تهران، میرداماد، رودبار غربی، پلاک 26، طبقه 5

آشنایی با مزایای گیت کنترل تردد

آشنایی با مزایای گیت کنترل تردد

پیش از این که مزایای گیت کنترل تردد را توضیح دهیم، لازم است بدانید واژه گیت (Gate) یک کلمه انگلیسی به معنی دروازه است و دروازه به محل تردد افراد از یک مکان مشخص گفته می شود. به همین جهت گیت کنترل تردد در مفهوم عام به معنی مانع فیزیکی در مسیر تردد می ‌باشد.به طور کلی در اغلب مکان های پر ازدحام و مجموعه هایی که جمعیت زیادی در حال رفت و آمد هستند، نیاز به نظارت و کنترل تردد افراد می باشد. گیت های کنترل تردد در جهت حفظ حریم شخصی و امنیت برای مکان های پرتردد بسیار مناسب بوده و در مسیر افراد به عنوان مانعی فیزیکی عمل میکند.

از طریق گیت های کنترل تردد می‌توان به عبور و مرور افراد در مکان های خاص نظارت داشته و به طور کلی کاربردهای گیت کنترل تردد شامل مدیریت و کنترل افراد در مکان های پر تردد مانند ایستگاه های مترو، ورزشگاه ها، مراکز تجاری و ادارات دولتی و در مکانهای خاص امنیتی می شوند. در ادامه مزایا و کاربرد گیت تردد را به تفصیل شرح داده‌ایم.

مزایای گیت کنترل تردد

به‌کارگیری گیت‌های کنترل تردد و استفاده از تکنولوژی مدیریت اتوماسیون در کنترل رفت‌وآمد افراد، مخصوصا در مجموعه‌ها و شرکت‌های شلوغ، که طبعا میزان تردد پرسنل هم در مکان‌های مختلف این شرکت‌ها بیشتر خواهد بود، از دیدگاه‌های مختلف می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:

 1. فراهم‌کردن امنیت بیشتر در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف

در حالت کلی، هدف اصلی از به‌کاربردن دروازه‌های کنترل تردد، موارد امنیتی می‌باشد. تکنولوژی و طراحی منحصربه‌فرد استفاده‌شده در گیت‌های کنترل تردد، این قابلیت را فراهم می‌کند که مدیران شرکت، دسترسی افراد به مکان‌های حساس و ضروری را که نباید هر کسی وارد آن‌ها شود، محدود کنند. اکثر گیت‌های کنترل تردد این قابلیت را دارند که با تغییر در تنظیمات شناسایی کاربران، نوع دسترسی را تغییر دهند. بخش حراست و نیروهای امنیتی شرکت، با وجود گیت کنترل تردد، با راحتی بیشتری می‌توانند تردد پرسنل را کنترل کنند.

در حقیقت این ابزار به شما کمک میکند بدون نیاز به عوامل نگهبانی (نیروی انسانی) و بدون هیچگونه خطایی به راحتی بر کلیه امور تردد افراد داخل مجموعه اشراف داشته و صرفا با کم ترین میزان نیروی انسانی تنها کار نظارت و گزارشگیری انجام شود. استفاده از گیت کنترل تردد در کنار دستگاه حضور و غیاب تضمین کننده امنیت مجموعه شماست.

 1. برقراری نظم بیشتر و جلوگیری از هرج‌ومرج در شرکت

همانطور که اشاره کردیم، کنترل دقیق و خارج از خطای گیت‌های کنترل تردد، بر انضباط مجموعه بسیار تاثیرگذار است. برخورداری از قابلیت مدیریت متمرکز و کنترل دسترسی هر یک از پرسنل به مکان‌های مختلف، در کنار رعایت بیشتر مسائل امنیتی، نظم مجموعه را افزایش می‌دهد و باعث راحت‌ترشدن نظارت مدیران می‌شود. هم‌چنین افراد مختلف اجازه ایجاد بی‌نظمی و عبور از خط قرمزهای تعیین‌شده را به خود نمی‌دهند. وجود نظم بیشتر در مکان‌های با تجمع زیاد، مثل ایستگاه مترو، ایستگاه اتوبوس و گیت کنترل فرودگاه و غیره دارای اهمیت زیادتری است که به وسیله استفاده از گیت کنترل تردد فراهم می‌شود.

ایجاد نظم با کمک گیت کنرت تردد یکی از مهم ترین مزایای گیت کنترل تردد، ایجاد نظم می‌باشد.

 1. مدیریت تردد

گیت کنترل تردد سبب میشود افراد برای ورود یا خروج به طور منظم و یک به یک تردد نموده و از طریق ابزار های شناسایی و یا ماموران امنیتی، مجوز تردد ایشان بررسی گردیده و در آینده هم قابل گزارشگیری می شود.

گیت ها در حقیقت در هر زمان اجازه تنها تردد یک فرد را می‌دهد. هدایت افراد در یک جهت و صدور مجوز عبور از کاربردهای مدیریت تردد گیت است .

 1. تشخیص هویت هنگام ورود و خروج، ثبت تاریخ دقیق و شمارش پرسنل شرکت

برخی از گیت‌های کنترل تردد علاوه بر امکان ایجاد دسترسی یا عدم دسترسی تردد افراد، می‌توانند هویت پرسنل را هنگام ورود و خروج تایید کرده و ساعت و تاریخ دقیق تردد افراد را ثبت کنند. ممکن است درکاربردهای دیگری که بطور مثال، مدیران شرکت برای کنترل ترددِ پرسنل تصمیم گرفته‌اند که به طور همزمان از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره در کنار گیت کنترل تردد استفاده کنند، گیت‌های کنترل تردد عمل شمارش را انجام دهند تا تعداد افراد واردشده یا خارج‌شده از مکان‌های مختلف مشخص شود.

شمارش افرادی که از یک محل خاص گذر می‌کنند حتی در مواردی که نیازی به پرداخت یا احراز هویت نیست، این مهم به منظور اخذ آمار تردد و یا سر شماری در اتفاقات اضطراری می باشد. این عمل لزوم شمارش دستی توسط مدیریت را از بین می‌برد. مزیت این مورد در مکان‌هایی مثل شهربازی و کتابخانه‌ها بیشتر است.

از دیگر مزایای مهم هنگام استفاده از گیت‌های کنترل تردد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان کاهش نیروی کار موردنیاز شرکت در بخش‌های مختلف نظارتی و امنیتی
 • کنترل کامل بر تردد پرسنل بدون امکان هرگونه تقلب و خطا
 • محدودیت مناسب در برابر ورود افراد غیرمجاز به بخش‌های مختلف سازمان
 • کاهش احتمال سرقت و دستبرد مکان‌های حساس مثل موزه‌ها و مکان‌های تاریخی که اجناس گران‌قیمتی در آن‌ها نگه‌داری می‌شود.

در ادامه این بخش به معرفی مشهورترین کاربردهای گیت کنترل تردد پرداختیم.

برخی از کاربردهای گیت کنترل تردد

گیت تردد را در هر مکانی که نیاز به کنترل رفت و آمد باشد می‌توان استفاده کرد. برای مثال:

 • قسمت ورودی سازمان ها برای کمک به کارکنان بخش پذیرش و مدیریت ارباب رجوع
 • برای دسترسی به قسمت های اختصاص داده شده برای اعضاء و کارکنان مانند آزمایشگاه ها
 • مکان هایی برای دسترسی و ورود به شرکت ها
 • ایستگاه های ورودی وسایل نقلیه عمومی مانند ایستگاه مترو و راه آهن
 • راه ورودی در نمایشگاه ها و موزه ها و مکان های تاریخی
 • محل ورود بازدیدکنندگان به استادیوم ها، سالن های کنسرت و پارک ها و تفریح گاهها
 • دسترسی به امکانات ورزشی مانند ورودی استخرهای شنا و سالن های ورزشی و باشگاه ها

برای آشنایی با انواع گیت کنترل تردد و تشخیص این که کدامیک از آن‌ها مناسب مجموعه شماست مقاله انواع گیت کنترل تردد و متداول ترین آن ها را مطالعه فرمایید.

کاربردهای گیت کنترل تردد کاربردهای گیت کنترل تردد شامل طیف بسیار گسترده‌ای می‌باشد.

کلام آخر

با بررسی مزایای گیت کنترل تردد اشاره کردیم، به منظور ایجاد امنیت بیشتر، ثبت هویت پرسنل، ثبت تاریخ و ساعت دقیق ورود و خروج پرسنل، شمارش تعداد پرسنل و موارد دیگر، از انواع دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند با تکنولوژی‌های جدید در کنار گیت‌های کنترل تردد ذکرشده استفاده می‌شود. در حالت کلی، استفاده از گیت‌های کنترل تردد و دستگاه‌های حضور و غیاب، نظم و سازماندهی بیشتری به مجموعه می‌بخشد و امنیت شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف را تضمین می‌کند.

کارکنان شرکت ایران اکسس، با بهره‌گیری از جدیدترین و به‌روزترین فناوری‌ها، آماده ارائه انواع گیت‌های کنترل تردد و دستگاه‌های حضور و غیاب برای کاربردهای مختلف هستند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

ایران اکسس

6 پاسخ به “آشنایی با مزایای گیت کنترل تردد”

 1. ایران اکسس گفت:

  بازدید کننده امتیاز: 5 ستاره

 2. ایران اکسس گفت:

  بازدید کننده امتیاز: 5 ستاره

 3. حسینی گفت:

  مقاله مفیدی بود خسته نباشید

 4. مینا کاشانی گفت:

  لطفا راهنمایی کنید چطور روزهای تعطیل رو تو تقویم نرم افزار حضورغیاب تعریف کنم.با تشکر

 5. کیان گفت:

  واقعا الان بدون استفاده از گیت تردد، امکان مدیریت رفت و آمد در مکانهای شلوغی مثل مترو، موزه، فروشگاه و…. وجود نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *