این صورت تشخیص صحت تردد و تفکیکش کار راحتی نیست

    پاسخ تایید شده

کاربر عزیز نظر شما در مورد این مقاله چیست؟