بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا کدام است؟

folder_openبلاگ
comment4 دیدگاه
بهترین دستگاه حضور و غیاب

چرا نیاز است بدانیم بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا چه دستگاهی است؟؟!!!

یکی از بزرگترین معضلاتی که هم‌اکنون همه کشورها را درگیر خود کرده است، مساله شیوع بیماری کرونا و جهش‌های مختلف آن در بازه‌های زمانی مختلف است که زندگی همه مردم را تحت تاثیر قرار داده است. با توجه به این موضوع که گونه‌های جدید و در حال جهش این بیماری بسیار سرایت‌پذیر و مسری است، از این رو برای جلوگیری از شیوع بیشتر، تردد افراد در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت باید با مراقبت‌های خاصی همراه باشد. فضاهای کاری مجموعه‌های مختلف مخصوصا با تعداد پرسنل زیاد، یکی از خطرناکترین محیط‌ها برای انتقال و سرایت کووید19 محسوب می‌شوند.

سنجش دمای بدن با سیستم حضور و غیاب

بنابراین تمامی تمهیدات ضروری و پروتکل‌های بهداشتی باید به نحو مناسبی در محیط کار سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف در نظرگرفته شوند تا هیچ خطری سلامتی کارکنان را تهدید نکند.

ضرورت استفاده از دستگاه حضور غیاب مناسب در دوران شیوع ویروس کرونا

همانطور که می‌دانید، از دستگاه‌های حضور و غیاب به منظور کنترل تردد، نظارت دقیق بر رفت‌وآمد کارمندان و ثبت ورود و خروج کارکنان به مکان‌های مختلف شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف استفاده می‌شود. با توجه به اینکه در هر شرکت بسته به تعداد کارکنان و عوامل دیگر از یک یا چندین دستگاه حضور و غیاب به صورت مشترک بین همه کارکنان استفاده می‌شود، احتمال انتقال و انتشار ویروس کرونا در بین کارکنان و خانواده‌های آن‌ها بیشتر می‌شود.

انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا برای مدیران امروزی تبدیل به یک دغدغه جدی شده است. چراکه علاوه بر استفاده از امکانات مناسب این دستگاه‌ها جهت سازماندهی امور و برقراری نظم در شرکت، باید سلامتی پرسنل هم با خرید و استفاده از بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا تضمین شود.

در این مقاله بعد از ذکر اهمیت انتخاب دستگاه حضور و غیاب مناسب برای مجموعه‌های مختلف، بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا را با بررسی انواع دستگاه‌های حضور و غیاب مشخص می‌کنیم.

چرا باید از دستگاه حضور و غیاب مناسب در سازمان های مختلف استفاده شود؟

علاوه بر مساله شیوع کرونا و سلامتی افراد، انتخاب دستگاه حضور و غیاب مناسب از جهات دیگر هم اهمیت زیادی دارد. با توجه به اینکه حتی ارزان‌ترین دستگاه‌های حضور و غیاب هم قیمت کمی ندارند، بنابراین مدیران مجموعه‌های مختلف از مراکز اداری و سازمانی گرفته تا ورزشی و غیره باید از همان ابتدا به دنبال خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا که با انتظاراتشان هم مطابقت کند، باشند تا بعدا از هزینه خود برای این دستگاه‌های پرکاربرد پشیمان نشوند.

شاید این موضوع به ذهنتان برسد که استفاده از انواع دستگاه‌های حضور و غیاب به ریسک خرید آن‌ها با هزینه بالايي كه دارند نمی‌ارزد، مخصوصا در دورانی كه قضيه سلامتي افراد هم مطرح مي‌شود. اما مطمئن باشيد اگر دستگاه‌هاي حضور و غياب كاربردهاي مفيد زيادي نداشتند، تا اين حد مورد استقبال مديران مجموعه‌هاي مختلف قرار نمي‌گرفتند.

بهترین دستگاه حضور و غیاب مناسب در سازمان ها در دوران کرونا

در شركت‌هايي كه مسائل امنيتي از نظر محدودكردن دسترسي و رفت‌وآمد افراد به مكان‌ها و بخش‌هاي مختلف اهميت زيادي دارد، به نوعي ميتوان گفت كه استفاده از دستگاه‌هاي حضور و غياب ضروري است. اگر ساير شركت‌ها و سازمان‌ها حتي آن‌هايي كه تعداد كمي پرسنل فعال دارند را هم بررسی کنید، قطعا متوجه حضور این دستگاه‌های حضور و غیاب در آن‌ها خواهید شد.

علاوه بر ایجاد انضباط مناسب، ثبت ورود و خروج کارکنان و مشخص‌بودن ساعات کاری آن‌ها، نرم‌افزارهای دستگاه‌های حضور و غیاب به نحوی طراحی شده‌اند که امکانات مالی از قبیل محاسبه حقوق کارکنان، مشاهده ساعات مرخصی و اخذ جریمه در صورت لزوم و دیگر مسائل را دارا هستند. حل کردن برخی از این مسائل مانند محاسبه حقوق، بدون استفاده از سیستم حضور و غیاب ممکن است زمان و هزینه زیادی را در پی داشته باشد، در حالیکه وجود این دستگاه‌ها انجام امور مختلف شرکت‌ها را بسیار ساده کرده است.

خرید دستگاه حضور و غیاب نامناسب چه پیامدهایی را خواهد داشت؟

مزایای جذابی که برای وجود دستگاه‌های حضور و غیاب ذکر کردیم، در صورتی محقق می‌شوند که دستگاه حضور و غیاب مناسب برای مجموعه کسب‌وکار خودتان تهیه کنید. به طور مثال هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب باید به امکاناتی نظیر تعداد پرسنل و حافظه دستگاه، نوع نرم‌افزارهای قابل نصب بر روی سخت‌افزار دستگاه، نحوه وصل‌شدن و ارتباط نرم‌افزار و سخت‌افزار و دیگر عوامل مهم دقت کنید.

توجه کنید که استفاده‌نکردن از دستگاه حضور و غیاب نسبت به تهیه دستگاه نامناسب که انتظارات شما را برآورده نخواهد کرد، بهتر است! چرا که در این صورت علاوه بر اینکه هزینه پرداخت شده کاملا هدر می‌شود، بلکه ممکن است امور شرکت دچار بی‌نظمی شوند و پرسنل هم درباره استفاده مناسب از سیستم حضور و غیاب، شکایت‌هایشان را یکی پس از دیگری مطرح کنند.

با وجود اهمیت جنبه‌ها و امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دستگاه‌های حضور و غیاب که هنگام خرید قطعا باید به آن‌ها توجه کنید، به نظر می‌رسد در حال حاضر مهم‌ترین مساله، خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا باشد. بدیهی است که سلامت جانی پرسنل و مدیران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب باید توجه ویژه‌ای به این موضوع شود.

بررسی دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و کارتی از نظر بهداشتی

با وجود اینکه امروزه بیشتر از تکنولوژی ویژگی‌های بیومتریک انسان در دستگاه‌های حضور و غیاب استفاده می‌شود، اما استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی و کارتی به دلیل قیمت کمتر در بین انواع دستگاه‌های حضور و غیاب و متداول‌بودن استفاده از آن‌ها در سال‌های گذشته، هنوز هم بسیار رایج است. متاسفانه این موضوع می‌تواند باعث افزایش سرایت بیماری کرونا در بین پرسنل مجموعه شود. وقتی هر فرد از کارت و یا انگشت خود برای ثبت ورود و خروج و یا اخذ مجوز ورود به مکان‌های مختلف استفاده می‌کند، نمی‌تان تصور کرد که اگر کارت یا انگشت حتی یک نفر از آن‌ها هم آلوده به ویروس باشد، چه فاجعه‌ای رخ می‌دهد!

دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی و کارتی

شاید این راه‌حل به ذهن شما برسد که قبل یا بعد از هر بار استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی، از محلول‌های ضدعفونی برای پاکسازی دست، کارت و حتی اسکنر خود دستگاه استفاده شود. اما این مساله علاوه بر وقت‌گیربودن و داشتن چالش‌های زیاد، ریسک فوق‌العاده زیادی دارد و اگر حتی یکبار هم اشتباهی صورت بگیرد، ممکن است به قیمت آلوده‌شدن چندین نفر تمام شود!

بنابراین این دستگاه‌ها یقینا بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا به حساب نمی‌آیند. البته علاوه بر مسائل بهداشتی از نظر شیوع ویروس، امکانات این دستگاه‌ها هم در مقایسه با سایر دستگاه‌های حضور و غیاب که در ادامه معرفی می‌کنیم، بسیار کمتر است. برای مجموعه‌های با پرسنل بسیار زیاد، استفاده از این دستگاه‌ها توصیه نمی‌شود.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، بهترین گزینه برای استفاده در روزهای کرونایی!

دیگر دستگاه حضور غیابی که از ویژگی‌های بیومتریک چهره انسان استفاده می‌کند، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است. این نوع دستگاه و دستگاه حضور و غیاب با استفاده از تشخیص عنبیه چشم افراد از تکنولوژی کاملا جدید بهره می‌برند و با استفاده از اسکن مشخصات خاص چهره یا چشم هر فرد که منحصربه‌فرد است، الگوریتم خاصی در حافظه دستگاه‌ها ذخیره می‌شود که برای شناسایی و کنترل تردد پرسنل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه از دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره به طور گسترده در اماکن مختلف استفاده می‌شود. کاربران فقط کافیست تا صورت خود را در مقابل دستگاه قرار دهند تا ورود آنان ثبت شده و مجوز دسترسی آنان فعال شود.

استفاده از دستگاه تشخیص چهره

هنگام استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، هیچ‌گونه تماس فیزیکی بین افراد و دستگاه‌ها اتفاق نمی‌افتد. بنابراین استفاده از آن‌ها از نظر بهداشتی کاملا مناسب و منطقی است. علاوه بر اینکه دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره، بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا محسوب می‌شوند، از نظر امکانات کاملا هوشمندی که در خود جای داده‌اند، قابل مقایسه با نمونه‌های قبلی نیستند (مانند شناسایی چهره کاربر از روی ماسک و یا ارتباط با دوربین تب سنج!).

نرم‌افزار این دستگاه‌ها هم خدمات متنوع و گسترده‌ای برای کنترل تردد در شرکت در اختیار مدیران قرار می‌دهند و امکان ایجاد خطاهای انسانی و تقلب پرسنل در ثبت ورود و خروج را به حداقل ممکن می‌رسانند.

ایران اکسس، ارائه دهنده بهترین دستگاه حضور و غیاب در دوران کرونا

علاوه بر دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی که هنوز هم مشتریان خاص خود را دارند، مجموعه ایران اکسس اقدام به واردات باکیفیت‌ترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره که طبق بررسی انجام‌شده، مناسب‌ترین گزینه کنونی برای استفاده در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف هستند، می‌کند.

اگر شما هم مدیر یک کسب‌وکار موفق هستید که سلامتی کارکنان شرکتتان از اهمیت بالایی برخوردار است و بر رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی اصرار دارید و از طرفی می‌خواهید از تمام امکانات جذابی که دستگاه‌های حضور و غیاب جدید در خود جای داده‌اند استفاده کنید، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره مناسب‌ترین گزینه برای مجموعه شما محسوب می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به انواع محصولات شرکت ایران اکسس، می‌توانید از صفحه راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب مناسب بازدید کنید.

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟

پست های مرتبط

4 دیدگاه. Leave new

 • سلام. آیا امکان معرفی نامحدود اثر انگشت روی دستگاه حضور و غیاب وجود داره؟

  پاسخ
  • سلام
   دوست عزیز، هر دستگاه حضور و غیاب متناسب با مدل و امکاناتش، ظرفیت مشخصی برای تعریف تعداد کاربر و ثبت اثرانگشت و چهره و کارت خواهد داشت. در نتیجه بنا به نیاز مجموعه، تعداد کاربران و بودجه مورد نظر، پیشنهاد دستگاه خواهید داشت.

   پاسخ
 • هانیه موسوی
  نوامبر 30, 2021 11:01 ب.ظ

  دستگاه فلش رو شناسایی نمی کنه.مشکل از کجاست؟لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • ممکنه مشکل از خود فلش باشه و یا خود دستگاه مشکل سخت افزاری داشته باشه و یا سیستم نیاز به سرویس داشته باشه
   لطفا تماس بگیرید تا توضیحات ارائه بشه خدمتتون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست